R7 7700x İçin Sıvı Soğutma Önerisi

• Konuyu başlatan esqob
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B

esqob

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 32 GB 6000 MHz DDR5 CL40 Ram x 2
Ekran kartı
XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE Gaming 16 GB
Anakart
MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI 6600 mhz OC AM5 DDR5
İşlemci
AMD Ryzen 7 7700x
Dark Guardian 4x12cm RGB LED fanlı cam yan panelli USB 3.0 bilgisayar kasası (dkchguardıan) kasa kullanıyorum AMD Ryzen 7 7700X (AM5-LGA 1718) işlemcim var fakat işlemcim için sıvı soğutma için en iyi F/P ürünü hangisidir tavsiyelerinizi bekliyorum. Gaming için değil genelde render işlemleri ve yazılım - grafik programları çalıştıracağım genelde.

Kasa modelinizi ve bütçenizi belirtin.

Kasam:

Dark Guardian 4x12cm RGB LED fanlı cam yan panelli USB 3.0 bilgisayar kasası (dkchguardıan)

Sorumda kasa modelimi yazmıştım yeniden yazıyorum aşağıda da kasanın linkini paylaşıyorum. En sessiz ve F/P ürüne bakıyorum, AM5 uyumlu olması gerekiyor 7 7700X Ryzen işlemcim olduğundan fakat LGA 1700 uyumlu diyor bazı sitelerde aradaki farkı anlamadım aslında. Bütçemde limit yok fakat elbetteki çok pahalı olması gerekmiyor sonuçta F/P ürünü ve sessiz olması yeterli.

280mm Arctis sıvı soğutma çok iyi işini görcektir kasanda 360mm desteği yazmıyor 3 tane fan takılabilir diyor fakat 360mm sıvı soğutma hakkında bir şey yazmıyor.

Arctic sıvı soğutmaları genellikle top 3'e girer son derece kalitelidir AM5 desteği de var.

280mm Arctis sıvı soğutma çok iyi işini görcektir kasanda 360mm desteği yazmıyor 3 tane fan takılabilir diyor fakat 360mm sıvı soğutma hakkında bir şey yazmıyor.

Arctic sıvı soğutmaları genellikle top 3'e girer son derece kalitelidir AM5 desteği de var.

Ön de üst de maximum 280mm destekliyor ama Arctic sığar mı o kasaya emin değilim. O yüzden bence risk almadan Galahad 240 almak daha mantıklı olur.

Ön de üst de maximum 280mm destekliyor ama Arctic sığar mı o kasaya emin değilim. O yüzden bence risk almadan galahad 240 almak daha mantıklı olur.

Teknobiyotik destekli yazmış ben üst taraftan gittim ben sıvı soğutmanın öne takılması taraftarı değilimdir öne muhtemelen 360 da takılır.

1673048836570.png

280mm Arctis sıvı soğutma 140 mm fakat benim kasam 120 mm olduğundan eninde sorun yaşarım yoksa ses dB değerleri dışında bence gayet güzel bir ürün ama sessiz ve performanslı başkabir ürün var mıdır?

Teknobiyotik destekli yazmış ben üst taraftan gittim ben sıvı soğutmanın öne takılması taraftarı değilimdir öne muhtemelen 360 da takılır.

Eki Görüntüle 1625272

Kendi attığın görselde ön ve üst panel maximum 280 destekliyor yazıyor. 360'ı nereden gördün? Arctic2'in pompası değil radyatörü ve fanı kalın diğer sıvı soğutmalara göre. O yüzden çoğu kasaya sığmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı