Çözüldü RimWorld'de emirsiz avlanıyorlar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Empina256

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Ben emir vermediğim halde kolonistlerim yırtıcı, güçlü ve ekrandaki hayvanlar gibi hayvanların yanından geçerken bazen tam olarak şu olaylar çıkıyor ve oyun zehir oluyor. Bu olayların sebebi nedir, niçin çıkar, ve kolonistlerin karnı kamyon gibi dolu olduğu halde (ve açlık çekmedikleri halde) neden bu kötülüğü hem bana hem de kendilerine yaparlar? Bu konuyla ilgili bilginiz varsa cevapsız bırakmayın ve başka forum sitelerine baktım ama çözümünü bulamadım ve bu Rimworld Wiki'de bile yazmıyor.

1690655466537.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adamların avlamıyor. Vahşi hayvanlar adamlarına saldırıyor. O yüzden vahşi hayvanları bütün adamların ile toplayıp base etrafından temizlemeni öneririm.

Edit: Yani olay tercümenin hatalı olmasından kaynaklı. Oyunun normalinde "Giant spider hunts sivrisinek" yazıyor yani dev örümcek, sivrisineği avlıyor ama tercüme amatörce yapıldığı için yanlış bilgi veriyor.

Adamlarının otomatik avcılık yapmasının tek yolu aşağıdaki yaban sekmesinden avlanmasını istediğin hayvanları seçmek ve atama sekmesinden bir adamını avlamaya ataman şeklinde olur. Onun dışında kendileri otomatik hayvan seçip avcılık yapmıyor.

Geri
Yukarı