RDR 2'ye Ne Zaman Optimizasyon Gelir?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Merhaba, oyunu satın aldım ama optimizasyon çöp diyorlar. Sistemim aşağıda. Derslerimden dolayı pek vaktim yok. Metro Exodus gibi birkaç ay içinde optimizasyon gelir mi? Windows 10 1909, NVIDIA driver 441.12.

AMD FX 6300 4.2 GHZ 6 ÇEKİRDEK, ASUS STRİX GTX 960 2 GB, GSKILL 16 GB BLUE RAM, 1 TB HARD DİSK

G300S, Arctis5, G410, X530

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben anlamıyorum. PS4 ve Xbox One, PC mimarisi kullanıyor ama oyun konsollarda akıcı bir şekilde ilerliyorken PC'de yerlerde sürünüyor. PC'ye nasıl optimize edemiyorlar hayret bir olay. GTA 5 nasıl güzel optimize edildi peki? Neden onu optimize edenlere bu oyunu optimize ettirmediler? Rockstar'ın farklı bir planı var bence.

GTA 5 nasıl güzel optimize edildi peki?

GTA 5 bunun gibi rastgele PC'ye portlanmadı çünkü. Oyun Max Payne 3 gibi ayrıyeten PC için geliştirilmişti. Oyun çıkmadan önce kaç kere ertelenmişti bir hatırlayın bakalım.

Bunun yanı sıra (yanlış hatırlamıyorsam) GTA 5'i ekstra Max Payne 3'ü geliştiren ekibe yaptırmışlardı.

GTA 5 bunun gibi rastgele PC'ye portlanmadı çünkü. Oyun Max Payne 3 gibi ayrıyeten PC için geliştirilmişti. Oyun çıkmadan önce kaç kere ertelenmişti bir hatırlayın bakalım.

Bunun yanı sıra (yanlış hatırlamıyorsam) GTA 5'i ekstra Max Payne 3'ü geliştiren ekibe yaptırmışlardı.
Max Payne 3 zaten mecburiyetten ayrıyeten PC'ye geliştirilecekti. Başka alternatifi yok zaten. O zamanlar PC'ye oyun portlamak daha zordu ki o oyun çıktığında piyasada PC mimarisi kullanan konsollar da yoktu. GTA 5'in PC'ye iyi oyun deneyimini yaşatması için mecbur ertelemek zorundalardı, isterse ertelemesinler. Aksi takdirde 2. Grand Theft Auto 4 fiyaskosu olacaktı. Bu onların son şanslarıydı PC konusunda. Ya batacaklardı, ya çıkacaklardı. GTA 5'in oyun camiasında büyük etki yaratması için işi şansa bırakmamak adına Max Payne 3 ekibine verdiler ve alınlarının akıyla çıktılar. Peki neden bu oyunu bu kadar önemsemediler PC'ye? Neden uzun süre ertelemediler? Bana kalırsa RDR2, PC için onlara o kadar da önemli gelmiyor. Zaten kırılacağından eminler ve zaten de konsollarda ekmeğini fazlasıyla kazandıracaktır. Madem Rockstar bu oyundan para kazanacak o zaman PC'ye de GTA 5'e yaptığı gibi en az 2,5 sene geç çıkartacaktı oyunu. 2,5 sene kaymağını konsollardan yiyecekti. Konsollardan doyduktan sonra geri kalan PC'ye çıkarttığı senelerde de PC'den ekmeğini yiyecekti. Rockstar da biliyor zaten PC'ye çıkınca bu oyunun kırılacağını.

2K Ultra-High ayarlar. GTX 1080 ile.
RDR2.png

Optimize sorunu olduğunu düşünmüyorum. Oynayanların yarısının PC'si çöp. RDR2'ye göre.

Eki Görüntüle 456516
Hahahahahahaha.
GTA IV dönemini anımsadım resmen. Optimizasyon sorununu mutlaka çözmeliler. GTA IV güncellemeler ile bir miktar kurtarılmıştı ama hiçbir zaman tam verime ulaşamadı. Umarım, GTA V kadar stabil bir hale getirebilirler. Bunu da çok yakın bir zamanda yapacaklarını düşünüyorum. Diğer türlü, ben ve benim gibi düşünenleri kaybedecekler.

@ThE bEsT Bu nasıl bir masumluktur, aklım almıyor. :D Canavar dediğimiz kartlar yerlerde sürünüyor. Üst seviye performans vermesi gereken GPU'lar, daha alt seviye kartlardan bile aşağıda bir performans sergileyebiliyor. İnanmışlık var sizde. :D
Ben yine 70FPS alabiliyordum, ani sahne değişimlerinde 5 saniyelik donmalar oluyordu zaman zaman. Onu da GPU'ya değil de işlemcime bağlıyordum, 7600k. Bugün ayarları 70FPS'den 60FPS ile daha iyi bir görüntü alabilmek için güncelledim. Bu sefer de çoğu kişinin yaşadığı, oyunun beklenmedik şekilde kapanması sorunuyla karşılaştım. Hiçbir şekilde giremez oldum, ne güvenli modda, ne en düşük ayarda, ne farklı çözünürlükte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı