Razer Blackshark V2 X mikrofondan ses çok az ve cızırtılı geliyor

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Kulaklıkla beraber gelen jak çoklayıcıyla beraber takıyorum ve mikrofondan sadece cızırtı geliyor, sesim ise %3 gibi bir şey. Mikrofon basını arttırdığım zaman ise cızırtı daha da fazlalaşıyor. Ek olarak sadece kendi jakıyla, tek jakla beraber kasaya ve monitöre bağladığım zaman hiç görmüyor hoparlörü. İlla ki çoklayıcıyla beraber kullanmam gerek. Bu normal mi?

Anakartımın Gigabyte B450M K olması sebebiyle mikrofonun berbat olma ihtimali de var mı?

Son düzenleme:
Kulaklığın ses seviyesi bana az geldi. Kulaklıktan da tamamen fullememe rağmen sanki az gibi. USB ses kartından sonra bir ses artışı da yaşadınız mı?

Evet, bariz bir artış kazanıyor. Ayrıca ses ayarlarında hoparlör olaraktan ziyade kulaklık olarak gözükmeye başlıyor ve bu sayede ek ayarlar çıkıyor.

Evet, bariz bir artış kazanıyor. Ayrıca ses ayarlarında hoparlör olaraktan ziyade kulaklık olarak gözükmeye başlıyor ve bu sayede ek ayarlar çıkıyor.
7.1 sistemini kullanıyor musunuz? İkinci el aldım ve daha önce kullanıldığı için erişimim yok. Oyunlarda da stereo olarak kullanmak daha iyi bence, ama eğer bir artısı oluyorsa ses kalitesinde onu da bir şekilde almaya çalışırım.

7.1 sistemini kullanıyor musunuz? İkinci el aldım ve daha önce kullanıldığı için erişimim yok. Oyunlarda da stereo olarak kullanmak daha iyi bence, ama eğer bir artısı oluyorsa ses kalitesinde onu da bir şekilde almaya çalışırım.

Yazdığınız anakart önceki sistemimde vardı ses yongası güzeldi kötü değil. Sadece mikrofondamı sorun yaşıyorsunuz.

Yazdığınız anakart önceki sistemimde vardı ses yongası güzeldi kötü değil. Sadece mikrofondamı sorun yaşıyorsunuz.
Evet. Ve şimdi aşağıdaki ses kartını aldım ve sorun hala aynı. Bu sefer cızırtı değil arka plandan parazit sesi geliyor. Ek olarak sesim yine %3 gibi bir şekilde duyuluyor, o da mikrofonu ağzıma yaklaştırınca.

Ek olarak hala hoparlör olarak görünüyor. Belki aldığım ses kartından dolayı böyledir ama hiçbir şey düzelmedi yani mikrofon tarafında.

Evet. Ve şimdi aşağıdaki ses kartını aldım ve sorun hala aynı. Bu sefer cızırtı değil arka plandan parazit sesi geliyor. Ek olarak sesim yine %3 gibi bir şekilde duyuluyor, o da mikrofonu ağzıma yaklaştırınca.

Ek olarak hala hoparlör olarak görünüyor. Belki aldığım ses kartından dolayı böyledir ama hiçbir şey düzelmedi yani mikrofon tarafında.

Faydasını görür müsünüz bilmiyorum ama bir konu açmıştım oradaki yazanlardan sadece ses kasmak için bahsettiğim ayarları yapın müziktekileri yapmayın, belki seslerde düzelme olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı