R7 7700 4060 sistem nasıldır?

7500f işlemcinin çok ısındığını söylemişti bi arkadaşım bana o yüzden almak istemedim sistemin normalinde r5 7600 var zaten o şekilde 29k küsüre denk geliyor
Ryzen 5 7600 ne kadar ısınıyorsa 7500F'de o kadar ısınıyor. Performans olarak bir farkları yok zaten neredeyse. Sadece 7500F'in dahili grafik kartı yok.

Yapacağınız işe göre değişir tabii ama o işlemci sanki o ekran kartına biraz fazla kalmış sırf oyun içinse.

Her ne kadar ileride VRAM sorunu yaşayacağını düşünsem de, bütçe oynayabilirse bunu tavsiye ederim Alfa V2 Oyun Bilgisayarı – GeForce RTX 4070TI – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri

İşlemcisi biraz daha kötü ama sırf oyun oynayacaksanız daha iyi olur. Eğer fiyat yükseltemeyecekseniz aynı fiyata 4070'li sistemler var (yine Ryzen 5600'lü).

Eğer GPU - İşlemci kombosundan memnunsanız da PSU'yu C4 olmayan bir markaya yükseltin bence.

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...vme-m2-ssd-rtx4060ti-oyun-bilgisayari-p-37897 bu sistem için ne dersin Ryzen 7'yi ekleyince 34K yapıyor o şekilde alabilirim 4060 Ti fazla gelir mi Ryzen 7ye hem PSU'da iyi gibi
———————-
Veya bu sistemi düşünüyorum ekran kartını 4060 Ti olarak değiştirip RAM'i de 32 GB'ye yükseltince 32 33 k olarak oluyor fiyatı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı