RTX 3060 sistem nasıldır?

cherchop

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba bu ilk oluşturduğum konu. Bilgisayara gelecek olursak bilgisayarın tüm parçalarını yazıyorum. En çok şüphelendiğim ekran kartının yanması vb. şeyler.
Intel Core i5-12600KF 3.70GHz 10 çekirdek 20 MB L3 önbellek soket 1700 tray işlemci.
Gigabyte H610M-H V2 DDR5 Intel H610 soket 1700 DDR5 5600MHz mATX Gaming (oyuncu) anakart.
Team T-Force Vulcan Black 16 GB (2x8GB) 5600MHz CL40 DDR5 Gaming RAM (flBD516G5600HC40BDC01)
Colorful GeForce RTX 3060 NB Duo 8 GB-v 8 GB GDDR6 128bit DX12 Gaming (oyuncu) ekran kartı.
ApacerAS2280P4 1TB 3000/2000MB/s NVMe PCI-e GEN3x4 M.2 SSD disk (AP1tbAS2280P4-1)
MSI MAG Forge M100a akrilik mesh 4x120mm Auto RGB fan USB 3.2 Micro-ATX Tower Gaming (oyuncu) kasa.
MSI MAG A650bn 650W 80 Plus Bronze 120mm fan Power Supply.
Gamepower nebula RGB CPU hava soğutucusu Intel LGA 1700 uyumlu.

Biraz pahalı gibi geldi bana.
Gerçekten çoğu şeye baktım arkadaşımla birlikte 2 kişi araştırdık ve ancak bu bütçeye bunu toplayabildik şuanki MSI psu ve Kasayı yeni ekledim eski hali gamepowerdı forumlarda araştırdım psu için C4 diye herkes dalga geçmeye başlamış bile kasasınında hava akışı çok kötü diyolar gamepower'ın o yüzden buna yükselttim 1k oynadı arasında fiyat olarak 26200 falandı eski hali

Bu var.

farklı bir alternatif evet ama ben bunu daha çok iş bilgisayarı yapacağım ve istediğimde arada sırada bir kaç oyuna girebilmek için alıyorum yoksa bütçe olarak kesinlikle amd serilerini tercih ederdim

Gerçekten çoğu şeye baktım arkadaşımla birlikte 2 kişi araştırdık ve ancak bu bütçeye bunu toplayabildik şu anki MSI PSU ve kasayı yeni ekledim eski hali Gamepower'dı forumlarda araştırdım PSU için C4 diye herkes dalga geçmeye başlamış bile kasasınında hava akışı çok kötü diyorlar Gamepower'ın o yüzden buna yükselttim 1K oynadı arasında fiyat olarak 26200 falandı eski hali.

Farklı bir alternatif evet ama ben bunu daha çok iş bilgisayarı yapacağım ve istediğimde arada sırada birkaç oyuna girebilmek için alıyorum yoksa bütçe olarak kesinlikle AMD serilerini tercih ederdim.

Hocam iş için de kullanırsınız 7500 sistemi.

Farklı bir alternatif evet ama ben bunu daha çok iş bilgisayarı yapacağım ve istediğimde arada sırada birkaç oyuna girebilmek için alıyorum yoksa bütçe olarak kesinlikle AMD serilerini tercih ederdim.

Sizin attığınız sistemde ki parça markaları giriş seviyesi ayrıca RTX 3060 ekran kartını sıfır olarak almak pek mantıklı değil.

Hocam iş için de kullanırsınız 7500 sistemi.
Bu konu hakkında çok bilgi sahibi olmadığım için bir cevap veremiyorum. Normalde zaten marka savunan birisi hiç değilim o yüzden mantıklı olabilir dediğiniz her ikisininde teknolojileri ve verimlilikleri farklı yerlerde öne çıkıyordur.

Sizin attığınız sistemde ki parça markaları giriş seviyesi ayrıca RTX 3060 ekran kartını sıfır olarak almak pek mantıklı değil.
Parçalar markaları giriş seviyesi kısmını anlayamadım, genel olarak ekran kartını 0 alma taraftarıyım çünkü 2020 senesinden itibaren hala mining yapan insanlar var bir ara patlyıordu bu mining sistemler bilemediğim için bu şekilde tercih ettim.

Geri
Yukarı