Resident Evil Village'de 13 GB VRAM kullanımı normal mi?

İşletim sistemi
Windows 11

TahaLanches

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600x 3.70ghz Gigabyte RTX eagle 3070 Gigabyte B550M DS3H Xpg gammix d30 ddr4 3200MHz 8gbx4 Samsung 980 PRO 1TB GamePower Ravadin Kasa
Monitör Asus Tuf Gaming VG27AQ 2K 165HZ
Telefon İphone 12Pro Max 256GB
Ekran kartı
RTX 3070 Eagle
Anakart
B550M DS3H
İşlemci
R5 5600x
RTX 3070 eagle modeline sahibim 8 GB VRAM Resident Evil'i Ultra ayarlarda 150 FPS oynatabiliyor fakat ayarlardan ultraya alırken tüm ayarlar ultradayken VRAM'in 13GB / 8 GB yazdığını gördüm ayrıca kırmızı gözüküyordu fakat. Oyunun grafikleri yine üst seviye gözüküyor acaba orada yazan sayı gerçek değil mi? (resim örnektir) yani çünkü eğer öyleyse ayarları kısmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• csm_menu__4__7665ab07fc.jpg
    csm_menu__4__7665ab07fc.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 36
RTX 3070 eagle modeline sahibim 8 GB VRAM Resident Evil'i Ultra ayarlarda 150 FPS oynatabiliyor fakat ayarlardan ultraya alırken tüm ayarlar ultradayken VRAM'in 13GB / 8 GB yazdığını gördüm ayrıca kırmızı gözüküyordu fakat. Oyunun grafikleri yine üst seviye gözüküyor acaba orada yazan sayı gerçek değil mi? (resim örnektir) yani çünkü eğer öyleyse ayarları kısmalı mıyım?

13GB gerektiğini söylüyor. Oyunda akıcılıkta sorun yoksa gerek yok kalsın.

Hayır normal değil ben de 3070 sahibiyim ve oyunu oynadım Ultra ayarlarda 8'i geçmiyor VRAM isteği.

Hayır normal değil ben de 3070 sahibiyim ve oyunu oynadım Ultra ayarlarda 8'i geçmiyor VRAM isteği.

RTX falan açtın mı dostum bende o alttaki her şey kırmızı ayarlarda HDR falanda açık bir de benim monitörüm 1440p.

RTX açık mı? Yanlış hatırlamıyorsam bu oyunda RTX desteği vardı.

Tabii ki açık.

13GB gerektiğini söylüyor. Oyunda akıcılıkta sorun yoksa gerek yok kalsın.

Oyun akıyor pek bir sorun görmedim internette falanda.

Çok ilginç bunları bizzat ben çektim mesela ikisi uyuşmuyor resmen.

Dosya Ekleri

• Resident Evil Village 1.09.2023 16_55_21.png
    Resident Evil Village 1.09.2023 16_55_21.png
    416,5 KB · Görüntüleme: 33
  • Resident Evil Village 1.09.2023 16_57_28.png
    Resident Evil Village 1.09.2023 16_57_28.png
    94,3 KB · Görüntüleme: 25
RTX falan açtın mı dostum bende o alttaki her şey kırmızı ayarlarda HDR falanda açık bir de benim monitörüm 1440p.

Tabii ki açık.

Oyun akıyor pek bir sorun görmedim internette falanda.
Şimdi girip baktım ben de 9 GB'ta kalmış. 1080P'de benimki ondan sanırım ve RTX açıp kapatmak VRAM etkilemiyor ilginç bir şekilde, onun yerine abudik gubidik detail ayarları hayvan gibi artırıyor ama işin komik tarafı görüntü de hiçbir şey değişmiyor.

Ayrıca not olarak, hocam güzel bir Türkçe yama buldunuz mu acaba? Oyunum yarım kaldı da son güncellemeden sonra. Siz Türkçe yama ile mi oynuyorsunuz?

Şimdi girip baktım ben de 9 GB'ta kalmış. 1080P'de benimki ondan sanırım ve RTX açıp kapatmak VRAM etkilemiyor ilginç bir şekilde, onun yerine abudik gubidik detail ayarları hayvan gibi artırıyor ama işin komik tarafı görüntü de hiçbir şey değişmiyor.

Ayrıca not olarak, hocam güzel bir Türkçe yama buldunuz mu acaba? Oyunum yarım kaldı da son güncellemeden sonra. Siz Türkçe yama ile mi oynuyorsunuz?

Dostum Türkçe yama kullanmıyorum gerek yok bence de o kadar nerede kaldığınızı söyleyin ben yardımcı olabilirim belki :D

Dostum Türkçe yama kullanmıyorum gerek yok bence de o kadar nerede kaldığınızı söyleyin ben yardımcı olabilirim belki :D
Spoiler olmasın ama en son Köyün güney tarafına baraj kısmına gitmiştim. Orada Chris ve ekibi beni karşıladı sonra şu cüce gelmişti. Barajın kapağını açmam gerekiyordu giriş o giriş sonra gitti yama.

Güzel de ilerliyordu oyun be.

Geri
Yukarı