RTX 4060 Ti, 8 GB VRAM ileride üzer mi?

Ben tecrübemle sabit 1080p ekstreme ayarlar için yetersiz olduğu görüşündeyim, inanmayan buyursun Discord'dan da canlı yayın açarak bizzat gösterebilirim. Birçok kişi ekran kartını yıllarca kullanmak zorunda ve 1080p için birkaç yıl ucu ucuna yeterli olacak karta yatırım yapmak mantıklı mı? Kartın kas gücü VRAM yetersizliği yüzünden güncel oyunlarda bir işe yaramayacak. GTA VI gibi bir oyun yolda, muhtemelen oyun çıktığında 8 GB VRAM'in alenen yetersiz olduğuna ancak ikna olacaksınız.

Hocam ne önerirsiniz peki 16 GB'lı modellerinin fiyatı ortada AMD ekran kartı almakta istemiyorum güncel olarak RX 580 kullanıyorum.

Ben tecrübemle sabit 1080p ekstreme ayarlar için yetersiz olduğu görüşündeyim, inanmayan buyursun Discord'dan da canlı yayın açarak bizzat gösterebilirim. Birçok kişi ekran kartını yıllarca kullanmak zorunda ve 1080p için birkaç yıl ucu ucuna yeterli olacak karta yatırım yapmak mantıklı mı? Kartın kas gücü VRAM yetersizliği yüzünden güncel oyunlarda bir işe yaramayacak. GTA VI gibi bir oyun yolda, muhtemelen oyun çıktığında 8 GB VRAM'in alenen yetersiz olduğuna ancak ikna olacaksınız.
Hâlâ yeterli arkadaşım. 2-3 yıl sonra yetmemeye başlar, bu gayet normal. Zaten 8 GB VRAM'den fazlasını kullanacak kas gücü yok sayılır. 16 GB versiyonunu yaptılar da bir şey mi değişti? İsterlerse 24 GB taksınlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080P extreme ayarlarda kullanmaya başladım ve 2 dakika sonra düşük bellek uyarısı verdi, tekrar bir kademe aşağıya çektim.

Üzer, 4060 daha çok f/p gibi, Alan wake 2 de dlss siz 1080p de full ayarlarda 40-47 fps dlss ile 50-57 fps veriyor, dlss kapalı rtx açıkken 20 fps lere düşüyor. Alan wake 2023 te çıktı ve sadece bir örnek, gta 6 yı filan siz düşünün.
2024-25 oyunlarında zorlanır. Birde 8 gb yetersiz geliyor yeni oyunlarda. İmkanınız varsa 4070 12 gb li bir sistem alın.

Geri
Yukarı