R9 270X Overclock Voltaj Ayarlama

Darkevilbacking

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar r9 270 x ekran kartıma overclock yapmak istiyordum ancak voltajı nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum pek. Amd catalyst ten yapmayı düşünüyorum. Yüzdeler olarak gösteriliyor voltaj bu voltajı yüzde 5 yaptığımda ekran kartı hep yüksek voltajda mı çalışacak? Yoksa ihtiyaç olduğu zaman mı kullanacak. Voltaj verdiğimde ekran kartımın yanma riski var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O ayar ekran kartının maxsimum güç tüketim değerini biraz yükseltir, ihtiyaç duyulursa daha yüksek voltaj değerlerinde çalışabilir yani.
Ekran kartının yanma riski falan yok merak etme. Referans ekran kartı kullanmıyor olmalısınız, ASUS veya SAPPHİRE marka olsa gerek ?
Maxsimum voltaj değerini yukarı çekiyorsanız frekans artışı da yapmanız gerekir.
Çekirdek ve belleklere ufak frekans artışları yapılmalı, bilginiz var mı bu konuda ?

Yoksa direkt olarak AMD'nin kontrol panelinden yardımcı olayım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı