RTX 2060'dan RX 5700 XT'ye geçmek

Ve RTX 2060'dan çok mutluyum hiçbir sıkıntım yok 70 dereceyi geçmiyor ama benim demek istediğim 1 sene kullandığım bir kartı 150 lira fazlaya satıp sıfır kart alıyorum. Ve aldığım kart kullandığımın 3 model üstü (2060 SUPER 2070 ve 2070 Super). Ve üstüne 450 lira veriyorum. Geleceğe açık bir hamle olduğunu düşünüyorum. Alacağım model Nitro+ modeli soğutması en başarılı model diye geçiyor zaten seride.
Son olarak dediklerim ve işlemcimin r5 2600x olması ile birlikte ne önerirsiniz?

Kimse saçmalamıyor fikirlerini paylaşıyorlar. Ne kadar fazla ısı o kadar kartın ömrünü tüketir. İlla ki FPS farkları olacak.
Ya hala AMD ısınıyor mentalitesinde millet, ya. Az benchmarklara bak Nitro+, Aorus, Gaming X modeller 70 dereceyi geçmiyor. Fakat sizin o kıçıkırık 100 gram soğutuculu RTX 2060 modelleriniz ne malumsa 80 dereceleri zorluyor, hemde düşük güç tüketimine rağmen, çünkü alım fiyatı düşük olsun diye soğutucudan kısıyorlar.

O işlemci için en az 2K'da oynaman lazım. İşlemcini ya da monitörünü yükselt. Yoksa karttan tam verim alamazsın ve bir anlamı olmaz.

Ya hala AMD ısınıyor mentalitesinde millet, ya. Az benchmarklara bak Nitro+, Aorus, Gaming X modeller 70 dereceyi geçmiyor. Fakat sizin o kıçıkırık 100 gram soğutuculu RTX 2060 modelleriniz ne malumsa 80 dereceleri zorluyor, hemde düşük güç tüketimine rağmen, çünkü alım fiyatı düşük olsun diye soğutucudan kısıyorlar.
Artık insanlar araştırmadan mahrum oldukları için hiç bir şeyden haberleri yok çok haklısınız.
O işlemci için en az 2K'da oynaman lazım. İşlemcini ya da monitörünü yükselt. Yoksa karttan tam verim alamazsın ve bir anlamı olmaz.
Bizzat internette videolarda 4-10 fps kayıp olduğunu gördüm. İleride 4000 serisine geçiş yaptığımda hiçbir sorun kalmaz gibi geliyor hazır kullandığım ekran kartının değer kaybetmeden satmışta oluyorum bana kalırsa çok mantıklı geliyor ama bilemedim.

kendileri RTX'e para vermişler, şimdi RX sorunları çözüldü vs. şimdi onlarda RX'e geçmek istiyor ama geçemiyorlar.
Yaklaşımın güzel haklılık payın olabilir ;). Ama bana kalırsa sonraki serilere geçmek daha mantıklı derim. Yani 5700XT'nin RTX 2060 tan %20 iyi olması şuan için Ekran kartını değiştirerek geleceğe yatırım yapacağı anlamına gelmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı