ReviOS mu AtlasOS mu?

MhmetSton

Kilopat
Daha fazla  
RAM
4 ADET 8GB 3600MHZ KİNGSTON FURY BEAST
SSD veya HDD modeli
Hıkvısıon 512 GB Desire HS-SSD-E1000(STD) M2 SSD
Ekran kartı
ASUS RADEON RX6600
Anakart
ROG STRİX B550F GAMİNG
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600 UNDERVOLT HALİNDE SABİT 1 VOLT DA
Herkese selam arkadaşlar, iyi geceler diliyorum, Şu anda Windows 11 kullanıyorum lakin işlemci kullanımı ve RAM'den kaynaklı olarak gereksiz yere kullanımdan şikayetçiyim. Arka Plan'da 7 bazen 8 adet Metin2Client kullandığım için sistemin de gereksiz baskısından kurtulma amaçlı ReviOS'ya da AtlasOS düşünüyorum. Tavsiyeniz hangi yöndedir acaba? Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende senin gibi arka planda 9-10 adet online oyun açmaktayım. Win 10 tavsiye etmem, Virtual box mu yoksa Wm mi kullanıyorsun?

Proxy ile Client sınırı kaldırıyorum da vm de 1 hesap açık şu an ReviOS kurdum ancak bir fark var mı emin değilim.
Proxy haricinde her pc yi gerçek pc olarak tanımlayamıyor musun?
Daha iyi performans için Bilgisayarına Windows 8.1 Single Language sadeleştirilmiş olanlardan kur. Client açtığın Pclere(sanallara) win 7 home basic 32 bit.

CPU ve RAM senin en önemli ihtiyacın, bu şekilde minimal kullanım sağlayarak daha fazla açabilirsin.

Proxy pc de fazladan CPU yiyor sanallarda. Onun yerine her sanalı başka bir pc gibi gösterebileceğin yöntemi araştır. Ben Knight online açıyorum 9-10 tane daha da açabilirim ve Proxy kullanmıyorum.

Proxy haricinde her PC'yi gerçek PC olarak tanımlayamıyor musun?
Daha iyi performans için bilgisayarına Windows 8.1 Single Language sadeleştirilmiş olanlardan kur. Client açtığın pclere(sanallara) Windows 7 Home Basic 32 Bit.

CPU ve RAM senin en önemli ihtiyacın, bu şekilde minimal kullanım sağlayarak daha fazla açabilirsin.

Proxy PC de fazladan CPU yiyor sanallarda. Onun yerine her sanalı başka bir PC gibi gösterebileceğin yöntemi araştır. Ben Knight Online açıyorum 9-10 tane daha da açabilirim ve proxy kullanmıyorum.

Ha yok proxifier kullanıyorum ana makineden, oradan direkt Client sınırı aşıyorum zaten onda problem yok o yuzden cpumda kullanım da olmuyor 7 Client'te bes encoder de kullanıyorum 45 40 arası gidip geliyor şu an gece Windows 10 ISO'su düzenledim o şekilde biraz azalttım ama RAM kullanımı gereksiz hala fazla Win 8.1 işimi görür mü diye düşünmüyor da değilim ahahah.

Ha yok proxifier kullanıyorum ana makineden, oradan direkt Client sınırı aşıyorum zaten onda problem yok o yuzden cpumda kullanım da olmuyor 7 Client'te bes encoder de kullanıyorum 45 40 arası gidip geliyor şu an gece Windows 10 ISO'su düzenledim o şekilde biraz azalttım ama RAM kullanımı gereksiz hala fazla Win 8.1 işimi görür mü diye düşünmüyor da değilim ahahah.
Ben 8.1 kullanıyorum minimum cpu ve ram kullanımı için. O da zaten sadeleştirilmiş olan single language. Bilgisayarım Ryzen 9 32 GB ram olduğu halde bu şekilde kullanıyorum. Hatta bazen güç seçeneklerinden işlemci seviyesini düşürüyorum daha fazla cpu kullanabilmek adına :)

Ben 8.1 kullanıyorum minimum CPU ve RAM kullanımı için. O da zaten sadeleştirilmiş olan Single Language. Bilgisayarım Ryzen 9 32 GB RAM olduğu halde bu şekilde kullanıyorum. Hatta bazen güç seçeneklerinden işlemci seviyesini düşürüyorum daha fazla CPU kullanabilmek adına :)

Seni çok iyi anlıyorum benim de sistem kötü sayılacak bir sistem değil sitesinden şimdi 8.1 Single Language indiriyorum düzenleyip kuracağım daha fazla Client daha fazla kazanç bilgisayar yorulmasın ahahah.

Seni çok iyi anlıyorum benim de sistem kötü sayılacak bir sistem değil sitesinden şimdi 8.1 Single Language indiriyorum düzenleyip kuracağım daha fazla Client daha fazla kazanç bilgisayar yorulmasın ahahah.
Sitesinden indirmedim ben 8.1 i Editli sadeleştirilmiş versiyonlar var. Kinghaze diye arat google da çıkar. Ya da Windows 8.1 SL Performance Edition 2022

Farmersan her ince ayrıntısına kadar bilmelisin :) Her Cpu her ram önemli.

Sitesinden indirmedim ben 8.1'i editli sadeleştirilmiş versiyonlar var. Kinghaze diye arat Google da çıkar. Ya da Windows 8.1 SL performance Edition 2022.

Farmersan her ince ayrıntısına kadar bilmelisin :) her CPU her RAM önemli.

Çok doğru söyledin hocam, Knight da düşünüyorum da hiç bilgim yok o yüzden Metin2'den devam şimdi bitirdim düzenlemeyi stabil bir sistem olduğu içerisindeki hizmetlerden vesaire belli hiç yormadan hallettim kuracağım birazdan ahahah.

Sitesinden indirmedim ben 8.1'i editli sadeleştirilmiş versiyonlar var. Kinghaze diye arat Google da çıkar. Ya da Windows 8.1 SL performance Edition 2022.

Farmersan her ince ayrıntısına kadar bilmelisin :) her CPU her RAM önemli.

Geri dönüş yapacağım sanırım driverların hiçbirini kuramıyorum Ethernet bağlantımdan ekran kartıma kadar tanımıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı