RTX4060 Ti ve R7 7800x3D sistem nasıldır?

Bütçe
65.000TL
Ben de buna benzer bir sistem almayı planlıyorum ancak:

1. PSU alırken hem watt hem enerji tasaruf değeri önemli, tıpkı AAA bir buzdolabının, B bir buzdolabına göre daha az enerji harcayacağı gibi bazı PSU'lar diğerlerine göre daha çok enerji aktarıyor. Mesela %90 aktaran bir 700 watt %80 aktaran 700watta göre daha az elektrik faturası getirir ve daha az ısınır. O yüzden iyi bir PSU önemli. Bu Gold gibi değerler de fena değil ama cybenetics diye bir site var oradan PSU'yu bulup değerlerine bakmak (sanırım PSU PDF'sinin son sayfasında) daha iyi olacaktır.

2.Benim yaptığım araştırmalara göre Intel 13600KF hem daha ucuz hem daha iyi performans sağlıyor.

3. Intel alırsan anakartın da değişmesi gerekecek. Şu an daha emin değilim ancak ASUS 610M-K DDR5 iyi gibi duruyor.

4. Bundan emin değilim ama internetten baktığım kadarıyla Kioxia pek iyi değil gibi. 3500'e Kingston 1TB 7000/6000 var ben onu düşünüyorum.

5. Ekran kartı olarak 4060 Ti 16 GB saf güç olarak 7700XT'ten kötü. Bu biraz sana kalmış ama AMD ekran kartlarına on yargı ile yaklaşma. Fiyatları daha ucuz oluyor NVIDIA'ya göre. Biraz araştır, eğer inglizcen varsa yabancı kanallardan AMD ekran kartlarının fiyatlarına göre iyi performans verdiğini görebilirsin.

Ben de yazın PC toplayacağım RAM ve soğutucu ilgimi çekti.

Genellikle Valorant oynuyorum ama hikayeli, yüksek grafikli oyunlar da tercih ediyorum. Aynı zamanda yayıncılık da yapacağım. Bu sistem uygun mudur?
Kasa ve PSU uyumlu mu bilmiyorum.
Sistem genel hatlarıyla güzel. Sadece Kioxia yerine kc3000 ya da Samsung evo 980 pro alabiliyorsan daha iyi. WD Sn580x de olabilir. Psu da modüler msi a750 olan seri tercih edilebilir. Kasa akvaryum olacaksa Lian Li daha iyi olur. Bütçe değişmiyorsa en büyük hoşnutsuzluğu SSD ile yaşayacağını düşünerek ssd yi değiştirmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Seçtiğin parçaların 2-3 tanesi hariç hiçbirini almazdım, o 2-3 taneyi de bu bütçede almazdım. @DMN'nin attığı sistemi kasa ve PSU'sunu değişerek al, çok daha iyi bir alım olur.
Kasa gayet güzel. Vento zaten FSP'ye bağlı bir kuruluş. