RTX 4060 Ti 8 GB VRAM yeterli midir?

İsimsizMan09

Decapat
Uzun vadede yetersiz kalır mı bu RAM sayısı? Bu kart teknolojileriyle öne çıkan bir kart fakat 8 GB VRAM olması ile düşündürüyor beni. İleride sıkıntı çeker miyim beni 4-5 sene götürür mü?
Bu fiyata başka kart da bulamıyorum güzel eğer varsa önerebileceğiniz başka kart 12 GB VRAM'li veya 16 yazabilirsiniz bütçem maksimum 14.000 TL.

Nvidia' nın ne yaptığını anlamak pek mümkün değil. 8GB 4060 Ti çıkarıyor bir de 16GB çıkarıyor. İkisinin ortası varken bu değişik mühendisliğe ben anlam veremedim. RTX 50 serisi ekran kartları en az 12 GB çıkar ve oyunlar Vram kullanımı konusunda eşik atlarsa 8 GB ekran kartlarını kim alacak?

Nvidia' nın ne yaptığını anlamak pek mümkün değil. 8GB 4060 Ti çıkarıyor bir de 16GB çıkarıyor. İkisinin ortası varken bu değişik mühendisliğe ben anlam veremedim. RTX 50 serisi ekran kartları en az 12 GB çıkar ve oyunlar Vram kullanımı konusunda eşik atlarsa 8 GB ekran kartlarını kim alacak?
16GB'ını da hiçbir yerde göremiyorum neredeyse o da bir garip. 50 serisi minimum kaç tl'den çıkar ülkemizde benim bütçem 14k civarları daha üstü zorlar. Beklemeye değer mi?

NVIDIA değişik şeyler peşinde 4060 gibi bir karta 8 GB VRAM koymak ne demek.
8 GB VRAM maksimum 1-2 yıl daha gider diyorlar.

Hocam ne yapmam gerek bilmiyorum ki kart önerin onlara bakayım. 50 serisi nasıl çıkar o da şüpheli.
Düşük VRAM cep doldurma stratejisidir 2 yıl ömür biçer kartlara ondan sonra bir güzel tekrar kazandırırsınız Nvidia'ya.

Kart önerisine ihtiyacım var.
NVIDIA değişik şeyler peşinde 4060 gibi bir karta 8 GB VRAM koymak ne demek.
8 GB VRAM maksimum 1-2 yıl daha gider diyorlar.

Aslında orta konumlandırmaya sahip bir kart olduğundan gücü sebebiyle 8 gb 1440p için yetersiz sayılabilir, 16 gb ise bence fazla. Tek bir 12 gb seçeneği ile çıkmalıydı. 4060 daha çok 1080p oyunculuğu hedeflediği için fazla göze batmasa da 4060 ti için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı