ROG Ally vs Steam Deck

F4T1H

Hectopat
Yer
uşak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650, i5 9400f, 2x8gb ram (amd ekran kartları çöp)
Meslek
mezun :(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

15W'ta bile ROG ally önde...
1683984528607.png

Performansı ne kadar iyi olursa olsun optimize ve uyumluluk açısından Steam Deck her zaman önde olacak. Çünkü Steam Deck'in arkasından Valve(Steam) var ve çoğu firma PC'de oyununu oraya çıkarıyor. Öte yandan ASUS ekstra para ödemediği sürece özel optimizasyon yapan firma olmaz.

Ha tabii birde ROG Ally alsanız bile yine Steam para kazanacak. Sonuçta o cihazda oyun oynamak için yine Steam'den oyun alacaksanız.

Steam Deck'in daha eski(Sonradan donanımda değişme olmadıysa) olduğunu ve bu akımı başlatan cihaz olduğunu hatırlamakta gerekiyor. Steam Deck 2 gelirse ki muhtemelen gelecek böyle kalmaz.

Performansı ne kadar iyi olursa olsun optimize ve uyumluluk açısından Steam Deck her zaman önde olacak. Çünkü Steam Deck'in arkasından Valve(Steam) var ve çoğu firma PC'de oyununu oraya çıkarıyor. Öte yandan ASUS ekstra para ödemediği sürece özel optimizasyon yapan firma olmaz.

Ha tabii birde ROG Ally alsanız bile yine Steam para kazanacak. Sonuçta o cihazda oyun oynamak için yine Steam'den oyun alacaksanız.

Steam Deck'in daha eski(Sonradan donanımda değişme olmadıysa) olduğunu ve bu akımı başlatan cihaz olduğunu hatırlamakta gerekiyor. Steam Deck 2 gelirse ki muhtemelen gelecek böyle kalmaz.
Bu konuda haklısın ama Ally şu an teknik özellikleri ile oldukça cezbediyor. Bu arada Deck’e göre daha konforlu bir cihaz.

Bu konuda haklısın ama Ally şu an teknik özellikleri ile oldukça cezbediyor. Bu arada Deck’e göre daha konforlu bir cihaz.
Dediğim gibi biri daha eski bir cihaz ve ismiyle üstünlük kuruyor diğeri yeni bir cihaz ve optimizasyon konusunda kolayca üstünlük kurma şansı yok.
ROG Ally'nin cezbedici olması ve rakip olması için dediğiniz şeylere sahip olması zorunluluk sayılır zaten.

@NotAKnightAnymore @körbiginar Ally performansını bir kenara bırakırsak en büyük avantajı kesinlikle ergonomisi ve rahatlığı diyebilirim. Deck'e göre kavraması çok daha kolay olması zaten büyük bir artı. Deck uzun kullanımda bileğime ağrı yapıyordu ama Ally ile bu konuda o kadar sorun yaşamadım. Yeni deck modelinde cihazı daha da minimalize etmeliler. El konsolu dediğin bu kadar hantal olmaz.

@NotAKnightAnymore @körbiginar ally performansını bir kenara bırakırsak en büyük avantajı kesinlikle ergonomisi ve rahatlığı diyebilirim. Deck'e göre kavraması çok daha kolay olması zaten büyük bir artı. Deck uzun kullanımda bileğime ağrı yapıyordu ama ally ile bu konuda o kadar sorun yaşamadım. Yeni deck modelinde cihazı daha da minimalize etmeliler. El konsolu dediğin bu kadar hantal olmaz.

Elinizde Ally var mı hocam 😃 bende de Steam Deck var. Gerçekten güzel cihaz.
Sahibindende çok pahalıya gidiyormuş bu arada ally. Ben decki 11kya falan almıştım. Türkiye'de alınacaksa deck tek olasılık gibi.

Elinizde ally var mı hocam 😃 bende de Steam Deck var. Gerçekten güzel cihaz.
Sahibindende çok pahalıya gidiyormuş bu arada ally. Ben decki 11kya falan almıştım. Türkiye'de alınacaksa deck tek olasılık gibi.

Çevrem iyidir bu konuda. Üstüne de zamanında PlayStation'a katkıda bulunmuş bir Türk olarak elime geçirmesi pek zor olmadı ama konsol bana ait değil maalesef... "Bana boşuna konsol uzmanı demiyorlar..."

Geri
Yukarı