R7 5700X 87 dereceyi görüyor

Normal değil, termal macunu sürmeden önce soğutucunun altındaki bandı söktüğünüzden emin olun. Termal macunu doğru sürdüğünüzden emin olun. Macun ya da soğutucuda bir sorun görünmüyor.

Aynı işlemciyi kullanıyorum en fazla 60 derece gördüm oda 4k ultra ayarlarda oda bazı oyunlarda çıkıyor mesela Metro Exodus gibi oyunlar da. Cooler Master MasterLiğuid ML240L V2 sıvı soğutma ve içinde çıkan termal macunu sürdüm ben büyük olasılık sizin macunda sıkıntı var.

Kasanın ön kapağını söktüm şu an 65 civarında seyrediyor. Muhtemelen işlemci ve soğutucu tarafında sıkıntı yok, ön panel fanları kapattığından kasaya hava akışı sağlanmıyor. Zaten kasa için olumlu çok yorum yok.

2019 da almıştım değiştiremedim hala kasayı.

Kasa ise şu;

Kasa ile alakalı bir sorun yok. Benim kasamda buna benzer. Macunda ya da macunun sürülme şeklinde sorun var. Bu dereceler normal değil. Ben boşta 39-42 arası değerler alıyorum. Maksimum gördüğüm de 65-69 arası. CoolerMaster Hyperx 212 Evo Black Edition kullanıyorum.

Kasa ile alakalı bir sorun yok. Benim kasamda buna benzer. Macunda ya da macunun sürülme şeklinde sorun var. Bu dereceler normal değil. Ben boşta 39-42 arası değerler alıyorum. Maksimum gördüğüm de 65-69 arası. CoolerMaster Hyperx 212 Evo Black Edition kullanıyorum.
Oyundayken alıyorum bu değerleri ama yinede tekrar kontrol edeyim macunu

Geri
Yukarı