RTX 2060 ekran kartı kendini kapatıyor

AliOzkara42

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5-6200U
Amd Radeon R5 M330
8GB Ram
Sabahları bilgisayarı açtığımda 2-3 dk sonra bir anda ekran kartı fanları hızla dönüyor ve görüntü gidiyor ama diğer fan sesleri gelmeye devam ediyor. Ben de kapatıyorum bilgisayarı, ne yapacağımı bilemedim. Neden kaynaklı olabilir acaba?

(RTX 2060 Ventus XS / AMD Ryzen 5 2600X / XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 / Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD / MSI B450M-A PRO maX)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki gibi oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1güç kaynağın nedir?
2 işlemci fanı ışkları yanıyor ama dönüyor mu onu kontrol et.
3. BIOS sıfırla RAM'in soketini değiştir.
4. muhtemelen bir şey ya yerinden oynadı ya da tam oturtamadın.

Aynı sorun bende de var. Forumlarda yazılan herşeyi yaptım lakin sadece bios sıfırlama kaldı. Ben psudan şüpheleniyorum
Aynı sorun bende de var. Oyuna girdikten ortalama 5 dakika sonra görüntü gidiyor.Forumlarda yazan her adımı yaptım. Dün PCI-E kablolarını söküp ekran kartına tekrar taktım sorun ortadan kalktı. Bugün aynı sorun tekrar oluştu tekrar kabloları söküp tekrardan ekran kartına taktım sorun çözüldü. Bu sorun böyle devam edicek eminim. Sizce PSU mu arızalı yoksa PCI-E kabloları mı arızalı yardımcı olursanız cok sevinirim çünkü kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var. Forumlarda yazılan her şeyi yaptım lakin sadece BIOS sıfırlama kaldı. Ben PSU'dan şüpheleniyorum.
Aynı sorun bende de var. Oyuna girdikten ortalama 5 dakika sonra görüntü gidiyor. Forumlarda yazan her adımı yaptım. Dün PCI-e kablolarını söküp ekran kartına tekrar taktım sorun ortadan kalktı. Bugün aynı sorun tekrar oluştu tekrar kabloları söküp tekrardan ekran kartına taktım sorun çözüldü. Bu sorun böyle devam edecek eminim. Sizce PSU mu arızalı yoksa PCI-e kabloları mı arızalı yardımcı olursanız cok sevinirim çünkü kafayı yemek üzereyim.

Sorunu çözdünüz mü? Bende de aynı sıkıntı var.

Sabahları bilgisayarı açtığımda 2-3 dk sonra bir anda ekran kartı fanları hızla dönüyor ve görüntü gidiyor ama diğer fan sesleri gelmeye devam ediyor. Ben de kapatıyorum bilgisayarı, ne yapacağımı bilemedim. Neden kaynaklı olabilir acaba?

(RTX 2060 Ventus XS / AMD Ryzen 5 2600X / XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 / Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD / MSI B450M-A Pro maX)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki gibi oluyor.

Sorunu çözdünüz mü? Bende de aynı sıkıntı var.

Geri
Yukarı