Redmi Note 12 Pro 5G telefona HyperOS gelmedi

Bu dediğiniz işlemin YouTube'da uygulamalı videosu var mı acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyurun ben bunu izleyerek yapmıştım.

Engineer ROM atılmış yüksek ihtimal IMEI repair görmüş cihaz (ama olmayabilirde) eğer güncelleme almak istiyorsanız cihazın bootloader kilidini açıp mifirm.net'ten alacağınız yazılımı flashlamalısınız (burada size eea ROM'unu öneriyorum güncellemeleri erken alır genellikle) flashladıktan sonra cihazınız güncellemeleri almayı başlayacaktır.

Eğer ROM flashlamayı bilmiyorsan şu adınları izle:
1-Mi Flash tool yazılımını indir.
2-Mi Flash tool yazılımını kur.
3-cihazınla uyumlu sürücüleri kur.
4-telefonda bootloader kilidini aç (bu işlemi MI Unlock Tool'dan yapacaksın)
5-cihazında USB hata ayıklama modunu aç.
6-cihazı Fastboot moduna al.
7-indirdiğin yazılımı seç.
8-clean all seçeneğini seç (sakın clean all and Lock'u seçme)
9-yazılımı flashla (eğer hata verirse yeniden dene ama eğer ki telefon kapandıysa geçmiş olsun telefonun çöktü ve bir daha açılmaz)
10-işlem başarıyla sonuçlandıysa telefonu başlat.
Ve cihazın artık orijinal yazılıma kavuştu :)

Dostum dediğini yaptım yüklendi de ama ve maalesef telefon açılmıyor nv data is corrupted hatası veriyor.

Dostum dediğini yaptım yüklendi de ama ve maalesef telefon açılmıyor nv data is corrupted hatası veriyor.

Hocam telefonunuz işlem görmüş yeniden telefoncuya götürmeniz lazım modem dosyası silinmiş cihazın.

Orada da ibraz etmiştim IMEI atılan cihazlarda bulunur diye.

Hocam telefonunuz işlem görmüş yeniden telefoncuya götürmeniz lazım modem dosyası silinmiş cihazın.

Modem dosyasını ben kendim kurmak istiyorum ve araştırdığıma göre 12Pro 5G de MediaTek'de modem dosyası yokmuş.

Modem dosyasını ben kendim kurmak istiyorum ve araştırdığıma göre 12Pro 5G de MediaTek'de modem dosyası yokmuş.
ne yaptınız telefonu acabildiniz mi

benim sürüm de ayni XN bende de ayni sorun olur mu denemeye cesaret edemedim şimdi.

Son düzenleme:

Hocam rahatsız ediyorum fakat size bir soru sormam lazım.
Cihazım dirençli ve resmi MIUI 14 yüklü (v14.0.6.0.tmomıxm), bu güncellemeden sonra NFC açılmaz hale geldi fakat bu önemli değil.
Cihaz modelim:

Redmi Note 12 Pro+ 5g

HyperOS kuracağım.
Bootloader kilitim açık durumda, Mi Flash ile direkt save user data diyerek kurulum yapsam cihazım açılır mı veya IMEI gider mi (nvdata corrupted) hatası almak istemiyorum.

(TWRP kurmadım çünkü önceki kurduğumda cihazım recoverye giriyordu ama işletim sistemine girmiyordu fastboota atıyordu.)

Bu şekilde direkt fastboota girip kursam sorun olur mu?

Geri
Yukarı