Raspberry Pi ile uzaktan erişimli ve normal güvenlik kamerası yapmak

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
2 tane güvenlik kamerası yapacağım. Birincisinin gece dükkanda hareket olduğunda video ve fotoğraf çekip bunları depolamaya kaydetmesini istiyorum, ayrıca evden de kameraya erişebilmek istiyorum. İkincisi ise sürekli kayıtta olacak, kayıtları karta çekecek. Kart dolmaya başlayınca görüntüyü arkadan silmeye başlayacak tıpkı normal güvenlik kameraları gibi. Güvenlik sistemi satan bir yere yaptırmak istemiyoruz çünkü hem daha pahalı olacak hem de ortalığı dağıtacaklar. Ayrıca bir şeyler öğrenmek denemek istiyorum.

Her iki kamera içinde Motion eye OS sistemini kullanabiliyorum sanırım. Bu yüzden 2. kameranın yapımı kolay olacak diye tahmin ediyorum.

Sorum şu, 1. kamera için uzaktan erişimi nasıl sağlayacağım? Herhangi bir yerden bağlanamasam bile en azından evden bağlanmam gerek. Bunun için iki modem arası sanal server kurulabiliyor galiba ama çok bilgi edinemedim. Uzaktan bağlantıyı nasıl yapabilirim?

@Çağan Çelik yardımcı olursan sevinirim. Bununla ilgili videonu izledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sensörler kullanarak hareket algılayıcısı yapabilirsiniz ama nasıl kamera yapacağınız konusunda yardım edebileceğimi sanmıyorum.
Hocam sensöre gerek yok, işletim sisteminde (Motion Eye OS) bu özellik var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı