Çözüldü Resident Evil Çıkış tarihine göre nasıl sıralanıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

G3b3r3s1c3l3r

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar.
Daha önce hiç bir RE oyunu oynamadım seriye en başından başlamak istiyorum. Hikaye sırasına göre değil, çıkış sırasına göre oynamak istiyorum. Bildiğiniz üzere RE serisinde sanırım cok fazla remake remestered gibi sürümler var. Sizden istediğim çıkış sırasına göre ismini vermeniz ve yanına güncel sürümü varsa remake gibi belirtmeniz.

Çözüm
Revelations oyunları hariç doğru. Revelations 1, 4 ve 5'in arasına gelecek. Revelations 2, 5 ve 6'nın arasına gelecek.

Hikâye sırasına göre tam sıra:
Resident Evil 3'ün ilk yarısı 2. oyundan önce, 2. yarısı 2. oyundan sonra geçiyor. Bunun sebebi son dakika karar değişikliği ile 3. oyunun ana oyun hâline gelmesinden kaynaklanıyor. Bence 3. oyunun yarısını oynayıp bırakıp 2. oyuna geçip sonra 3. oyuna dönmek gibi bir hareket yapmayın. 1. oyundan sonra direkt 2. oyuna sonra 3. oyuna girin.
Ara oyunları işin içine katmıyorum:
Resident Evil 1
Resident Evil 2 1998
Resident Evil 3 Nemesis 1999
Resident Evil 1 Remake
Resident Evil 0
Resident Evil 4
Resident Evil 5
Resident Evil 6
Resident Evil 7
Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 3 Remake
Resident Evil Village
Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 1
Resident Evil 2 1998
Resident Evil 1 Remake
Resident Evil 0
Resident Evil 4
Resident Evil 5
Resident Evil 6
Resident Evil 7
Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 3 Remake
Resident Evil Village
Resident Evil 4 Remake

Reveletions oyunları? Ana oyun değil mi onlar?

Reveletions oyunları?
Revelations 1, 4. ve 5. oyunun arasında geçen bir ara oyun, Revelations 2 ise 5. ve 6. oyun arasında geçen bir ara oyun. Mesajımın başında da dediğim gibi sadece ana seri oyunlarını dahil ettim. Belki 2000 yılında çıkan ve 2. oyunun ana karakterlerinden Claire'ın ve 1. oyunun ana karakterlerinden Chris'in hikâyesini devam ettiren Code Veronica ana oyun sayılabilir ama Revelations oyunları değil diye biliyorum.

Revelations 1, 4. ve 5. oyunun arasında geçen bir ara oyun, Revelations 2 ise 5. ve 6. oyun arasında geçen bir ara oyun. Mesajımın başında da dediğim gibi sadece ana seri oyunlarını dahil ettim. Belki 2000 yılında çıkan ve 2. oyunun ana karakterlerinden Claire'ın ve 1. oyunun ana karakterlerinden Chris'in hikâyesini devam ettiren Code Veronica ana oyun sayılabilir ama Revelations oyunları değil diye biliyorum.

Teşekkürler, ana oyun diye biliyordum, o yüzden dedim.

Resident Evil 1
Resident Evil 2 1998
Resident Evil 1 Remake
Resident Evil 0
Resident Evil 4
Resident Evil 5
Resident Evil 6
Resident Evil 7
Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 3 Remake
Resident Evil Village
Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 1 Biohazard HD REMASTER (Steam'de bu adla geçiyor) Remake
Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 3 Remake
Resident Evil 0 HD
Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 5
Resident Evil 6
Resident Evil 7
Resident Evil Village

Bu şekilde mi oynanmalı bir de bu sıranın içine yan oyunları da ekler misiniz sıralama doğru ise

Teşekkürler, ana oyun diye biliyordum, o yüzden dedim.
Ana oyun olmasa bile bence 4,5 ve 6. oyunun arasındaki boşlukların doldurulması için oynanmalı. Diğer yan oyunlara kıyasla ana senaryoya çok daha fazla katkı yaptıkları bir gerçek.

Resident Evil 1 Biohazard HD REMASTER (Steam'de bu adla geçiyor) Remake
Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 3 Remake
Resident Evil 0 HD
Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 5
Resident Evil 6
Resident Evil 7
Resident Evil Village

Bu şekilde mi oynanmalı bir de bu sıranın içine yan oyunları da ekler misiniz sıralama doğru ise
Çıkış sırasına göre oynayacaksanız bu sıra doğru değil.

Eski oyunları vs. katmadan sadece Steam'de bulunan oyunlara ve çıkış sırasına göre sıra şu şekilde:
Resident Evil 1 HD Remaster
Resident Evil 0 HD
Resident Evil 5
Resident Evil 6
Resident Evil Revelations
Resident Evil Revelations 2
Resident Evil 7
Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 3 Remake
Resident Evil Village
Resident Evil 4 Remake

Bence çıkış sırası değil hikâye sırasına göre oynayın. Çıkış sırasına göre oynadığınızda ve bu sıraya eski oyunları dahil etmediğinizde çok karışıyor.

Ha birde Steam'de olmasa da ve yeni sürümü olmasa da Code Veronica'da bence oynamaya değer.

Ana oyun olmasa bile bence 4,5 ve 6. oyunun arasındaki boşlukların doldurulması için oynanmalı. Diğer yan oyunlara kıyasla ana senaryoya çok daha fazla katkı yaptıkları bir gerçek.

Çıkış sırasına göre oynayacaksanız bu sıra doğru değil.

Eski oyunları vs. katmadan sadece Steam'de bulunan oyunlara ve çıkış sırasına göre sıra şu şekilde:
Resident Evil 1 HD Remaster
Resident Evil 0 HD
Resident Evil 5
Resident Evil 6
Resident Evil Revelations
Resident Evil Revelations 2
Resident Evil 7
Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 3 Remake
Resident Evil Village
Resident Evil 4 Remake

Bence çıkış sırası değil hikâye sırasına göre oynayın. Çıkış sırasına göre oynadığınızda ve bu sıraya eski oyunları dahil etmediğinizde çok karışıyor.

Ha bir de Steam'de olmasa da ve yeni sürümü olmasa da Code Veronica'da bence oynamaya değer.

Anladım ben hikaye sırasına göre oynamak istiyorum ara oyunlar dahil.
Bu sıralama doğru mudur? Sizi biraz yordum, kusura bakmayın.

Revelations oyunları hariç doğru. Revelations 1, 4 ve 5'in arasına gelecek. Revelations 2, 5 ve 6'nın arasına gelecek.

Hikâye sırasına göre tam sıra:
Resident Evil 3'ün ilk yarısı 2. oyundan önce, 2. yarısı 2. oyundan sonra geçiyor. Bunun sebebi son dakika karar değişikliği ile 3. oyunun ana oyun hâline gelmesinden kaynaklanıyor. Bence 3. oyunun yarısını oynayıp bırakıp 2. oyuna geçip sonra 3. oyuna dönmek gibi bir hareket yapmayın. 1. oyundan sonra direkt 2. oyuna sonra 3. oyuna girin.

Çözüm

Geri
Yukarı