Hocanın ödev yapmama yüzünden sınav notunu düşürmeye hakkı var mı?

Tamamen saçmalık yine sinirlerim zıpladı. Hakkı var mı bilmem ama bence olmamalı. Sorumluluk almıyorum. Sınavını olursun çıkarsın aldığın notu girer bu kadar basit. Arkada dönen olayları saymıyorum bile neyse boşver.

Tamamen saçmalık yine sinirlerim zıpladı. Hakkı var mı bilmem ama bence olmamalı. Sorumluluk almıyorum. Sınavını olursun çıkarsın aldığın notu girer bu kadar basit. Arkada dönen olayları saymıyorum bile neyse boş ver.

Hakkı yok hocam zaten eger yapsa bile MEB'e şikayet edilmesi gerekir.

Müdür bir şey yapmazda MEB'e dilekçe verin sözlüden kırabilir ama yazılıdan kırma hakkı yok.

Bazı gıcık hocalar yapıyor. Eğer şikayet edilirse daha da gıcıklık yapıp sınav notunu düzeltip sözlüleri 0 girebilir. Sözlüler öğretmene bağlı olduğu için dışarıdan herhangi bir müdahale yapılamaz. Yani öyle bir durumu ben de yaşadım. Yıl sonuna doğru olduğu için riske girmeyip bir şey demedim. Zaten ondan sonra da başk okula gitti.

Sözlü veya performans notunu azaltabilir ama sınav notuna dokunamaz. MEB veya olmazsa CİMER ile iletişime geçebilirsin. Sen sırf ödevini yapmadığın için sınav notunu değiştirme hakkı yok, eğer çok istiyorsa performastan kırabilir. Müdür de pek bir şey yapamaz zaten.

Bu arada özel durum olmadıkça ödevlerinizi yapın bence. Sonra puan olarak çok sıkıntı çıkıyor.

Bazı gıcık hocalar yapıyor. Eğer şikayet edilirse daha da gıcıklık yapıp sınav notunu düzeltip sözlüleri 0 girebilir. Sözlüler öğretmene bağlı olduğu için dışarıdan herhangi bir müdahale yapılamaz. Yani öyle bir durumu ben de yaşadım. Yıl sonuna doğru olduğu için riske girmeyip bir şey demedim. Zaten ondan sonra da başk okula gitti.

Haklısınız hocam gıcık olup 80 sözlü vereceğine 60'a kadar düşürebilir. Konu sahibine tavsiyem hocadan özür dileyip ödevlerinizi bundan sonra yapacağınıza söz vermek, eğer hoca kabul etmezse dersinde ne konuşun ne başka bir şey yapın ödevlerinizide eksiksiz yapın.

Geri
Yukarı