Rapor olmadığı için öğretmenlerin sınav yapmama hakkı var mı?

Demokrat21

Centipat
Merhaba arkadaşlar, 10.sınıf öğrencisiyim 1.dönem çok başarılı bir öğrenciydim 2.dönem ise 1.dönem ve 9.sınıf kadar olmazsa da başarılıydım. Şimdi bazı olaylardan dolayı ben hep mazeret sınavlarına girdim neredeyse 1.dönem 1.sınavlar hariç böyle geçti yani bütün sınavlara hep rapor alıp girmedim. 2 haftadır okula gitmiyorum, öğretmenlerim beni sürekli uyardı ama ben bu ay başıma gelen felaket olaydan dolayı gene zamanında giremedim. Öğretmenlerimle aram çok iyiydi ama bu son olaydan sonra söz vermeme rağmen sınavlara vaktinde girmemem ile resmen kendimden nefret ettirdim, okula yarın gideceğim ama çok kızdıkları belli. Bazı sınavın olduğu günler raporda alamadım, beni sınav yapmadıkları takdirde yapacağım bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç sene önceki halimi düşününce, tıpkı senin gibi dersleri gereğinden fazla taktığımın farkına vardım.. Seni bırakacaklarını sanmıyorum hocalar hiçbir öğrencinin kalmasını kolay kolay istemezler ortada edepsizlik, terbiyesizlik falan yoksa.

Birkaç sene önceki halimi düşününce, tıpkı senin gibi dersleri gereğinden fazla taktığımın farkına vardım.. Seni bırakacaklarını sanmıyorum hocalar hiçbir öğrencinin kalmasını kolay kolay istemezler ortada edepsizlik, terbiyesizlik falan yoksa.
Yok hocam, 1.dönem Takdir'in yanında onur belgesi aldım. Beni çok terbiyeli, efendi, çalışkan, zeki görüyorlardı ama şimdi laflarını dinlemediğim için bana tepki gösterebilirler, gıcıklik yapabilirler.

Sınavlara katılmayanlar
MADDE 48
- (1) (Değişik:RG-13/9/2014-29118) Sınavlara katılmayan, performans çalışmasını yerine getirmeyen veya projesini zamanında teslim etmeyen öğrencilerden, özrünü 36'ncı maddenin yedinci fıkrasına göre belgelendirenlerin mazeret sınavı ilgili zümrenin belirleyeceği bir zamanda önceden duyurularak bir defaya mahsus yapılır. Performans çalışması veya projesi kabul edilir. Ancak birinci dönemdeki özürler için belirlenen süre birinci dönemi, ikinci dönemdeki özürler için belirlenen süre ikinci dönemi aşamaz.

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Yedinci fıkra dediği de bu. Eğer devamsızlığınızı o gün için izinli yaptırdıysanız sınava katılabilirsiniz ancak yaptırmadıysanız ve raporunuz yoksa sınav yapmama hakkına sahipler.

Yeni konular

Geri
Yukarı