RTX 4060TI sistem öncekinden sıcak çalışıyor

Racoon

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : Ryzen 5 7500F
GPU : Galax 4060 Ti
Motherboard : Asus Prime A620M-E
Ram : XPG Lancer Black 8 GB (x2)
Cooler : Thermalright Assassin King 120 SE
Monitor : GIGABYTE G24F-2 23.8
Headphone : Corsair HS55 Surround
Mouse : Logitech G305
Keyboard : Blic T60😃
RAM
XPG Lancer Black 8GB 5200MHz CL38 x2
Ekran kartı
Galax 4060ti
Anakart
ASUS Prime A620M-E CSM
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500f
Önceden işlemcim boşta 40-43 arası çalışırken şu an 51'lerde çalışıyor. Ekran kartım ise boşta 33 sabitken şu anda 40-42 arası çalışıyor. Neden olabilir bilgisi olan var mı?

Önceden işlemcim boşta 40-43 arası çalışırken şu an 51'lerde çalışıyor. Ekran kartım ise boşta 33 sabitken şu anda 40-42 arası çalışıyor. Neden olabilir bilgisi olan var mı?

Önce derken ne kadar önce mesela termal macun değişimi yaptınız mı hiç veya kasayı temizledinizmi

Havalar sıcaklamaya başladı. Normal bence. Macun da kurumaya başlamış olabilir.

Macun yeni sayılır 2 ay önce falan sürmüştüm havalardansa sorun yokta başka bir problem mi diye merak ettim.

Önemli bir şey yok ortada, kafana takma hatta yüksek ihtimalle hiçbirşey yok. Ayrıca haftada 1 tozunu almanı önermem çünkü hem o kadar sık temizlemeye gerek yok hemde sonuçta elektronik bir şey, ne kadar az ellersen o kadar iyi. İçerisinde çok toz görmüyorsan yada sıcaklıklar istenmeyen seviyelere gelmiyorsa temizlemeni önermem.

Ama bi kontrol etsene bütün fanlar dönüyor mu düzgün şekilde.

Boşta kaçta çalıştığının bir önemi yok. Yükteki sıcaklıklardan memnun değilseniz filtreleri temizleyin, odayı serinletin, fanları hızlandırın veya macun değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı