Çözüldü Resident Evil Çıkış tarihine göre nasıl sıralanıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

G3b3r3s1c3l3r

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar.
Daha önce hiç bir RE oyunu oynamadım seriye en başından başlamak istiyorum. Hikaye sırasına göre değil, çıkış sırasına göre oynamak istiyorum. Bildiğiniz üzere RE serisinde sanırım cok fazla remake remestered gibi sürümler var. Sizden istediğim çıkış sırasına göre ismini vermeniz ve yanına güncel sürümü varsa remake gibi belirtmeniz.

Çözüm
Revelations oyunları hariç doğru. Revelations 1, 4 ve 5'in arasına gelecek. Revelations 2, 5 ve 6'nın arasına gelecek.

Hikâye sırasına göre tam sıra:
Resident Evil 3'ün ilk yarısı 2. oyundan önce, 2. yarısı 2. oyundan sonra geçiyor. Bunun sebebi son dakika karar değişikliği ile 3. oyunun ana oyun hâline gelmesinden kaynaklanıyor. Bence 3. oyunun yarısını oynayıp bırakıp 2. oyuna geçip sonra 3. oyuna dönmek gibi bir hareket yapmayın. 1. oyundan sonra direkt 2. oyuna sonra 3. oyuna girin.
Revelations oyunları hariç doğru. Revelations 1, 4 ve 5'in arasına gelecek. Revelations 2, 5 ve 6'nın arasına gelecek.

Hikâye sırasına göre tam sıra:
Resident Evil 3'ün ilk yarısı 2. oyundan önce, 2. yarısı 2. oyundan sonra geçiyor. Bunun sebebi son dakika karar değişikliği ile 3. oyunun ana oyun hâline gelmesinden kaynaklanıyor. Bence 3. oyunun yarısını oynayıp bırakıp 2. oyuna geçip sonra 3. oyuna dönmek gibi bir hareket yapmayın. 1. oyundan sonra direkt 2. oyuna sonra 3. oyuna girin.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı