Çözüldü R7 7700'lü sistemi topladıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hknkrkmz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. PC montaj sonrası ekran gelmedi, klavye ve mouse da güç gelmedi.
Anakart: ASUS TUF-Gaming-A620M-Plus.
İşlemci: Ryzen 7 7700.
RAM'ler: Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance RGB 6200MHz CL36.
Gameboost'un kasasını kullan 650 watt Plus kasası ile beraber ekran kartı için güç PIN'i eksik olduğu için takamadım.
Ama kasayı çalıştırdığım zaman işlemci ve fanlar hepsi çalıştı fakat ekran gelmedi. Klavye ve fareye da güç gelmedi. Neleri atladım acaba? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba sorun çözüldü.
Tek RAM denedigim zaman görüntü geldi. Diğer tek RAM'de de geliyor ama iki RAM'i taktığım zaman ekran yine gelmiyor. İkisi de her şeyiyle aynı olmasına rağmen.

Tek RAM ile açıp BIOS güncelleyin, sonra D.OC.P'yi aktif edin, sistemi kapatıp soldan 4. Slota 2. RAM'i takıp açın.
Güç kablosunun PIN çıkışı eksikliğinden dolayı yüksek ihtimal.
ekran kartını hiç takmadım

Ekran kartı hiç takılmadı pin eksik diye. Baktığım kadarıyla anakartın BIOS'unu güncellemem gerekiyor onu da forumlarda baktım anakartın flashback özelliği varsa daha düşük bir işlemci takmaksızın BIOS Update yapabiliyormuşuz. sizde bakmak isterseniz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ekran kartını hiç takmadım

Ekran kartı hiç takılmadı pin eksik diye. Baktığım kadarıyla anakartın BIOS'unu güncellemem gerekiyor onu da forumlarda baktım anakartın flashback özelliği varsa daha düşük bir işlemci takmaksızın BIOS Update yapabiliyormuşuz. sizde bakmak isterseniz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartını takmazsanız nasıl görüntü alabilirsiniz ki? HDMI kablosunu anakarta taktığınızdan emin misiniz?
Anakartınız zaten Ryzen 7 7700'ü destekliyor. Eski anakartlarda yeni işlemci desteği için BIOS update yapmak gerekiyor. Sizde hali hazırda 7000 serisi testeği bulunuyor.

Ekran kartını takmazsanız nasıl görüntü alabilirsiniz ki? HDMI kablosunu anakarta taktığınızdan emin misiniz?
Anakartınız zaten Ryzen 7 7700'ü destekliyor. Eski anakartlarda yeni işlemci desteği için BIOS Update yapmak gerekiyor. Sizde halihazırda 7000 serisi testeği bulunuyor.

HDMI kablosunu doğru taktım hocam başka hangi durumlar olabilir.

Hata LED özelliği yok galiba anakartta, siz BIOS flashback yapmadan önce soldan 2. slotta tek RAM ile açın sistemi, görüntü alırsanız BIOS içerisinden güncelleme yapın flashback sorun çıkarabiliyor.

Akşam eve geçince bunu da deneyeyim umarım olur en kötü ihtimal bir teknik servise götürürüm ilk defa böyle bir durumla karşılaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı