RTX 2060'dan RX 5700 XT'ye geçmek

Burda önemli olan ekran kartınızı sattıktan sonra 5700XT'ye ne nadar ödeyeceğiniz. Eğer çok para çıkacaksa cebinizden hiç satmayın bence.
Cebimden 450-500 lira çıkacak ve alacağım model rx 5700 xt nitro+ yazılımsal sorunlarının çoğu radeon adrenalin 2020 ile çözüldü diye duydum.
Yanlış anlamadıysam şuan zaten RTX 2060'ınız var ve RX5700 geçmek istiyorsunuz. Bence senenin başında İphone'un yeni modelini almak sene sonunda aynı olan ama sene sonunda çıktı diye öbürünü satıp yenisini almak gibi saçma olur. Zaten bahsettiğiniz kartlar arasında en çok fark 10-15 FPS ki bu da 10 oyunda 2'si 3'ü için geçerli.
5700'e geçmek istemediğimi geçeceksem XT modelini tercih edeceğimi söyledim lütfen düzgün okursanız.

FPS önemli bir unsur evet ama stabilize, çalışma sıcaklığı, devamlılık bunların hepsini göz önünde bulundur ve ona göre tercihini yap. Bana kalırsa RTX 2060 ile devam et, eğer değişim yapılacaksa o kart 5700XT değil sonraki çıkacak seri kartlardır çünkü arada dağlar yok ve uzun süre kullanabilirsin. 5700XT ile sorun yaşamış biri olarak önermiyorum ve ne kadar yeni güncellemelerle sorunlar giderilse de güvenim yok.

RX 5700 XT'e Rtx 2060'a 10 Fps fark atıyor bana soracak olursan Rtx 2060'a alırım çünkü 10 Derece daha düşük çalışıyor Rtx 2060 Youtube'de ki testlere göre söylüyorum.

Cebimden 450-500 lira çıkacak ve alacağım model RX 5700 XT Nitro+ yazılımsal sorunlarının çoğu Radeon adrenalin 2020 ile çözüldü diye duydum.

Ben 20.2.2 sürümünü yükledim son 1.5 ay içinde yayınlanan sürümlerde bir sorun var gibi hissettim nedense ama 20.2.2 sürümü sorunsuz çalışıyor hiçbir problem yok. Siyah ekran sorunu duymuştum hiçbir şekilde yaşamadım.

FPS önemli bir unsur evet ama stabilize, çalışma sıcaklığı, devamlılık bunların hepsini göz önünde bulundur ve ona göre tercihini yap. Bana kalırsa RTX 2060 ile devam et, eğer değişim yapılacaksa o kart 5700XT değil sonraki çıkacak seri kartlardır çünkü arada dağlar yok ve uzun süre kullanabilirsin. 5700XT ile sorun yaşamış biri olarak önermiyorum ve ne kadar yeni güncellemelerle sorunlar giderilse de güvenim yok.

Haklısınız. Fakat 3000 serisi çıkınca kimse 2060'ı almicaktır yani 2060 elinde kalacaktır.

Haklısınız. Fakat 3000 serisi çıkınca kimse 2060'ı almicaktır yani 2060 elinde kalacaktır.
Bakın her şeyden önce kartım 1 senelik bir kart ve aldığımın 150 lira üstüne satıyorum. 2. olarak alacağım kartı 450 TL vererek alacağım. Bundan dolayı bana baya mantıklı geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı