Red Dead Redemption 2 alınır mı?

Kuba Moder

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Red Dead Redemption 2 almayı düşünüyorum. 10 gün sonra sanırım güzel bir indirim olacak. Yaklaşık kaç TL indirime düşer?

Epic'te daha ucuza alırsın ama yama falan kuracaksan sıkıntı yaşayabilirsin. Gördüğüm sorunlu yorumlar hep Epic sahibi:

Şimdiye kadar hep %33 indirme girdi.
Daha aşşağısına düşmüyormu?
Epic Games indirim olacağını duyurmuştu. Güzel bir indirim ile alabilirsin. Fakat hikayesi uzun sürüyor bayağı vakit ayırman gerekecek.
Zaten hikayeli oyunlar arıyorum, benim için sorun olmaz.
Epic'te daha ucuza alırsın ama yama falan kuracaksan sıkıntı yaşayabilirsin. Gördüğüm sorunlu yorumlar hep Epic sahibi:
Steam'den alacağım.

Arkadaşlar Red Dead Redemption 2 almayı düşünüyorum. 10 gün sonra sanırım güzel bir indirim olacak. Yaklaşık kaç TL indirime düşer?

Devesa bir indirim olmuyor, 200TL verirseniz alınır.

İndirimlerde 200 TL'den aşağı inmedi henüz. Epic Games kuponu ile 140 TL'ye alabilirsin.

Soruna gelirsek şimdiye kadar oynayacağın en iyi oyunlardan olacaktır. Tabii temposuna alışabilirsen. Oyunu beğenmeyenlerin en büyük ortak eleştirisi, oyunun ağır ilerliyor olması. Bu ağırlık sadece hikâye açılışına vs. özgü değil, oynanış da ağır. En basitinden bir odaya girdin diyelim. O odayı lootlamak istediğin zaman tek tek bütün dolapları açıyorsun. Bunu yaparken bir sürü animasyon işleniyor. Açması, kapaması, itemi alması, Arthur'un eğilip kalkması vs. Bu ağır tempo bazılarını baysa da oyuna oldukça fazla gerçekçilik katıyor.

Diğer delice detayları da hesaba kattığımız zaman (Kasabadaki davranışlarına göre oradaki NPC'ler ile olan muhabbetinin değişmesi gibi.) RDR 2 bir oyun olmaktan çıkıyor. Red Dead Redemption 2 basit bir oyun değil, bir deneyimdir. Oyunu ciddiye alırsan neredeyse bir vahşi batı simülasyonu oluyor.

Uzun lafın kısası, GTA oynar gibi uçup kaçmak istiyorsan pek senlik değil. Çayını alıp geçeceksin bilgisayarın başına. Belki bir gün boyunca sadece avlanacaksın. Yukarıda dediğim gibi oyun neredeyse bir simülasyon. Zevk almak için oyunu yaşaman gerekiyor. Grafikler, müzikler, hikâye, karakterler vs. zaten üst seviye. Onlardan bahsetmeye gerek bile duymuyorum.

Geri
Yukarı