R9 290 PCS+ Sistem Toplama

Zübeyir

Hectopat
Daha fazla  
Araştırdım ve bu sistemin bütçem için en iyi olduğunu düşündüm.
2850 lira tutuyor yaklaşık olarak. Tabi ki internet fiyatı bu ve ben bunu biraz daha ucuza alabilirim başka bir yerden.
Amacım oyun oynamak.
Bu parçalar arasında eksik olan veya uyumsuz olan bir şey var mı?
Siz ne önerirdiniz?

Masaüstü.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi arttırıp nvidia'dan bir şeyler bakmak faydalı olabilir, tabi bu senin tercihine kalmış, nvidia'nın kendine has teknolojileri var mesela. H87 plus yerine H87 Pro baktın mı ? Daha faz sayısı yüksek bir anakart. Bir de seçtiğin kasayı her yerde övüyorlar ama bir yerde öndeki mazgalların hava akışını engellediğini söylemişlerdi, konuya kesin bilgisi olan birisi el atarsa iyi olur. (yorumu yazan kişi öndeki mazgalları bu yüzden söktüğünü söylemişti)

Mazgallar sorunlu. Bizzat kasayi Vatan'da test ettim. Hava akisinin dengesini bozuyor. Cikarmasi da bir o kadar guc.

2850TL'ye GTX970'li sistem toplanir.

i5-4590,
MSI Z97 PC Mate,
GSKILL RipjawsX 8GB (2x4GB) 1600MHz
MSI GTX970 Gaming 4G
Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
Zalman Z3 Plus
Corsair VS 550

İ5 4590k(veya 4690k) almadığım sürece h97 yerine z97 almamın bir faydası dokunur mu? Neticede overclock yapmayacağım.

Kasa konusunda teşekkürler, Z3 Plus'a bakayım; ama güç kaynağı olarak 550 watt yeterli olacak mıdır?

Ayrıca h97 ile h87 arasındaki tek farkın SSD'ler için m.2 mini-SATA girişi olması ve benim seçtiğim SSD'nin SATA 3 olması nedeniyle h87 almam daha doğru olmaz mı sizce?

Son düzenleme:
Ekran kartını GTX 970 almaya kaydı aklım sayenizde. 250 lira daha fazla çıkacak cebimden ama GTX 970'i öneriyor çoğu kişi.
Ayrıca R9 290 PCS+ kullanıcılarından "Siyah Ekran" sorunu rapor edenler de olmuş. AMD'nin yazılımsal eksikliği var gibi duruyor.
GTX 970'de MSI mı GIGABYTE mı diye sormayacağım çünkü forumda bir çok kez tartışılmış. Bu tartışmalarda @Silinen üye ın tavsiyesi MSI olmuş. Performans ve soğutma olarak GIGABYTE iyi gibi dursa da MSI yattı kafama. GIGABYTE'daki backplate, coil whine oluşmasına neden oluyormuş diye okudum, doğru mudur acaba?

Coil Whine sorunu şu anda en çok MSI cephesinde ortaya çıktı. En az ise Gigabyte ve EVGA ürünlerinde.

Fakat bu almamak için bir kriter değil bana göre. Çünkü kasa kapalı olduğunda pek sesi duyulmuyor.

Benim kişisel tavsiyem tamamen gigabyte gtx970'ten yanadır. Nedenleri ise bir sürü:
1)En çok OC potansiyeline sahip ve fabrika çıkışı saat hızları da en yüksek olan. Benchmarklarda yaklaşık 3 fps daha fazla veriyor. Güç girişi 8+6 pin oldğu için 1500 mhz oc değerlerinde bile stabil çalışıyor
2)Yük altında asus strixten 9C msi'dan 8C daha serin çalışıyor. Üstelik diğer iki kartta dizayndan ötürü VRMler ısınmaya maruz bırakılmış. Gigabyte VRMleri soğutmaya yönelik bir girişimde bulunmuş. (yük altında strix 69 msi 68 gigabyte 60 C/daha önemlisi vrmlerin soğutması)
3)Coil whine bütün gtx970lerde ortak bir sorun. Forumda bununla ilgili bir başlık da mevcuttu. Kesinlikle herhangi bir firmaya atfedilemez. Hatta cw sorunu en çok msi'larda mevcut
4)gigabyte'ın tek eksisi kartın büyük olması ve diğerleri gibi fan-stop technolojisinin olmaması, bana göre çok da sorun değil bu ne de olsa fan sesi ben kulaklık takınca beni hiç etkilemiyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı