İnceleme Razer DeathAdder V2

Herkese merhaba, bugün deneyimlerimi yeni aldığım DeathAdder V2 hakkında paylaşacağım. Bundan önce DeathAdder essential kullanıyordum. Güzel bir mouse hala kullanırım. Her neyse incelemeye geri dönelim.

Yapı kalitesi;

Kalitesi çok güzel, ergonomik yasarınına laf ettirmiyorum bile. Çok güzel bir mouse. Tuşlarda gıcırdama yok. Essential'a göre daha az kuvvet uygulamak lazım. DPI ve profil tuşu var fakat benim için gerekli değil.

Işıklandırma;

RGB'si taktığınızda %66'da bırakılmıs olarak geliyor ki hala yeterli. Ben nasıl olsa ömrünü azaltmayacak diye %85'e getirdim ışıkları. Aydınlatmalar scroll tuşunda ve Logo'da var.

Click'ler ve Switch'ler;

Essential'a göre dhaa az kuvvet uyguluyorum fakat tek sorun Click'lerin daha yüksek olması. Minecraft oynarken jitter Click yapıyorum ve bazen elim Essential'a göre daha fazla tutukluluk yapıyor. Alıştım ama kolayca o yüzden pek problem olmadı.

Program;

Synapse 3 yazılımını kullanıyor ve kullanımı aşırı basit geldi bana. Kolayca ışık rengini mora atadım. Birkaç tane mod var ama bana gerek olmadıgı için kullanmıyorum.

Sensör;

Sensör olaral Razer focus+ kullanıyor ve galiba şu an en iyi sensör. Gayet hızlı ve güzel.

Skatezler;

Cidden en hoşuma giden kısım olabilir. Essential'a göre 100 kat daha güzel kayıyor. Ben önceden mouse kullanmıyormuşum dedittirdi. Essential'a göre daha rahat ve gayet yumuşak ve rahat. Essential'da kablo düşebiliyordu masanın oradan bunda hiç olmadı maşallah :D.

Evet sevgili forumdaşlarım incelememi burada sonlandırıyorum. Eğer sormak istediğiniz bir soru varsa istediğiniz zaman sorun ve müsait olursam cevap veririm. Essential kullananlara da güzel bir bilgi oldu onlara göre almayı değerlendirebilirler.
20220324_175156.jpg

Tekerleği yukarıya doğru hareket ettiğinde rahatsız edici ses çıkması normal mi?
Ayrıca baş parmak koyulan kısımda da bir titreme var gibi.

Tekerleği yukarıya doğru hareket ettiğinde rahatsız edici ses çıkması normal mi?
2 haftadır kullanıyorum. O sorun henüz bende çıkmadı. Çok da hor kullanmıyorum. Ama fare modeli markası ne olursa olsun zaten 2 mekanik yeri var hep sorun çıkaran. Biri switch kısımları biri tekerlek. Şans işi bence.

2 haftadır kullanıyorum. O sorun henüz bende çıkmadı. Çok da hor kullanmıyorum. Ama fare modeli markası ne olursa olsun zaten 2 mekanik yeri var hep sorun çıkaran. Biri switch kısımları biri tekerlek. Şans işi bence.
Katar Pro aldığımda da yukarı doğruya tekerleği kullandığımda aynı sorun oluşuyordu. Razer farede de alır almaz yaşamam beni üzdü açıkçası. İnternette bir sürü konu gördüm. Yani çok az rastlanan bir şey de değil. Test etmiyorlar mı bu fareleri acaba diye düşünüyorum.

Hocam ürünü yarın sipariş vermeyi düşünüyorum. Uzun kullanımda memnun kaldınız mı? Bu fiyata en iyi ürün V2 gibi duruyor (delikli yapıda olmayan).

Bu normal bir şey zaten, farkettiyseniz aşağıya kaydırırken daha kolay daha az baskı ile yaparsınız fakat yukarı kaydırırken direnç gösteriyor, yani tık tık diye kaydırıyor, bu normal V2 modellerin hepsi böyle.
Hocam ürünü yarın sipariş vermeyi düşünüyorum. Uzun kullanımda memnun kaldınız mı? Bu fiyata en iyi ürün V2 gibi duruyor (delikli yapıda olmayan).
Alabilirsiniz oldukça iyi bir ürün.

Bu normal bir şey zaten, fark ettiyseniz aşağıya kaydırırken daha kolay daha az baskı ile yaparsınız fakat yukarı kaydırırken direnç gösteriyor, yani tık tık diye kaydırıyor, bu normal V2 modellerin hepsi böyle.

Alabilirsiniz oldukça iyi bir ürün.

Yarın sipariş vereceğim. Sağ olun.

Bu normal bir şey zaten, farkettiyseniz aşağıya kaydırırken daha kolay daha az baskı ile yaparsınız fakat yukarı kaydırırken direnç gösteriyor, yani tık tık diye kaydırıyor, bu normal V2 modellerin hepsi böyle.
Değişimden sıfır gelen öyle değildi ama. Ayrıca, Mediamarkt'taki teşhir ürünü bile o kadar ses çıkarmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı