Redmi Note 12 telefona ROM tarken HyperOS sürümünün bir önemi var mı?

berkayaktas823

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Redmi Note 12 kullanıyorum bootloader açık EU ROM kurulu. Horizondroid ROM'una geçmeyi düşünüyorum ancak bazı sorularım var. HyperOS sürümünün bir önemi var mı mesela A13 iken A14 ROM atabilir miyim? Şu an Android 14 HyperOS EU1.0.4 kurulu. Bahsettiğim ROM'un XDA forum linkini paylaşıyorum: [ROM][14.0][OFFICIAL] HORIZONDROID

Sanırım sadece güvenlik geliştirmesi ve menü özelleştirmesi bir de neden horizonoid kuruyon ki.

Resmi olarak sadece crDroid ve horizondroid var ama CrDroid'de bu cihaz için sorunlar varmış zaten horizondroid pixel arayüzlü daha iyi ama optimizasyonunu bilmiyorum.

Sanırım sadece güvenlik geliştirmesi ve menü özelleştirmesi bir de neden horizonoid kuruyon ki.

CrDroid'in bir sonraki sürümünde hataların çözüleceğini söylüyorlar ancak hala çıkmadı.

Tamamdır horizondroid kur o zaman kk HyperOS güncellemesi sadece IOS'a benzetiyormuş.

HyperOS sadece ad değişikliği bana göre Xiaomi telefon aldığıma çok pişmanım Çin işi çakma iOS yapmışlar bildiğiniz, Samsung A24 almadığım için o kadar pişmanım ki.

Tamamdır horizondroid kur o zaman kk HyperOS güncellemesi sadece IOS'a benzetiyormuş.

Bu işlemler riskli midir EU ROM kurulumu kolay diye kendim kurdum ama bunu telefoncuya mı yaptırmalıyım?

HyperOS sadece ad değişikliği bana göre Xiaomi telefon aldığıma çok pişmanım Çin işi çakma iOS yapmışlar bildiğiniz, Samsung A24 almadığım için o kadar pişmanım ki.

Bu işlemler riskli midir EU ROM kurulumu kolay diye kendim kurdum ama bunu telefoncuya mı yaptırmalıyım?

Eğer para alıyorsa istersen biraz risk alabilirsin (lütfen telefonun brick olunca beni suçlama.) Eğer para almıyorsa yaptır bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı