Realme GT2 vs Poco F5

İkisi arasında, kamera, ekran, arayüz, güncelleme olarak GT2 daha iyi o durumda. İşlemci bakımından ise F5 önde gözüküyor.

Çok oyun oynamayacağım için işlemcinin bir tık aşağı olmasının sıkıntısı yok, ısınmada oyunlarda zaten kendini daha çok belli eder.

GT2 kullanan arkadaş sen miydin birisi yazmıştı geçende tam hatırlamıyorum. 😅

İkisi arasında, kamera, ekran, arayüz, güncelleme olarak GT2 daha iyi o durumda. İşlemci bakımından ise F5 önde gözüküyor.

Çok oyun oynamayacağım için işlemcinin bir tık aşağı olmasının sıkıntısı yok, ısınmada oyunlarda zaten kendini daha çok belli eder.

GT2 kullanan arkadaş sen miydin birisi yazmıştı geçende tam hatırlamıyorum. 😅
S21 Fe öneririm hocam, bataryayı es geçebilirsiniz.
Evet benim.

S21 Fe öneririm hocam, bataryayı es geçebilirsiniz.
Evet benim.
Şuanda hangi android sürümünü kullanıyorsun? 2022 çıkışlı, 2025 kadar güncelleme alacak gözüküyor. 2 sene kalmış bu durumda.

S21FE bataryasından çok şikayet var hocamya, bende onu almayı çok istiyorum ama ikide bir gün ortalarında akşam üstü şarjla falan uğraşmakta çok zorlar hani.

MIUI gerçekten kötü bir arayüz mü ya? Birkaç kişiden daha duydumda bunu.
Evet baya kötü. Kullanmış olan ve henüz telefon değiştiremediği için hala kullanan biri olarak söylüyorum. Normalde arayüz kaliteleri telefon seviyesine göre değişir, üst düzeylere baya güzel destek verirler ama Xiaomi'nin Ultra modellerinde bile bu problem baya var. Sorun dolu telefonlar sırf yazılımdan dolayı. İçinde MIUI arayüzü oldukça o Xiaomi'nin donanımları sadece göz boyama yani.

Not: Poco modellerde tam olarak MIUI yok, PocoUI var ama o da MIUI'ın birebir aynısı zaten. 1-2 tane farklı özellik var sadece. Sözde "Farklı bu" demek için yapmışlar.

Hocam sırf sizin için iş yerinde s21fe olan arkadaşımın telefonunu yakından inceledim. Kadın sabah %100 dolu batarya ile geldiğinde batarya performansı öyle kötü değil. Bütün gün tel elinde sosyal medya ile uğraşıyor. Telin ekran sürekli açık olarak düşün. Bataryası akşama doğru bitiyor.
Günlük kullanım için çok ideal bir telefon. Kamerası kaliteli, kasası kaliteli, ekran çok iyi. Yazılımı iyi. Daha uzun yıllar güncelleme alacak olması iyi.
Siz fazla oyun oynamıyorum dediniz. Sizin için en ideal telefon bu.
Ben realme önermiyorum geçen yıl eşime hediye aldığım realme 9pr0+ ana kamerası bozuk olarak oğlanda şuan. Poco için de şikayetler var. Paranız değerli ise bence hiç pocoymuş, realme imiş riske girmeyin derim.
Hatta üzerine biraz daha para koyabilirseniz s22 alın derim. (tabi snapdragon 8gen 1 işlemcili olanından) istediğiniz bütün özellikler bu telefonda..

Hocam sırf sizin için iş yerinde s21fe olan arkadaşımın telefonunu yakından inceledim. Kadın sabah %100 dolu batarya ile geldiğinde batarya performansı öyle kötü değil. Bütün gün tel elinde sosyal medya ile uğraşıyor. Telin ekran sürekli açık olarak düşün. Bataryası akşama doğru bitiyor.
Günlük kullanım için çok ideal bir telefon. Kamerası kaliteli, kasası kaliteli, ekran çok iyi. Yazılımı iyi. Daha uzun yıllar güncelleme alacak olması iyi.
Siz fazla oyun oynamıyorum dediniz. Sizin için en ideal telefon bu.
Ben realme önermiyorum geçen yıl eşime hediye aldığım realme 9pr0+ ana kamerası bozuk olarak oğlanda şuan. Poco için de şikayetler var. Paranız değerli ise bence hiç pocoymuş, realme imiş riske girmeyin derim.
Hatta üzerine biraz daha para koyabilirseniz s22 alın derim. (tabi snapdragon 8gen 1 işlemcili olanından) istediğiniz bütün özellikler bu telefonda..
Şöyle hocam, amatörcede olsa borsa işi yapıyorum ek olarak.Dolayısıyla gün boyu internet sürekli açık kalıyor ve programınıda sık sık kullanıyorum. Sosyal medyaydı, forumlarda bende sık dolanıyorum gün içersinde. :)) O yüzden kestiremedim hani bataryanın zaten adı çıkmışta, bana yeter mi gibisinden. GT5 yıl sonuna kadar bekleyelim bakalım. O zamana kadar netleşir herhalde. Eyvallah 👍

