Realme GT2 vs Poco F5

Hayırlı olsun hocam, seni terhis ettik en azından. 😊 şu anki telefonumda en çok rahatsız olduğum 2 şey, bir bataryasının çabuk bitmesi, ikinciside uygulamaların sık sık hata vermesiydi. Bununda sebebi eski Android sürümünde kalmasından kaynaklıydı. Dolayısıyla bataryası iyi, arayüzü hızlı ve güncellemesini düzgün alan bir telefon birinci etapta bana hitap eden telefon. Stabil arayüz ve güncelleme deyince Samsung sazı eline alıyor, batarya deyince sıra bende değildi sanırım deyip tekrar bırakıyor.😄 S22 alayım dedim hem ufak hem de batarya olarak S21 FE'den pek bir farkı yok. S23 desen ayrı bir fiyat kulvarında. Durum böyle olunca çıkmazda kalıyorsun ister istemez.

POCO F5i artık yorumlarsın birinci elden. :) Özellikle yazılımını merak ediyorum, beğenilmeyen nesi varmış falan. Gerek GT2'yi, gerek POCO F4-F5 yakından göremedim halen, lakin özelliklere göre bende GT2'ye daha yakın hissediyorum. Isınma olayı oyun dışında olmuyorsa bana bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Tek sorun işte 2025'ten sonra güncelleme almayacak olması kalıyor işte.

Sağ ol artık sıra senin :)S23'lerin fiyatı 27kdan 30k olmuş bir sitede. S22'nin de fiyatı yüksek. Şimdi GT2'ye göre neredeyse 7K pahalı üste şarj aleti falanda alacaksın :) Ben X3 Pro kullandım oradan biliyorum arayüzü. Tabii 1.5 yıldır S20 FE kullanıyorum unuttum. Samsung tabii daha iyi arayüzde. POCO uygulamalarda sıkıntı çıkarmazsa idare eder ya. Sonuçta uygulamaların arayüzle bir alakası yok. Şu reklam muhabbetlerini de hala kaldırmamışlar galiba. Düşün yani telefonun içinde ayarlarda bir şeyler yapınca reklam falan çıkıyor :) Bence GT 2'yi araştır derim. Benim aklım hala onda. Şu ısınma olayı olmasa GT 2 alacaktım çünkü. GT 2'lerin stokları da bitebiliyor fazla beklememek lazım. Bir de Xiaomi 12'ye bak 20 bine gördüm ama o da çok ısınıyormuş.

Şuanda hangi android sürümünü kullanıyorsun? 2022 çıkışlı, 2025 kadar güncelleme alacak gözüküyor. 2 sene kalmış bu durumda.

S21FE bataryasından çok şikayet var hocamya, bende onu almayı çok istiyorum ama ikide bir gün ortalarında akşam üstü şarjla falan uğraşmakta çok zorlar hani.
Android 13 kullanıyorum hocam.

Android 13 kullanıyorum hocam.
2022 de 12, 2023 13, 2024 14, 2025 Android 15 olması lazım sanırım. S21Fe de 16 alır gözüküyor. Olmadı Rom atar yine güncelleme yüklemeye devam edersiniz hani.

Temel olarak ısınma dışında telefondan memnun musunuz hocam? Arayüz akıcılığı nasıl? Donma, kasma durumu nasıl; özellikle programların hata vermesi, kapat uyarısı vs oluyor mu?

Şarj olarak 1 günü çıkarıyor muydu? Oyun harici kullanım diyelim. Misal mobil veri açık, gün içinde sık sık sosyal medya girme; en az 2 saat total video izleme; telefonu kurcalama vs falan?

Bazı şeyleri tekrar sorduysam kusura bakma,, bu ara çok araştırıyorum çok kişiyle konuşuyorumda kimle ne konuştuk arada karışıyor.😊

S21FE, bataryadan dolayı eledim hocam. Bataryasıyla uğraşamam. Yoksa alacağım telefon oydu.
Genel kullanım amacıyla bakıyorum, ağırlıklı program kullanımı üzerine. Yerine göre ara ara oyun oynarım ama fazla değil. Yerine göre fotoğra çekeri, video çekerim. İnterneti sürekli açık olup, sürekli arka planda programlar açık olacak. Yerine görede video falan izlerim. Lakin öyle oturup film izleyim, dizi bitireyim gibi bir fantazim yok. Tabi hayat ne gösterir bilemiyorum. :)

Bu ikisini:
-stabilite
-güncelleme desteği
-performans
-batarya süresi
-ekran kalitesi
-fotoğraf çekme kabileyeti

olarak puanlarsanız , hangisi önde olur?
S21 FE al geç. Ne Poco'su ne Realme'si :D

2022 de 12, 2023 13, 2024 14, 2025 Android 15 olması lazım sanırım. S21Fe de 16 alır gözüküyor. Olmadı Rom atar yine güncelleme yüklemeye devam edersiniz hani.

Temel olarak ısınma dışında telefondan memnun musunuz hocam? Arayüz akıcılığı nasıl? Donma, kasma durumu nasıl; özellikle programların hata vermesi, kapat uyarısı vs oluyor mu?

Şarj olarak 1 günü çıkarıyor muydu? Oyun harici kullanım diyelim. Misal mobil veri açık, gün içinde sık sık sosyal medya girme; en az 2 saat total video izleme; telefonu kurcalama vs falan?

Bazı şeyleri tekrar sorduysam kusura bakma,, bu ara çok araştırıyorum çok kişiyle konuşuyorumda kimle ne konuştuk arada karışıyor.😊
Ben sd işlemcili var. 6 zorlarsam 7 saat ekran açık veriyor. 60hz ile. 120Hz açarsan 3-4 saatlere düşüyor. Cihaz 120Hz açmadığın sürece ısınmıyor. 120Hz açarsan bariz şekilde ısınıyor. Şarjı 1 günü rahat çıkarır. Bu telefonun kasmasına imkan yok S serisi özellikle S21 ailesinden bahsediyoruz. Bu fiyata bu cihazın rakipleri alınmaz.

S21 FE al geç. Ne Poco'su ne Realme'si :D

Ben sd işlemcili var. 6 zorlarsam 7 saat ekran açık veriyor. 60hz ile. 120Hz açarsan 3-4 saatlere düşüyor. Cihaz 120Hz açmadığın sürece ısınmıyor. 120Hz açarsan bariz şekilde ısınıyor. Şarjı 1 günü rahat çıkarır. Bu telefonun kasmasına imkan yok S serisi özellikle S21 ailesinden bahsediyoruz. Bu fiyata bu cihazın rakipleri alınmaz.
Hocam hangi telefona yorum yaptınız anlamadım, soru GT2 ye yönelikti.

Batarya performansı demek zaten ürünü size sunduğu özelliklerle kullanmak değil mi hani, geçende bir arkadaş diyor: hzi 60 çekiyorum,parlaklığı düşürüyorum,stamina moduna vs alıyorum,oyun oynayıp fazla kullanmıyorum bir günü çıkarabiliyorum S21Fe ile diyor. Oldu olacak telefonuda kapalı tutalım şarjı bitmesin. :) Oyun, yoğun film, dizi izleme vs dışında ve sürekli açık ekran alma dışında kısa batarya süre, batarya zayıflığıdır. Şimdi seni 6 saat açık ekran götüren telefon her sene kullanıma bağlı olarak bu süreyi azaltacaktır. Onuda hesaba katmak lazım.Evet, s21 fe özellik olaral tüm bu modellerden iyi,onu bende kabul ediyorum. Lakin bayarya olarakta kötü. Bunu buradaki her arkadaş diyor zaten. Batarya benim için önemli. Öyle 67 wattlık şarj özelliğide yok s21fe ninki bitmeye yakın 30 dkda fulleyim desen. Kaldıki telefonun adaptörü bile yok, ekstradan 400-500 tl belki masrafı olacaktır. O yüzden başka hangi modelleri alabilirim diye bakıyorum. :)

S21 5G'den GT2 12/256 ya geçtim sırf batarya erken bitiyor diye vallahi GT2'den memnunum
Kamera tamam S21 de cok daha iyiydi ama bununda kamerası çok iyi
S21 bende belli takılmalar oluyordu yazılım geldikçe
Realme canavar gibi GT2 alabilirsin hocam bence 3 ay oldu Samsung'u 1 sene kullandım GT2'den daha memnunum

Stabilite GT2
-Güncelleme desteği Samsung daha çok güncelleme gönderiyordu ama GT2 bana göre daha iyi
-Performans aynılar
-Batarya süresi GT2
-Ekran kalitesi Samsung 21
-Fotoğraf çekme kabileyeti Samsung'la bu telefonlar kıyaslanamaz ama GT2 Sony mercek kullanıyor gayet de başarılı

S21FE, bataryadan dolayı eledim hocam. Bataryasıyla uğraşamam. Yoksa alacağım telefon oydu.
Genel kullanım amacıyla bakıyorum, ağırlıklı program kullanımı üzerine. Yerine göre ara ara oyun oynarım ama fazla değil. Yerine göre fotoğra çekeri, video çekerim. İnterneti sürekli açık olup, sürekli arka planda programlar açık olacak. Yerine görede video falan izlerim. Lakin öyle oturup film izleyim, dizi bitireyim gibi bir fantezim yok. Tabii hayat ne gösterir bilemiyorum. :)

Bu ikisini:
-Stabilite
-Güncelleme desteği.
-Performans
-Batarya süresi.
-Ekran kalitesi.
-Fotoğraf çekme kabileyeti.

Olarak puanlarsanız, hangisi önde olur?

Aynı pozisyondaydım A54 ile S21FE arasında kalmıştım S21FE aldım pişman etmiyor. Mükemmel telefon diyebilirim.

1694586620802.png

Kardeşim sırf Brawl Stars ve TikTok'ta gezdi şarj etmedim kasıtlı olarak bataryayı test etmek için. Kamerası özellikle o kadar harika ki. Gece çekiminde gözümle göremediğim alanın fotoğrafını çekmiştim harika görüntüler veriyor.

Isınma sorunundan bahsetmişsin ben öyle bir şeye hiç rastlamadım. İlk elime geçirdiğimde WhatsApp vs uygulamaları kurarken ısınmayı hissettim asla rahatsız edecek seviyede değil, sonrasında hiç ısınma sorunuyla karşılaşmadım. Kılıf ile kullanacaksanız ısınmayı hiç hissetmezsiniz kolay kolay.

Realme GT2'su dayanıklılığı vs yok çok büyük eksi ben direkt silmiştim o telefonu. Bir de kablosuz şarj çok işe yarıyor minik bir şarj platformu almıştım arada koyuyorum oyun oynarken vs kendisi doluyor.

Son düzenleme:
S21 5G'den GT2 12/256 ya geçtim sırf batarya erken bitiyor diye vallahi GT2'den memnunum
Kamera tamam S21 de cok daha iyiydi ama bununda kamerası çok iyi
S21 bende belli takılmalar oluyordu yazılım geldikçe
Realme canavar gibi GT2 alabilirsin hocam bence 3 ay oldu Samsung'u 1 sene kullandım GT2'den daha memnunum

Stabilite GT2
-Güncelleme desteği Samsung daha çok güncelleme gönderiyordu ama GT2 bana göre daha iyi
-Performans aynılar
-Batarya süresi GT2
-Ekran kalitesi Samsung 21
-Fotoğraf çekme kabileyeti Samsung'la bu telefonlar kıyaslanamaz ama GT2 Sony mercek kullanıyor gayet de başarılı
Kameraya çok takılmıyorum hocam, erkekler olarak zaten ne kadar foto çekiyoruz ki. Arada lazım olunca çekilecek fotolar, videolar için bu klasmadaki telefonlar yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Telefonda işlemci kaynaklı ısınma oluyor deniyor, oyun harici kullanımda öyle bir ısınma var mı?
GT2 Prosuda var biliyorsundur, sence Prosuna verilecek ek paraya değer mi?
Aynı pozisyondaydım A54 ile S21FE arasında kalmıştım S21FE aldım pişman etmiyor. Mükemmel telefon diyebilirim.

Eki Görüntüle 1942326

Kardeşim sırf Brawl Stars ve TikTok'ta gezdi şarj etmedim kasıtlı olarak bataryayı test etmek için. Kamerası özellikle o kadar harika ki. Gece çekiminde gözümle göremediğim alanın fotoğrafını çekmiştim harika görüntüler veriyor.

Isınma sorunundan bahsetmişsin ben öyle bir şeye hiç rastlamadım. İlk elime geçirdiğimde WhatsApp vs uygulamaları kurarken ısınmayı hissettim asla rahatsız edecek seviyede değil, sonrasında hiç ısınma sorunuyla karşılaşmadım. Kılıf ile kullanacaksanız ısınmayı hiç hissetmezsiniz kolay kolay.

Realme GT2'su dayanıklılığı vs yok çok büyük eksi ben direkt silmiştim o telefonu. Bir de kablosuz şarj çok işe yarıyor minik bir şarj platformu almıştım arada koyuyorum oyun oynarken vs kendisi doluyor.
Hocam bu birazda beklentileri karşılamayla alakalı, senin beklentin daha çok kamera üzerine ise kesinlikle seni memnun edecektir. Başkasının beklentisi saf performans üzerineyse, onu misal Poco memnun edecektir. Benim beklentimde işte dengeli bir kamera, ekran, batarya süresi, performanstan yana. Hepsinin en iyisi olsun demiyorum, dengeli olsun diyorum. Batarya konusunda biraz hassasım doğrusu. Mevcut telefonun bataryası bitik halde şuan. Sabah %100dü şimdi %60da. Hani derlerya, sütten ağızı yanan yoğurtu üfleyerek yermiş, diye onun hesap birazda benimiki. :) Ha dersen direk en iyi bataryalılara yönel, ondada işte dengeli dağılım yok. Bataryayı yükseltren modellerde ya kamera ya performans bunlara göre dandik halde geliyor. Firmalarda bildiğin dalga geçiyorlar bu konuda. Bak S23FE çıkacak, gidip gene 4500 mah koyacaklardır. İşlemcisi yine S21FE benzer, yakın koyacaklardır. İyide S21FE nin eksiği batarya. Ya bataryayı daha az tüketecek bir işlemci ekleyin, ya daha büyük kapasiteli batarya ekleyin, lakin yok. Bildiğin şey geçiyor firmalar. :)

Isınma olayını ben mi yanlış yazdım bilemiyorum, diğer arkadaşta değinmiş. Ben onu GT2 kullanıcı arkadaşa yazdım, GT2 ile ilgili sormuştum arkadaşa. Orada bir yanlış anlaşılma var sanırım.

Kameraya çok takılmıyorum hocam, erkekler olarak zaten ne kadar fotoğraf çekiyoruz ki. Arada lazım olunca çekilecek fotolar, videolar için bu klasmadaki telefonlar yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Telefonda işlemci kaynaklı ısınma oluyor deniyor, oyun harici kullanımda öyle bir ısınma var mı?
GT2 Prosuda var biliyorsundur, sence Pro'suna verilecek ek paraya değer mi?

Hocam bu biraz da beklentileri karşılamayla alakalı, senin beklentin daha çok kamera üzerine ise kesinlikle seni memnun edecektir. Başkasının beklentisi saf performans üzerineyse, onu misal POCO memnun edecektir. Benim beklentimde işte dengeli bir kamera, ekran, batarya süresi, performanstan yana. Hepsinin en iyisi olsun demiyorum, dengeli olsun diyorum. Batarya konusunda biraz hassasım doğrusu. Mevcut telefonun bataryası bitik halde şu an. Sabah %100dü şimdi %60'da. Hani derlerya, sütten ağızı yanan yoğurtu üfleyerek yermiş, diye onun hesap biraz da benimiki. :) Ha dersen direk en iyi bataryalılara yönel, onda da işte dengeli dağılım yok. Bataryayı yükseltren modellerde ya kamera ya performans bunlara göre dandik halde geliyor. Firmalarda bildiğin dalga geçiyorlar bu konuda. Bak S23FE çıkacak, gidip gene 4500 mAh koyacaklardır. İşlemcisi yine S21FE benzer, yakın koyacaklardır. İyide S21FEnin eksiği batarya. Ya bataryayı daha az tüketecek bir işlemci ekleyin, ya daha büyük kapasiteli batarya ekleyin, lakin yok. Bildiğin şey geçiyor firmalar. :)

Isınma olayını ben mi yanlış yazdım bilemiyorum, diğer arkadaşta değinmiş. Ben onu GT2 kullanıcı arkadaşa yazdım, GT2 ile ilgili sormuştum arkadaşa. Orada bir yanlış anlaşılma var sanırım.

Bence GT2 12/256 ideal ben oyun cok oynamarum ama oyundada oynadığım oyunlarda ısınma olmadı 20 dakika PUBG baktım onda da karşılaşmadım
Genel kullanımda ısınma söz konusu bile değil
Bu kadar ısınsa zaten ekranım yanardı 3 ayda
12+12 sanal RAM var 24 GB RAM'e çıkıyor beklentileride karşılıyor fotoda iyi 4K 60 da video cekiyor fotoda sorun yaşamazsın

Yeni konular

Geri
Yukarı