R9 270X mi GTX 760 mı?

TalkingCure

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir ziyaretçi olarak forumu takip ederken artık üye olmam gerektiğini hissettim :) Bilgisayar toplamanın son aşamasına geldim ve bu sorularımı cevapladığınız anda bilgisayarımı alacağım.

Sorularım şunlar:

Mantle desteğini de baz alacak olursak R9 270x almak GTX 760 almaktan daha mı iyidir?

Eğer FX 8320 işlemci alacak olursak stok fanı kullanmadan direk olarak işlemci fanı mı almalıyız? Forumda dolaşırken birçok kişinin ısınmasından şikayetçi olduğunu duydum.

Şimdiden teşekkürler.

R9 270x BF4'de 7-10 fps kadar artırıyormuş. Ama mantle desteği tüm oyunlara gelir mi? Ne zaman gelir tam belli olmadığından GTX760 almanı öneririm.

Stok soğutucu seni fazla götürmez. Isınma sorunları olur.

Peki yeterli olabilecek bir işlemci soğutucusu önerebilir misiniz?

Parasal olarak en fazla 2700 liraya bir sistem toplayabilirim ve monitörde almam lazım.

Ekran kartında GTX760' da karar kıldım ancak fiyatı çok artıracaksa FX 6300 ' de alabilirim işlemci olarak.

Önerileriniz nelerdir?

Fx6300 iyi işlemcidir oyunlarda iyi bir performans verir. Ama en önemlisi en çok bütçeyi ekran kartına yatırmak olacak. GTX 760 günümüz bütün oyunları yüksek ayarlarda takılma olmadan oynatır. Overclock yapmayacaksan işlemci soğutucusuna gerek yok. Yapacaksan Cooler Master Hyper 212 evo öneririm Vatan Bilgisayar'da mevcut.

Sağulun arkadaşlar bana birde kasa tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Kafam o kadar karıştı ki 600w veya 700w hangi marka kasa alsam yeterli olur? İşlemciyi FX 8320 ekran kartını da GTX 760 almaya karar verdim. Bunlara göre öneri verebilir misiniz? RAM olarakta 1866 MHz modellerden alacağım herkes öyle öneriyor.

- - - Güncellendi - - -

Yok mu yardımcı olacak? Bugün gidip bilgisayarı alacağım. Güzel bir tavsiye olursa eğer.

Son düzenleyen: Moderatör:
>Kkendi imzamdaki kasayı öneririm. Corsair 300R+600 Watt zaten. Sistemlerimiz neredeyse aynı gibi olacak. Eğer almaya karar verirsen. Ben gayet memnunum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı