R9 290 PCS+ Sistem Toplama

Bütçemden dolayı AMD işlemci almayı düşünmeye başladım. Böyle olursa 8350'den yukarısına gerek var mı? Ve AMD için anakartları hiç bilmiyorum. Hangi anakartı önerirsiniz ve ASUS H97 Pro Gamer seviyesindeki AMD kartı hangisi?

Bütçemden dolayı AMD işlemci almayı düşünmeye başladım. Böyle olursa 8350'den yukarısına gerek var mı? Ve AMD için anakartları hiç bilmiyorum. Hangi anakartı önerirsiniz ve ASUS H97 Pro Gamer seviyesindeki AMD kartı hangisi?
8320 al. 100 tl cebinde kalsın. Anakart olarak MSİ 970 Gaming ve ya ASUS M5A97 R 2.0 ala bilirsin.

Türkçe
GTX 970 al tabi. Güzel de bu ekran kartına yakışan bir monitörün varsa al. Yoksa ekran kartını 1080 p ile heba etme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Powercolor R9 290'ın çekirdek hızı 975 diye biliyorum diğer modellere göre biraz düşük pek bir fark olur mu sizce benim bulunduğum il'in vatan şubesinde powercolor r9 290 yok getirttirmeyi düşünüyorum ama kimse amd alma diyor bana bilmiyorum kafam karışık siz ne dersiniz bu konu hakkında ayrıca ses sorunu var diye duydum ben bu r9 un ??

Arkadaşlar, sistem alındı.

Asus Strix GTX 970
i5 4690 ( Stok fanı kullanacağım bir iki ay. )
4 GB RAM ( Maddi Yetersizlik... )
Seagate Barracuda 1 TB
Corsair Carbide Spec-01 550 W ( Z3 Plus küçük geldi. )
Asus H97-Pro Gamer

Sadece League of Legends deneme imkanım oldu. 638 FPS gördüm :')

Windows 8.1 Pro kurdum ama crack yapmadım. Orüjinal almak istiyorum. Önerebileceğiniz en ucuz yer neresi acaba?

Arkadaşlar, sistem alındı.

Asus Strix GTX 970
i5 4690 ( Stok fanı kullanacağım bir iki ay. )
4 GB RAM ( Maddi Yetersizlik... )
Seagate Barracuda 1 TB
Corsair Carbide Spec-01 550 W ( Z3 Plus küçük geldi. )
Asus H97-Pro Gamer

Sadece League of Legends deneme imkanım oldu. 638 FPS gördüm :')

Windows 8.1 Pro kurdum ama crack yapmadım. Orüjinal almak istiyorum. Önerebileceğiniz en ucuz yer neresi acaba?
Hayırlı olsun. G2A dan ala bilirsin.

Maddi yetersizlik dedin fakat neden H97-Pro Gamer seçtin? En azından bir H97-PLUS veya MSI Z87-G45 seçilebilirdi. :)
Bu arada Spec-01 550W kasaya 212 Evo gibi soğutucular sığmaz, bilgine. Soğutucu alırken dikkatli seçim yap.

Güle güle kullan :)

Teşekkür ederim.
Bir iki ay içerisinde RAM alacağım. O an param yok diye anakarttan kısmak istemedim.
Soğutucuyu da dikkatli seçerim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı