RTX 4060TI sisteme 600W yeter mi?

Meiyo Senshi

Hectopat
Herkese merhaba, İtopya'dan bir süre önce bu sistemi almıştım. Sistem linki
Şu an tüm parçalar serviste ve bir türlü dertten kurtulamadım. İncelemek isterseniz yaşadığım sorunlar bu konu linkinde.

Bu sistemde bulunan BitFenix Ares'in kendi PSU'su ne kadar iyi bir güç kaynağı öncelikle bunu merak ediyorum. Ayrıca 600 watt bu sistem için yeterli mi?
Çevremde danıştığım bazı kişiler bu güç kaynağını veya komple kasayı direkt değiştirmemi ve daha yüksek Watt'a sahip bir güç kaynağına geçmemi tavsiye ettiler.
Sizlerin düşüncesi nedir merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O konudaki görünen "şeye" 40K aldılarsa emin ol bu yaşadığın sorunlar iade edebilmen ve THH tarafından haklı bulunman için evrenin yarattığı bir mucizedir.
Sistemi 29bin liraya almıştım fakat neden böyle bir şey söylediniz merak ettim açıkçası. Evet yaşadığım sorunlar çok can sıkıcı fakat iade mi etmeliyim size göre, düşünceniz nedir biraz daha açıklayabilir misiniz?

Sistemi 29bin liraya almıştım fakat neden böyle bir şey söylediniz merak ettim açıkçası. Evet yaşadığım sorunlar çok can sıkıcı fakat iade mi etmeliyim size göre, düşünceniz nedir biraz daha açıklayabilir misiniz?

Buzdolabı gibi bilgisayar yapmışlar. Minicik ve çırılçıplak anakart, tek slot RAM, kompakt boy ekran kartı, MLD gibi doluluğa göre hız düşüren en dip kalite SSD ve hepsi simsiyah olarak bembeyaz kasanın içerisinde.

Keşke anakart, RAM, SSD düzgün olsaydı o vakit tasarımı rahatlıkla gözardı ederdim.

Buzdolabı gibi bilgisayar yapmışlar. Minicik ve çırılçıplak anakart, tek slot RAM, kompakt boy ekran kartı, MLD gibi doluluğa göre hız düşüren en dip kalite SSD ve hepsi simsiyah olarak bembeyaz kasanın içerisinde.

Keşke anakart, RAM, SSD düzgün olsaydı o vakit tasarımı rahatlıkla gözardı ederdim.
Öncelikle anakarta iade veya değişim çıktığı için MSI PRO B760M-P ile aradaki farkı ödeyip değiştirmeyi düşünüyorum. RAM'i daha sonra çoğaltmayı düşünüyorum. SSD için bir şey diyemeyeceğim. Herhangi bir görsellik aramıyorum sistemde, benim için önemli olan işlevi. Görsellik arıyor olsaydım zaten bu kadar ucuza toplanmış bir sistemi almazdım.

Öncelikle anakarta iade veya değişim çıktığı için MSI PRO B760M-P ile aradaki farkı ödeyip değiştirmeyi düşünüyorum. RAM'i daha sonra çoğaltmayı düşünüyorum. SSD için bir şey diyemeyeceğim. Herhangi bir görsellik aramıyorum sistemde, benim için önemli olan işlevi. Görsellik arıyor olsaydım zaten bu kadar ucuza toplanmış bir sistemi almazdım.

İşte görsellik dışında bir kalite de yok. O SSD kafadan çöp, bir şey emanet edilmez, anakart en giriş seviye. Ki hatanın sorunu bunlar olmasa bile uzun vadede sorun çıkarmaya oldukça müsaitler.

Peki anakart öneriniz veya önerileriniz nedir?

Aslında anakart sorun çıkaracak raddeye gelene kadar illa soket ve işlemci yükseltmesi yaparsın diye düşünüyorum. Ama ikinci M.2 yuvası olmadığı için olan tek yuvayı MLD'ye emanet etmek olmaz. O depolama birimini kaliteli bir marka ve modelle değiştirmen yararına olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı