Rampage ürünleri kalitesiz mi?

Efendim saygısızlık etmek istemiyorum insanca çözebiliriz sorunu. Ne kalitesini gördünüz gözünüzü seveyim dünyanın en kötü markası snopy bile daha iyi olabilir.
Rampage (daha doğrusu Snopy Rampage) SN-RW6 kulaklığını kullanıyorum. Sürücüleri gayet kaliteli, sesi temiz, bassı tizi yerinde bir kulaklık. 2 senedir kullanıyorum, bir sorunum yok. Kendime ait olmadığından dolayı kısa dönem kullandığım pahalı kulaklıklarla da kıyaslayabiliyorum sesini. Arctis 7, Hyper X Cloud II. Arctis 7 dayımın, bir ay civarı kullandım. Cloud II'de oda arkadaşımındı. Onu da kullandım. Aman aman ses olarak bir farkı yoktu. Ha kablo ve kullanılan padlerin farkı vardı. O kadarı da aradaki fiyat farkına göre olsun bir zahmet. Ben kulaklığa 200 lira verirken oda arkadaşım vaktinde 700 lira vermişti. Dayımda 1.5k.

Hep merak etmişimdir çünkü bu markanın ürünleri sürekli eleştiriliyor. İyi bir yorum görmek zor.

Rampage bir yumurta markası olsa ve 10 tane yumurtasını sepete koysak 8 adet bozuk, iki adet taze yumurtası olur. Neden mi? İlgi alanım fareler olduğundan o konudan örnek vereceğim, fareler hakkında bazı değerler vardır ve oyun farelerini diğer farelerden ayıran özellikler de bunlardır. Ancak bu değerlerin düşük olduğu sensörleri kullanırlarsa oyunda düşük performans elde edersiniz, mesela hızlı kaydırmaya çalıştığınızda ekranda takıla takıla gider. İşte bu sensörleri oyun faresi diye ışıklı plastik kasalara yerleştirdiklerinde ve yüksek fiyatlara sattıklarında biz bunları kötüleriz. 8 tanesini bunlar oluşturuyor, geriye kalan ikisi de markaya doğal olarak uygulanan önyargıdan alınmıyor. Umarım anlatabilmişimdir :)

Aynen öyle.
Tüm ürünlerini kullandınız mı mesaj yaziyonuz.

Hocam teknik bilgilerine bakarak çıkarım yapabiliriz.

Ekipmanları övmek için bir sebep bulamıyorum ben. Dediğim gibi X ürünü iyidir belki fakat fiyat olarak aynı olan diğer alternatifler varken bu markanın ürünleri tercih edilmemeli.
Bu durumda fiyat olarak aynı ürünün özelliği de umrunuzda olmadığına göre daha özelliksiz ürünü (Equalizer özelliğinin olamyışı gibi) daha yüksek fiyata marka almayı kabul ediyorsundur diye düşünüyorum.

Arctis 7 kulaklığım var SN-RW1'in verdiği seslerin çoğunu vermiyor.
Marka takıntınızı yenin.

Bu durumda fiyat olarak aynı ürünün özelliği de umrunuzda olmadığına göre daha özelliksiz ürünü (Equalizer özelliğinin olamyışı gibi) daha yüksek fiyata marka almayı kabul ediyorsundur diye düşünüyorum.

Arctis 7 kulaklığım var SN-RW1'in verdiği seslerin çoğunu vermiyor.
Marka takıntınızı yenin.

Örnek ürünler verir misiniz mesela? Bir Rampage ürünü vs aynı fiyatta farklı bir markanın "Özelliksiz ürünü". Fiyatı da maksimum 500TL olarak belirleyelim.

Örnek ürünler verir misiniz mesela? Bir Rampage ürünü vs aynı fiyatta farklı bir markanın "Özelliksiz ürünü"
Örnek ürün vermişim zaten?
Örnek ürünler verir misiniz mesela? Bir Rampage ürünü vs aynı fiyatta farklı bir markanın "Özelliksiz ürünü". Fiyatı da maksimum 500TL olarak belirleyelim.
Senin vermen gereken örneği neden benden bekliyorsun ki?
Müneccim miyim ben? :D

Örnek ürün vermişim zaten?

Senin vermen gereken örneği neden benden bekliyorsun ki?
Müneccim miyim ben? :D

Rampage ürünlerini benden iyi biliyorsunuz sanırım. O yüzden sunduğunuz fikri argümanlar desteği ile desteklemenizi istedim. Buyurun hadi. Şunlara da bakmayı unutmayın lütfen.

Rampage ürünlerini benden iyi biliyorsunuz sanırım. O yüzden sunduğunuz fikri argümanlar desteği ile desteklemenizi istedim. Buyurun hadi. Şunlara da bakmayı unutmayın lütfen.
Hahaha dostum bilmeden konuşmak bir konu hakkında sadece kulaktan dolmak gibidir.
Bir başka insanın yaşadığı sorunu sen de yaşayacaksın diye bir kaide yok.

Bir kulaklığın pedi elbette eskir ter kokar pis kokar aynı zamanda soyulur.
Girersin Ped satan yere pedini alır kendin takar çıkarsın.

Rampagenin PSU'larına laf eden arkadaşlar da var burada onlara da şunu söylemek istiyorum.
500W veren maximum 550W çıkabilen +80P PSU ile B450 anakart 3060 ve 5600x besliyorum.

Rampagenin her ürününe iyi demiyorum Razer, MSI, Zowie gibi markaların da kötü ürünleri var.

Takıntı ayrı bir şey.

Hahaha dostum bilmeden konuşmak bir konu hakkında sadece kulaktan dolmak gibidir.

Rampagenin PSU'larına laf eden arkadaşlar da var burada onlara da şunu söylemek istiyorum.
500W veren maximum 550W çıkabilen +80P PSU ile B450 anakart 3060 ve 5600x besliyorum.

Rampagenin her ürününe iyi demiyorum Razer, MSI, Zowie gibi markaların da kötü ürünleri var.

Takıntı ayrı bir şey.
Aynen

Rampage'nin PSU'larına laf eden arkadaşlar da var burada onlara da şunu söylemek istiyorum.
500W veren maximum 550W çıkabilen +80P PSU ile B450 anakart 3060 ve 5600X besliyorum.

Rampage'nin her ürününe iyi demiyorum Razer, MSI, Zowie gibi markaların da kötü ürünleri var.

Takıntı ayrı bir şey.

Ben niye yaşıyorum peki? Rampage SMX R47 farem var. Ve scroll ile ilgili abuk subuk sorunlar yaşıyorum. Ee hani başkaları yaşıyor diye ben yaşamayacaktım. Demek ki "şans işi, ondan oldu bende olmaz." diye bir şey yok. Oranlar ortalamanın çok üstündeyse, 10 satan ürünün 8'i hatalıysa olay şans değildir. Açık ve net bir şekilde ürün kronik sorunludur. Patlayan PSU'lara ne demek istersiniz? Konuya çok hakim olduğunuz için buraya örnekleri atmayacağım. Bilmeden konuşmuyorum. Burada beni aşağılamak yerine tatmin edici cevaplar verin lütfen. Diğer markaların sorunlu ürünlerine de bir şey demedim zaten. "Takıntılı, kullanmadan yorum yapıyor." diyorsanız ekipmanlarımı söyleyeyim:

• Monitör: Rampage RM344
  • Klavye: Gamepower Warlock Compact
  • Fare: Rampage SMX R47
  • Mouse pad: Rampage'li bir şey.
  • Kulaklık: Galax Sonar 02

Geri
Yukarı