Ben POCO F5 siparişi verdim. Daha iyi ve ısınmayan işlemci tercih sebebim oldu. Kamera açısından GT 2 bayağı iyi. 3 yıl android, 4 yıl güvenlik güncellemesi de vereceklermiş. İşlemci ısınma sorunu yoksa bence gt 2 çok daha mantıklı. Ben ısınıyor diyenler gördüm ama böyle tarayıcı, sosyal medyayı mı kastediyorlar yoksa oyun mu bilemedim. F5 10 bin liralık A34 gibi kamerası zayıf duruyor umarım çok üzmez. İki cihazda çok güzel benim aklım hala GT 2 de mesela. GT 2 hem 2500 lira daha ucuz.
Bu markalar saçma sapan cihaz çıkartarak kendileri kaybediyor. Samsung S21 FE de düzgün bir batarya performansı sunsa ben onu tercih ederdim ama yapacak bir şey yok. Akıllanıp düzeltirlerse bir dahaki telefonumu ondan alırım. Umarım X3 Pro'daki gibi sorunlar yaşamam. Kronik sorunluydu anakartı değişti.
Samsung S9 var ben de hala çalışıyor, iPhone 6S var hala çalışıyor. Böyle uzun ömürlü cihazlar genelde bilindik markaların amiral gemileri oluyor. Bu arada Xiaomi 12'yi çok ucuza buldum ama yine de almadım. Sözde Snapdragon 8 gen 1 var ama bir videoda adam benchmark yaparken ısınıp benchmark uygulamasını kapattı :D

Ben POCO F5 siparişi verdim. Daha iyi ve ısınmayan işlemci tercih sebebim oldu. Kamera açısından GT 2 bayağı iyi. 3 yıl android, 4 yıl güvenlik güncellemesi de vereceklermiş. İşlemci ısınma sorunu yoksa bence gt 2 çok daha mantıklı. Ben ısınıyor diyenler gördüm ama böyle tarayıcı, sosyal medyayı mı kastediyorlar yoksa oyun mu bilemedim. F5 10 bin liralık A34 gibi kamerası zayıf duruyor umarım çok üzmez. İki cihazda çok güzel benim aklım hala GT 2 de mesela. GT 2 hem 2500 lira daha ucuz.
Bu markalar saçma sapan cihaz çıkartarak kendileri kaybediyor. Samsung S21 FE de düzgün bir batarya performansı sunsa ben onu tercih ederdim ama yapacak bir şey yok. Akıllanıp düzeltirlerse bir dahaki telefonumu ondan alırım. Umarım X3 Pro'daki gibi sorunlar yaşamam. Kronik sorunluydu anakartı değişti.
Samsung S9 var ben de hala çalışıyor, iPhone 6S var hala çalışıyor. Böyle uzun ömürlü cihazlar genelde bilindik markaların amiral gemileri oluyor. Bu arada Xiaomi 12'yi çok ucuza buldum ama yine de almadım. Sözde Snapdragon 8 gen 1 var ama bir videoda adam benchmark yaparken ısınıp benchmark uygulamasını kapattı :D
Hayırlı olsun hocam, seni terhis ettik en azından. 😊 Şuanki telefonumda en çok rahatsız olduğum 2 şey, bir bataryasının çabuk bitmesi, ikinciside uygulamaların sık sık hata vermesiydi.Bununda sebebi eski android sürümünde kalmasından kaynaklıydı. Dolayısıyla bataryası iyi, arayüzü hızlı ve güncellemesini düzgün alan bir telefon birinci etapta bana hitap eden telefon. Stabil arayüz ve güncelleme diyince Samsung sazı eline alıyor, batarya diyince sıra bende değildi sanırım diyip tekrar bırakıyor.😄 S22 alayım dedim hem ufak hem de batarya olarak S21 FE'den pek bir farkı yok. S23 desen ayrı bir fiyat kulvarında. Durum böyle olunca çıkmazda kalıyorsun ister istemez.

Poco F5i artık yorumlarsın birinci elden. :) Özellikle yazılımını merak ediyorum, beğenilmeyen nesi varmış falan. Gerek GT2'yi, gerek Poco F4-F5 yakından göremedim halen, lakin özelliklere göre bende GT2ye daha yakın hissediyorum. Isınma olayı oyun dışında olmuyorsa bana bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Tek sorun işte 2025den sonra güncelleme almayacak olması kalıyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı