R7 5800x3D işlemci için anakart önerisi

toparlar48

Hectopat
AMD Ryzen 7 5800x3D veya 5800X alacağım. Bu 2 işlemci ile uyumlu X570 veya B550 anakart önerir misiniz? Anakart da Wi-Fi Bluetooth ve DisplayPort bağlantısı elzem neden DisplayPort derseniz monitör bağlantım DisplayPort.

Bütçem maksimum 6.000.

DDR5 almaz mısınız? 60.000 diyecektiniz galiba.
@xDraco @SadeceYiğit @kino

Anakart için 6 k DDR4 alacaktım ama arkadaşlar DDR5'e geç diyor pek bilgim yok DDR5 ile alakalı öneriniz var mı DDR5 anakart ve işlemci AMD ryzem 7 5800X dengi veya daha üstü.

Anakart için 6 bin demiş. Bence de DDR5 düşünmek daha mantıklı.

Öneriniz nedir DDR5 için anakart Wi-Fi Bluetooth destekli anakart ve güzel bir işlemci öneriniz nedir?

Anakart için 6 k DDR4 alacaktım ama arkadaşlar DDR5'e geç diyor pek bilgim yok DDR5 ile alakalı öneriniz var mı DDR5 anakart ve işlemci AMD ryzem 7 5800X dengi veya daha üstü.

Öneriniz nedir DDR5 için anakart Wi-Fi Bluetooth destekli anakart ve güzel bir işlemci öneriniz nedir?
İşlemci için ne kadar bütçen var?

En giriş seviyesi AM5 işlemciler olan 7500f ve 7600 bile 5800x'e denk. Yani AM5 geçersen hem güçlü bir cpu hem de yeni işlemciler gelecek bir platforma yatırım yapmış oluyorsun.

O bütçede Wi-fi olan anakart kalmadı sanırım ama Wi-fi olmasa da olur dersen bu kart gayet işini görür:

İşlemci için ne kadar bütçen var?
8 bin TL bütcem

En giriş seviyesi AM5 işlemciler olan 7500F ve 7600 bile 5800X'e denk. Yani AM5 geçersen hem güçlü bir CPU hem de yeni işlemciler gelecek bir platforma yatırım yapmış oluyorsun.

O bütçede Wi-Fi olan anakart kalmadı sanırım ama Wi-Fi olmasa da olur dersen bu kart gayet işini görür:

DisplayPort bağlantı olması gerekiyor hepsiburada.com a baktım Wi-Fi'lı var 7 k 6 k falan.

7500F ve bu. 7600 ya da 7600X tercih etme, farka değecek performans vermiyor. Ekstra soğutucu alman gerek buna bir de.

Arkadaş soğutucu da önereceğim öneremiyorum bu fiyatlara ne olmuş böyle

Yeni konular

Geri
Yukarı