RTX 4000 serisi laptop fiyatları ne olur?

Şu habere bir göz atın. 3000 serisi stoklar bittiğinde (ki şuan Türkiyede neredeyse her firma stokları tüketmek için oldukça uygun fiyatlı çeşitli sistemler satıyorlar) mevcut dolar kuru üzerinden yeni 4000 cihazlar geleceği için çok ümitli olmayın derim. 1 yıl sonra dolar ne olacak kestirebilmek güç ancak düşmeyeceği kesin gibi -) Bu yüzden almayı düşünenler parayı dolara çevirip bekletmesi mantıklı olacaktır.

O anlamda demedim, 120b TL olması ekonomiden bağımsız manipülasyon. Yurt dışında o laptopları ne yaparsanız yapın 6600 dolar civarına almanız zor. Hatta 3500 civarına alır, kalana da küçük çaplı bir tatil yaparsınız.

Yoksa dolar tabii ki etkili.
Kusura bakmayın hocam ilk cümleden sonra tam anlayamamışım metni.

Şu habere bir göz atın. 3000 serisi stoklar bittiğinde (ki şuan Türkiyede neredeyse her firma stokları tüketmek için oldukça uygun fiyatlı çeşitli sistemler satıyorlar) mevcut dolar kuru üzerinden yeni 4000 cihazlar geleceği için çok ümitli olmayın derim. 1 yıl sonra dolar ne olacak kestirebilmek güç ancak düşmeyeceği kesin gibi -) Bu yüzden almayı düşünenler parayı dolara çevirip bekletmesi mantıklı olacaktır.
Seçime doğru 12-13 e düşecektir.

Seçime doğru önemli hareketler yapılır tabii ki. Ancak seçim gününe bi' kaç gün kala onlar da bilir kimin kazanacağını. Kaybedecekleri bir ihtimalde ekonomiyi ayakta tutmak için yapılan her şeyi bi' anda geri çekip yeni hükümete bırakılabilir.
Doğrusu ben Almanya dan almak istiyorum biraz düşerse direkt Euro alacağım ama umarım buna gerek kalmaz.

Doğrusu ben Almanya dan almak istiyorum biraz düşerse direkt Euro alacağım ama umarım buna gerek kalmaz.
Ben de öyle almayı düşünüyordum hocam. Ancak biz laptopu kararlaştırıp Almanya'daki akrabımıza söyleyene kadar onlar çoktan Türkiye'ye geldi. Bir de yurt dışı ürünlerin garantiye gönderilmesi durumunda ne yapmam gerektiğini anlatan net bi' yazı bulamamıştım. Ondan almaktan vazgeçtim.

Ben de öyle almayı düşünüyordum hocam. Ancak biz laptopu kararlaştırıp Almanya'daki akrabımıza söyleyene kadar onlar çoktan Türkiye'ye geldi. Bir de yurt dışı ürünlerin garantiye gönderilmesi durumunda ne yapmam gerektiğini anlatan net bi' yazı bulamamıştım. Ondan almaktan vazgeçtim.
Sanırım Global garanti olabiliyor bu arada Dolar 12-13 sularına düşerse yine Almanya dan almak mantıklı mı sizce? Vergiler falan düşer mi?

Her firmada global garanti yok, doları beklemek size kalmış. Vergi olmaması için getirtecek kişinin ürünü açmış ve kullanmış olması lazım mesela Windows kurup gönderebilir, eğer cihaz kişisel cihaz kategorisine girerse vergi olmaz ve çok ucuza alırsınız. Bir tanıdığım bu şekilde cihaz almıştı. Almanya'dan ne alacağınıza bağlı her ASUS Lenovo HP vs. global garanti vermiyor. Klavye sorunu yaşayacaksınız. Vergi olursa düşük orta segmentte TR ile aynı belki daha fazla parayı verirsiniz. Buna da dikkat edin. Bir de ürün size kargo ile gelecekse ihtimalini iyi araştırın bence, gümrükte kalmasın ürününüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı