R9 280X vs R9 285 vs Gtx 770

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JaroxJamaica

Megapat
Makaleler
12
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi forumlar arkadaşlar. Bir çoğunuz R9 285'in tanıtım videosunu izlemiştir. İzlemeyenler için link atayım.
AMD Radeon R9 285 İncelemesi - Technopat
Benim kafamı kurcalayan bir sıkıntı var arkadaşlar. R9 285'in R9 280'i geride bıraktığı söyleniyor. Doğal olarak Gtx 760'ıda geride bırakıyor. Ama Gtx 770 ile R9 280X'i geride bıraktığından şüpheliyim. Hal böyle olunca Gtx 770 ve R9 280X almak yerine R9 285 almak mantıklı olur mu? Yani benim bildiğim Gtx 770 ve R9 280X birbirine eşit olduğuna göre neden Recep abi "280X yerine 285 almanızı öneririz" diyor? Tamam sondan 2. rakam 8. Ayrıca son rakamın 5 olması bir avantaj ama benim gerçekten kafam karıştı. Bilmem derdimi anlatabildim mi?

Bende senin gibi düşünüyorum. R9 285, r9 280x i geçemez diye düşünüyorum. Ancak tabi bu işin ustası Recep abi. Detaylı bir açıklama gelirse bende sevinirim.

AMD Radeon R9 285 ekran kartı, AMD Eyefinity teknolojisine yönelik karışık ekran çözünürlüğü ve yönlendirmesi ile DirectX 12 ve AMD’nin çığır açan Mantle API'sı dahil olmak üzere en son Graphics Core Next (GCN) mimarisine sahiptir.

R9 285 beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Testlerde r9 280x bariz önde duruyor. Model atlayınca performans yükselicek derken düşüş var. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Sercan hocam R9 285'in, Graphics Core Next teknolojisine sahip olduğunu söylemiş. R9 280X'de bu teknolojiye sahip değil mi?
Yani Recep abinin "R9 280X yerine R9 285 alınması daha iyi" sözü benim kafamı çok karıştırdı. R9 280X ve Gtx 770, R9 285'den daha performanslı olduğuna göre sırf yeni nesil diye R9 285'i önermesi gerçekten garip. Ayrıca R9 285'in Mantle ile birlikte BF4 de 30 Fps'ye kadar düşmesi beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Gtx 760, DX 11 ile daha fazla performans veriyor.

Son düzenleme:
Model atlaması bana göre AMD'nin yazılımla kapatamadıklarını model ile kapatma çabasıdır. Ne kadar işe yaradığıda tartışılır.

Arkadaşlar, hepinize düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ama tatmin edici cevaplara ihtiyacım var. Belki benim gibi düşünen bazı arkadaşlara da merhem olur bu konu. Gerçekten çok ikilemde kaldım.

GTX 770 almalısın. Diğer iki karttan da daha yüksek performans veriyor.
Konuyu okumadan yorum yapıyorsunuz. Arkadaşın zaten 770 i var.
Bizim asıl sorumuz şu: yeni çıkan r9 285 in performansının, r9 280x den düşük olması. Model atlarken performansın yükselmesini beklerken düşüş var. Buna açıklık getirilmesini istiyoruz.

R9 285X'de çıkacaktır byndan emin olabilirsiniz. Adamlar zaten GTX 760 ile yarışıyor. Konunun açılması bile saçma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı