R7 7700 4060 sistem nasıldır?

Chriscikemgl

Femtopat
Daha fazla  
Ben 33K'ya hazır bir sistem almayı düşünüyorum içeriği bu şekilde sizce bu fiyata bu kasa değer mi?

AMD Ryzen 7 7700 3.80GHz 8 çekirdek 40 MB önbellek soket AM5 işlemci.

Gigabyte B650M Gaming X AX AMD B650 soket AM5 DDR5 6400(OC)MHz mATX Gaming (oyuncu) anakart.

Gigabyte RTX 4060 Gaming 8G OC GDDR6 128bit ekran kartı.

Patriot Viper Venom pVV516G560C40k 16 GB DDR5 5600MHz Gaming RAM.

Team MP33 Pro TM8fPD512G0C101 512 GB NVMe PCI-e M.2 SSD disk.

Frisby FC-9320G 600W 80+ dahili PSU'lu USB 3.0 4 X RGB fan midi Tower Gaming (oyuncu) kasa.

Yardımcı olursanız sevinirim.

2 gün sonra yeni konu; Frisby model güç kaynağı tüm PC'yi yaktı.

Yapacağınız işe göre değişir tabii ama o işlemci sanki o ekran kartına biraz fazla kalmış sırf oyun içinse.

Her ne kadar ileride VRAM sorunu yaşayacağını düşünsem de, bütçe oynayabilirse bunu tavsiye ederim Alfa V2 Oyun Bilgisayarı – GeForce RTX 4070TI – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri

İşlemcisi biraz daha kötü ama sırf oyun oynayacaksanız daha iyi olur. Eğer fiyat yükseltemeyecekseniz aynı fiyata 4070'li sistemler var (yine Ryzen 5600'lü).

Eğer GPU - İşlemci kombosundan memnunsanız da PSU'yu C4 olmayan bir markaya yükseltin bence.

Yapacağınız işe göre değişir tabii ama o işlemci sanki o ekran kartına biraz fazla kalmış sırf oyun içinse.

Her ne kadar ileride VRAM sorunu yaşayacağını düşünsem de, bütçe oynayabilirse bunu tavsiye ederim Alfa V2 Oyun Bilgisayarı – GeForce RTX 4070TI – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri

İşlemcisi biraz daha kötü ama sırf oyun oynayacaksanız daha iyi olur. Eğer fiyat yükseltemeyecekseniz aynı fiyata 4070'li sistemler var (yine Ryzen 5600'lü).

Eğer GPU - İşlemci kombosundan memnunsanız da PSU'yu C4 olmayan bir markaya yükseltin bence.
Normal sistemde ryzen 5 7600 var ama ben performans açısından daha iyi olsun diye o şekilde değiştirmiştim genellikle valorant ve cs oynadığım için işlemciye ağırlık vermek istedim çok fazla anlamadığım için çok kararsız kalıyorum

Normal sistemde ryzen 5 7600 var ama ben performans açısından daha iyi olsun diye o şekilde değiştirmiştim genellikle valorant ve cs oynadığım için işlemciye ağırlık vermek istedim çok fazla anlamadığım için çok kararsız kalıyorum
Ryzen 5 5600 ve üstü bütün işlemciler uçurur Valorant ve CS:GO'yu. Ya üstteki 5600-4070 Ti ya da benim attığım 7500F-4070 ikilisinden birini tercih edin.

Normal sistemde Ryzen 5 7600 var ama ben performans açısından daha iyi olsun diye o şekilde değiştirmiştim genellikle Valorant ve CS oynadığım için işlemciye ağırlık vermek istedim çok fazla anlamadığım için çok kararsız kalıyorum

CS için kesin yorum yapamayacağım, ama yanılmıyorsam modern bir işlemci her türlü en az 300FPS verir. Arada bir yüksek grafik isteyen oyunlar da oynayacağım diyorsan 4070 ya da 4070 Ti çok daha mantıklı olur, DDR5 şart değilse benim attığım sistem, eğer şartsa yukarıda arkadaşın attığı sistem güzel.

Ben olsam GPU'yu olabildiğince güçlü alırdım, çünkü 5600 de, 7600 de, 7700 de CS ve Valorant'ta sorunsuz 200-300FPS verir.

Ryzen 5 5600 ve üstü bütün işlemciler uçurur Valorant ve CS:GO'yu. Ya üstteki 5600-4070 Ti ya da benim attığım 7500F-4070 ikilisinden birini tercih edin.
7500f işlemcinin çok ısındığını söylemişti bi arkadaşım bana o yüzden almak istemedim sistemin normalinde r5 7600 var zaten o şekilde 29k küsüre denk geliyor

CS için kesin yorum yapamayacağım, ama yanılmıyorsam modern bir işlemci her türlü en az 300FPS verir. Arada bir yüksek grafik isteyen oyunlar da oynayacağım diyorsan 4070 ya da 4070 Ti çok daha mantıklı olur, DDR5 şart değilse benim attığım sistem, eğer şartsa yukarıda arkadaşın attığı sistem güzel.

Ben olsam GPU'yu olabildiğince güçlü alırdım, çünkü 5600 de, 7600 de, 7700 de CS ve Valorant'ta sorunsuz 200-300FPS verir.
Yani çok grafik isteyen oyunlarla aram yok ama muhtemelen bu sistemi alırsam oynamaya başlarım benchmark mark testlerine baktığımda bu iki sistem ile bir çok oyunda yüksek fpsler alındığını gördüm ki zaten ileriki süreçte yetersiz kalır ise ekran kartını yükseltmeyi düşünebilirim eğer attığım ekran kartı için kötü dersen ona göre sizin attığınız yada daha farklı sistemlere bakabilirim

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı