RTX 4060 Ti iyi mi?

Yani VRAM yetersiz gelmeye başladığı an yeni ekran kartı almak zorundayım :(
Ayar kısmak da çözüm olacaktır ama bu kadar para verdiğin bir kartta 1 sene sonra ayar kısmak zorunda kalmayı kabul eder misin bilmem. Şu an RTX4060 Ti'ın VRAM'i yüksek bütçeli oyunların neredeyse hepsine yeterli (1080p), 4-5 istisna var onlar sıkıntılı sadece.

Ama işte ya bu sıkıntı oyun sektörünün geleceğiyse? Artık firmalar doğru düzgün optimizasyon bile yapmıyorlar, ya bundan sonra çıkacak tüm oyunlar bu 4-5 istisna gibi olursa? Çünkü bu 4-5 istisna da çok yeni oyunlar. İnsanda ister istemez yeni çıkan oyunlar hep böyle oldu acaba bundan sonra böyle mi olacak diye düşündürüyor.

4060 Tİ almayın. 2.el 3080 bulursunuz o fiyatlara. Ya da AMD alın sıfır RX6800 bütçenize uyuyor. 3080 dengi kart.
2. ekran kartı almak sıkıntı kartla daha önce neler yapıldığını tam olarak bilemiyoruz kart ölü durumda da olabilir ayrıca nvidia driver ve oyun uyumluluğu açısından amd'den daha iyi bu sebepten ben amd ekran kartı önermiyorum. rtx40 serisinden sonra 30 serisi kart almakta mantıksız bence.

RTX 3060 da alınmaz, çünkü o kartın da VRAM'i var fakat kas gücü yok. 12GB VRAM o güçte bir kart için gereksiz fazla, Nvidia'nın ne yaptığını anlamak çok güç. RTX3060 nasıl oluyor da RTX4070 Ti gibi bir canavarla aynı VRAM kapasitesine sahip oluyor aklım almıyor.

Bence RTX 4060 Ti alıp keyfinize bakın yapacak bir şey yok.

Açıkcası önerebileceğim bir kart kalmıyor çünkü 4060 Ti, aynı bütçedeki 3070'den daha güçlü. Yani DLSS 3.0'ı çok önemli görmüyorsanız 3060 Ti alın.

İkinci el seçeneklere de bakabilirsiniz.

İşte benim o kadar bilgim yok DLSS 3.0 mı yoksa 8 GB üstü VRAM mi? Sorumun özeti bu.

RTX 3060 da alınmaz, çünkü o kartın da VRAM'i var fakat kas gücü yok. 12GB VRAM o güçte bir kart için gereksiz fazla, Nvidia'nın ne yaptığını anlamak çok güç. RTX3060 nasıl oluyor da RTX4070 Ti gibi bir canavarla aynı VRAM kapasitesine sahip oluyor aklım almıyor.

Bence RTX 4060 Ti alıp keyfinize bakın yapacak bir şey yok.

Tamamdır teşekkürler.

Ayar kısmak da çözüm olacaktır ama bu kadar para verdiğin bir kartta 1 sene sonra ayar kısmak zorunda kalmayı kabul eder misin bilmem. Şu an RTX4060 Ti'ın VRAM'i yüksek bütçeli oyunların neredeyse hepsine yeterli (1080p), 4-5 istisna var onlar sıkıntılı sadece.

Ama işte ya bu sıkıntı oyun sektörünün geleceğiyse? Artık firmalar doğru düzgün optimizasyon bile yapmıyorlar, ya bundan sonra çıkacak tüm oyunlar bu 4-5 istisna gibi olursa? Çünkü bu 4-5 istisna da çok yeni oyunlar. İnsanda ister istemez yeni çıkan oyunlar hep böyle oldu acaba bundan sonra böyle mi olacak diye düşündürüyor.

Valla çok haklısınız bende öyle her yeni çıkan oyunu oynayayım derdi olmamasına rağmen böyle korkum var.

2. ekran kartı almak sıkıntı kartla daha önce neler yapıldığını tam olarak bilemiyoruz kart ölü durumda da olabilir ayrıca NVIDIA driver ve oyun uyumluluğu açısından AMD'den daha iyi bu sebepten ben AMD ekran kartı önermiyorum. RTX40 serisinden sonra 30 serisi kart almakta mantıksız bence.

40 serisi iyi çıkmadı. 4080 ve 4090 dışında tamamen saçmalık. Ve evet NVIDIA AMD'den sürücü ve teknoloji konusunda daha iyi. Oyun uyumluluğu açısından pek bir fark yok. 4060 Ti şu anda 13000-14000 TL arası gibi bir şey. O fiyatlara AMD tarafında sıfır RX6800 var. VRAM, saf güç her konuda daha üstün. AMD tarafına sıcak bakılmıyorsa 4060 Ti almak yerine üst seviye 30 serisi almak daha mantıklı.

2.el işine giremem ailem onaylamaz. AMD asla ama asla istemiyorum.

O zaman 4060 Ti alın. Ama 1 yıla kalmadan oyunlarda ayar kısmaya başlarsınız. FPS vb oyunlar oynuyorsanız zaten sorun yok. Tercih sizin. Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam 8gb vram 1080p için gayet yeterli dlss 3.0 gelecekte çıkacak oyunlar açısından daha avantajlı, şuan piyasadaki oyunlara da yavaş yavaş dlss 3.0 desteği geliyor. düşünmeden alabilirsiniz bence 4060ti kartı

40 serisi iyi çıkmadı. 4080 ve 4090 dışında tamamen saçmalık. Ve evet NVIDIA AMD'den sürücü ve teknoloji konusunda daha iyi. Oyun uyumluluğu açısından pek bir fark yok. 4060 Ti şu anda 13000-14000 TL arası gibi bir şey. O fiyatlara AMD tarafında sıfır RX6800 var. VRAM, saf güç her konuda daha üstün. AMD tarafına sıcak bakılmıyorsa 4060 Ti almak yerine üst seviye 30 serisi almak daha mantıklı.

O zaman 4060 Ti alın. Ama 1 yıla kalmadan oyunlarda ayar kısmaya başlarsınız. FPS vb oyunlar oynuyorsanız zaten sorun yok. Tercih sizin. Şimdiden hayırlı olsun.

Evet AMD tarafına sıcak değilim. RTX 4060 Ti yerine önerdiğiniz 30 serisi ekran kartı hangisi mesela? Bilmediğimden soruyorum.

Teşekkürler. Oyunlarda yaşayacağım kasma ultra ve yüksek ayarlarda mı olur yoksa direkt kasmalar mı yaşarım grafik kalitesinden bağımsız?

Hocam 8gb vram 1080p için gayet yeterli dlss 3.0 gelecekte çıkacak oyunlar açısından daha avantajlı, şuan piyasadaki oyunlara da yavaş yavaş dlss 3.0 desteği geliyor. düşünmeden alabilirsiniz bence 4060ti kartı
Sağ olun teşekkür ederim.

hocam saf güç mantığınız sadece belli başlı oyunlar için geçerli ben yazılımcıyım benim içinde vram fazlasıyla önemli fakat 4060ti rx7900xt'den daha çok iş görüyor benim için. özellikle yapay zeka uygulamalarında amd kartlar tamamen çöp durumundalar. Ayrıca çok fazla oyun oynuyorum ve 4060ti beni üzmedi şu ana kadar.

Geri
Yukarı