Razer Blackshark V2 X mikrofondan ses çok az ve cızırtılı geliyor

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Kulaklıkla beraber gelen jak çoklayıcıyla beraber takıyorum ve mikrofondan sadece cızırtı geliyor, sesim ise %3 gibi bir şey. Mikrofon basını arttırdığım zaman ise cızırtı daha da fazlalaşıyor. Ek olarak sadece kendi jakıyla, tek jakla beraber kasaya ve monitöre bağladığım zaman hiç görmüyor hoparlörü. İlla ki çoklayıcıyla beraber kullanmam gerek. Bu normal mi?

Anakartımın Gigabyte B450M K olması sebebiyle mikrofonun berbat olma ihtimali de var mı?

Son düzenleme:
Ayarlarım ve driverlarım bu şekilde. Ayrıca Gigabyte'ın o programını ben kullanmıyorum. İlk alıp oradan yapmaya çalıştığımda sürekli sizin gibi sorun yaşamıştım. En sonunda kaldırarak bu şekilde yapabildim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-25 144051.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-25 144051.png
    74,7 KB · Görüntüleme: 4
  • Ekran görüntüsü 2024-04-25 144126.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-25 144126.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 4
  • Ekran görüntüsü 2024-04-25 144133.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-25 144133.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 4
  • Ekran görüntüsü 2024-04-25 144223.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-25 144223.png
    44,1 KB · Görüntüleme: 3
Ayarlarım ve sürücülerim bu şekilde. Ayrıca Gigabyte'ın o programını ben kullanmıyorum. İlk alıp oradan yapmaya çalıştığımda sürekli sizin gibi sorun yaşamıştım. En sonunda kaldırarak bu şekilde yapabildim.

Evet bende onu dedim arayüzü bizimki gibi değil bir farklıydı.

Ayarlarım ve driverlarım bu şekilde. Ayrıca Gigabyte'ın o programını ben kullanmıyorum. İlk alıp oradan yapmaya çalıştığımda sürekli sizin gibi sorun yaşamıştım. En sonunda kaldırarak bu şekilde yapabildim.
1714048507025.png

Sizdeki aygıt yöneticisinde AMD High Definition Audio Device'dan iki tane var. Bir tek ben de bir tane var, tek fark bu. Bunun dışında Gigabyte'nin uygulamasını silerek de denedim, bilgisayarı yeniden başlattım fakat fayda yok.

Zaten bu driver sayesinde yaptım bende kulaklığı.
Hangi driver hocam o?

AMD'nin kaçıncı sürümünü kullanıyorsunuz?

Bilgisayara şimdi format attım şu Realtek driverindan kurtulabilmek için, bir de öyle deneyeyim dedim yine sonuç hüsran. Realtek driveri silindi, High Definition Audio Device olarak görünüyor ama hala çalışmıyor mikrofon. Kulaklıkta yine bir sorun yok. Elde başka bir çözüm de kalmadı artık.

Son düzenleme:
Ses efektine girip oradan kayıt seçiyorum çünkü, ondan. Windows 11 kullanmıyorum. Siz hangi kulaklık modelini kullanıyorsunuz ve hangi anakart acaba?

Başka bir yol gelmiyor aklıma ama o arayüze kafam çok takılıyor. Arama yerine ses düzeyi karıştırıcı yazıp bakabilir misin?

Hâlâ aynı yeri açıyorsun 😂 orası değil arama çubuğu yok mu oraya ses düzeyi karıştırıcı yazınca ekran gelmesi lazım oradan kulaklığı mikrofonunu seçiceksin ve daha önce bahsettiğim mikrofon özellik kısmında neler seçili ona göre ayar çekeceğiz belki onlada ilgili olabilir. Bir diğer seçenekte mikrofonun Hz'sini yükseltmek belki sende düşük olduğu içinde sesi iyi olmayabilir.

Geri
Yukarı