RTX 3060 sistemde CS2 oynarken ekran donup kaldı, sistem açılmıyor

Furbolvion

Hectopat
RAM
G.Skill 32 GB 2 x 16
SSD veya HDD modeli
512 gb m2 ssd Netac
Ekran kartı
Asus rog strix 3060 12 gb
Anakart
Asus prime
İşlemci
İ5
Dün CS2 oynarken bir anda ekran dondu kaldı öyle. Bende kapattım bilgisayarı düğmesinden çünkü CTRL+alt+del falan çalışmadı hiçbir şekilde. Ekran gitti tamamen bende kapatıp uyudum. Şimdi hiç açılmıyor bilgisayar kasada tüm ışıklar yanıyor sorun yok görünürde ama ekran gelmiyor. Acaba ekran kartım mı yandı.

i5 11400F.
Netac NVMe SSD 512 GB.
2 X 16 G.Skill DDR4.
ASUS ROG STRIX 3060 12 GB.

Dosya Ekleri

• IMG-20230811-WA0004.jpeg
    IMG-20230811-WA0004.jpeg
    90 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20230811_115539.jpg
    IMG_20230811_115539.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG-20230811-WA0017.jpeg
    IMG-20230811-WA0017.jpeg
    394 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartından önce RAM ve SSD'yi kontrol etmenizi öneririm

Bu donup kalma olayları genelde RAM'den kaynaklanıyor. BIOS'a erişebiliyorsanız BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyin. Erişemiyorsanız, BIOS pilini çıkartıp bir dakika sonra geri takmayı deneyin.

Bu donup kalma olayları genelde RAM'den kaynaklanıyor. BIOS'a erişebiliyorsanız BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyin. Erişemiyorsanız, BIOS pilini çıkartıp bir dakika sonra geri takmayı deneyin.
BIOS'a erişebiliyorum. Böyle bi 5 dakika bekledikten sonra kendi BIOS açıyor. Niye anlamadım. BIOS default mu yapayım?

Ekran kartından önce RAM ve SSD'yi kontrol etmenizi öneririm.

RAM'leri çıkartıp silgi ile sildim geri taktım RAM'ler BIOS'ta aktif şekilde gözüküyor. SSD de gözüküyor. İkisi de çalışıyor.

Hocam bu üzücü olay başıma geldi ve ekran kartı yanarsa ekran hiç gelmiyor bios falan hiç erişemiyorsunuz o yüzden RAM ve bios pilini çıkarıp takmayı, işe yaramazsa bilgisayarı kurtarma modunda açmayı deneyin.

Bir tek ekran kartını sök tak yapmadım. Tornavida bulamadım. Teknik desteği aradım o da her şeyi sök tak diye tek tek tarif etti. Soketleri HDMI kablolarını ramleri vs. Şekilde tarif etti olmazsa getir dedi ama daha Üsküdar'da yeri ve bana çok uzak kalıyor. Bunu çözemez miyim servise göndersem bir de kaç gün boyunca orada kalacak bir de geri alması var.

Hocam bu üzücü olay başıma geldi ve ekran kartı yanarsa ekran hiç gelmiyor bios falan hiç erişemiyorsunuz o yüzden RAM ve bios pilini çıkarıp takmayı, işe yaramazsa bilgisayarı kurtarma modunda açmayı deneyin.
Hocam BIOS geliyor o zaman bu güzel haber olarak anlıyorum. RAM sök tak yaptım. BIOS pilini yapmadım zaten BIOS açılıyor ama exit dediğimde yine windows gelmiyor.

Bir tek ekran kartını sök tak yapmadım. Tornavida bulamadım. Teknik desteği aradım o da her şeyi sök tak diye tek tek tarif etti. Soketleri HDMI kablolarını ramleri vs. Şekilde tarif etti olmazsa getir dedi ama daha Üsküdar'da yeri ve bana çok uzak kalıyor. Bunu çözemez miyim servise göndersem bir de kaç gün boyunca orada kalacak bir de geri alması var.

Hocam BIOS geliyor o zaman bu güzel haber olarak anlıyorum. RAM sök tak yaptım. BIOS pilini yapmadım zaten BIOS açılıyor ama exit dediğimde yine windows gelmiyor.
Büyük ihtimalle yazılımsal hocam donanımla ilgili bir sorun yok bence. Çünkü her şeyin çalışması ama Windows’un gelmemesi Windows dosyalarının bozuk veya silinmiş olduğunu gösterir.

Büyük ihtimalle yazılımsal hocam donanımla ilgili bir sorun yok bence. Çünkü her şeyin çalışması ama Windows’un gelmemesi Windows dosyalarının bozuk veya silinmiş olduğunu gösterir.
USB ile format mı atsam acaba hocam o zaman BIOS boot menüsünden. Çünkü görüntü var Windows yok. Bir anda CS2 oynarken gitti pc.

Eğer format atmayı biliyorsan neden olmasın, dene. Büyük ihtimalle düzelecektir. Bu arada önemli dosyalarınız var mıydı?

Disk mi bozuk anlamadım. Başka disk taktım format attım açıldı ama M.2 SSD görmedi yine. Bende M.2'yi çıkarayım dedim. Ekran kartını RAM'leri söktüm. Şimdi yine görüntü gelmiyor yeni taktığım disktende bir çözemedim gitti şu işi şimdi bilgisayarcıya götüreceğim.

Anakart bozulmuş garantiye göndereceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı