RTX 3060 sistemde oyun konsolunda pedala basınca FPS düşüyor

srknbrbr

Picopat
Daha fazla  
Normalde 2K çözünürlükte klavyeden oyunu oynarken FPS değerim 110 civarı ama videoda gördüğünüz gibi pedala dokunduğum gibi FPS düşüyor. İlginç bir olay, sebebi nedir sizce? Dün yoktu böyle bir şey. Oyun güncelleme aldı bu sabah, böyle oldu. Klavyede sıkıntı yok FPS'te ama direksiyonla gaza dokunamıyorum, FPS düşüyor. İlginç bir durum, çözümü nedir acaba?
Bu olay oyun oynarken de oluyor. Ben oyun menüsünde gösterdim.
Sistem:
  • AMD Ryzen 5 7500F 38MB.
  • ASRock A620M DDR5.
  • GeForce RTX 3060 12 GB 198 bit OC.
  • Power Boost Deep 2x120mm 240 ARGB fanlı sıvı soğutma sistemi.
  • 600wat
  • Kioxia Exceria Plus G3 1TB NVMe gen4 M.2 SATA SSD r 5000MB/S W:3900NB/S
  • G.Skill 16GBX2 Ripjaws S5 DDR5 5600MHz CL36.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@srknbrbr

@Yiğit Fatin Tatar

@srknbrbr

@408157

arkadaşlar bu sıkıntıyı çözecek biri varmı?

Son düzenleme:
O Kart 1080p için uygundur 2K için değil (Bende 3060 kullanıyorum) belki alakasız olacak ama çözünürlüğü düşürmeyi denediniz mi?
Reis ben zaten 2k da yüksek fps alıyorum ☺️monitör 2k neden 1080 düşüreyim☺️başka bir sıkıntı var,
2k da da gayet iyi bir performans veriyor işlemcim iyi belki ondan ama ben hep2k oynuyorum her oyunu.
2 aydır da oyunu 120 fps oynuyodym 2k da yüksek ayarda.
Onun için konuyu açtım.

2 gün öncesine kadar 100 fps den aşaya düşmüyordu aynı çözünürlük aynı ayarlar?konsol ayarlarını sıfırlayıp tekrarmı atasam acaba?belki çakışma oluyor.

kimse yokmu bana yardımcı olacak

Yardım lütfen,klavyede normal çalışan pc direksiyon ve pedallara basınca neden darboğaz gibi oluyor?
Ekran kartı % desi düşüyor fps düşüyor,klavye ile oynarsam sıkıntı yok?

Dosya Ekleri

• IMG_1897.png
    IMG_1897.png
    401 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı