Çözüldü RimWorld'de emirsiz avlanıyorlar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Empina256

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Ben emir vermediğim halde kolonistlerim yırtıcı, güçlü ve ekrandaki hayvanlar gibi hayvanların yanından geçerken bazen tam olarak şu olaylar çıkıyor ve oyun zehir oluyor. Bu olayların sebebi nedir, niçin çıkar, ve kolonistlerin karnı kamyon gibi dolu olduğu halde (ve açlık çekmedikleri halde) neden bu kötülüğü hem bana hem de kendilerine yaparlar? Bu konuyla ilgili bilginiz varsa cevapsız bırakmayın ve başka forum sitelerine baktım ama çözümünü bulamadım ve bu Rimworld Wiki'de bile yazmıyor.

1690655466537.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adamların avlamıyor. Vahşi hayvanlar adamlarına saldırıyor. O yüzden vahşi hayvanları bütün adamların ile toplayıp base etrafından temizlemeni öneririm.

Edit: Yani olay tercümenin hatalı olmasından kaynaklı. Oyunun normalinde "Giant spider hunts sivrisinek" yazıyor yani dev örümcek, sivrisineği avlıyor ama tercüme amatörce yapıldığı için yanlış bilgi veriyor.

Adamlarının otomatik avcılık yapmasının tek yolu aşağıdaki yaban sekmesinden avlanmasını istediğin hayvanları seçmek ve atama sekmesinden bir adamını avlamaya ataman şeklinde olur. Onun dışında kendileri otomatik hayvan seçip avcılık yapmıyor.
Adamların avlamıyor. Vahşi hayvanlar adamlarına saldırıyor. O yüzden vahşi hayvanları bütün adamların ile toplayıp base etrafından temizlemeni öneririm.

Edit: Yani olay tercümenin hatalı olmasından kaynaklı. Oyunun normalinde "Giant spider hunts sivrisinek" yazıyor yani dev örümcek, sivrisineği avlıyor ama tercüme amatörce yapıldığı için yanlış bilgi veriyor.

Adamlarının otomatik avcılık yapmasının tek yolu aşağıdaki yaban sekmesinden avlanmasını istediğin hayvanları seçmek ve atama sekmesinden bir adamını avlamaya ataman şeklinde olur. Onun dışında kendileri otomatik hayvan seçip avcılık yapmıyor.

Çözüm
İyi akşamlar. Ben emir vermediğim halde kolonistlerim yırtıcı, güçlü ve ekrandaki hayvanlar gibi hayvanların yanından geçerken bazen tam olarak şu olaylar çıkıyor ve oyun zehir oluyor. Bu olayların sebebi nedir, niçin çıkar, ve kolonistlerin karnı kamyon gibi dolu olduğu halde (ve açlık çekmedikleri halde) neden bu kötülüğü hem bana hem de kendilerine yaparlar? Bu konuyla ilgili bilginiz varsa cevapsız bırakmayın ve başka forum sitelerine baktım ama çözümünü bulamadım ve bu Rimworld Wiki'de bile yazmıyor.

Eki Görüntüle 1881808
Sorunu tekrar yazabilir misin? Biraz anlaşılmıyor dediğin.

Eki Görüntüle 1881808
ChatGPT'ye mi yazdırdın konuyu? Yırtıcılar kolonistlerine saldırıyordur.

İyi akşamlar. Ben emir vermediğim halde kolonistlerim yırtıcı, güçlü ve ekrandaki hayvanlar gibi hayvanların yanından geçerken bazen tam olarak şu olaylar çıkıyor ve oyun zehir oluyor. Bu olayların sebebi nedir, niçin çıkar, ve kolonistlerin karnı kamyon gibi dolu olduğu halde (ve açlık çekmedikleri halde) neden bu kötülüğü hem bana hem de kendilerine yaparlar? Bu konuyla ilgili bilginiz varsa cevapsız bırakmayın ve başka forum sitelerine baktım ama çözümünü bulamadım ve bu RimWorld Wiki'de bile yazmıyor.

Eki Görüntüle 1881808

Arkadaşın dediği gibi açlık için avlanan kolonistler değil hayvanlar. Oyunun türkçesi pek iyi olmadığı için açlık için avlanan kolonistlermiş gibi fakat asıl açlık için insaları avlayan hayvanlar.

Eki Görüntüle 1881808
Yani yapabileceğiniz tek şey hayvanları öldürmek ya da iyi bir terbiyeci varsa evcilleştirmek.

Edit: Yani olay tercümenin hatalı olmasından kaynaklı. Oyunun normalinde "giant spider hunts sivrisinek" yazıyor yani dev örümcek, sivrisineği avlıyor ama tercüme amatörce yapıldığı için yanlış bilgi veriyor.

1) Dostum eyvallah iyi bilgi işime yaradı bu dediğin. 2) Oyunun Türkçe çevirisi RimWorld v1.4 Türkçe Mod Paketi sitesi ve bulabileceğin en iyi RimWorld çeviri sitesi ve o hayvanın isminin öyle gözükmesinin nedeni modu ayrı yüklediğim için çeviri dışında kalması o hayvanın modu "vanilla cave animals expanded" (yani modla gelen hayvan) normalde RimWorld sadeyken her şeyi çeviren mod. 3) bu yaratığın gövdesi bile 400 puan kardeşim.🤣 Ben nasıl base etrafından toplayayım?🤣 Bununla ilgili bir tavsiye bekliyorum bak zırhlı roket diyeceksin ama o bile en baba 700 buan vurabiliyor (o da zırhsız şeyleri) ve yaratığın dışını Allah korurken ben ne halt edeyim?
Konu çözüldü.

Oyunda bazen Event'lerden dolayı saldıran hayvanlar olabiliyor. O yüzden kolonistlerde kendilerini korumuş olabilir.

Yani kolonistler en masum canlı bu konuda?

@Empina256 Biraz gelişince assault rifle veya pompalı tüfeklere geçince 3-4 adamınla tata-tata tarayarak kolaylıkla temizlersin. Bu arada baseni odundan yapmışsın çok büyük hata, bir yıldırıma veya molotofa bütün basen yok olur.

Geri
Yukarı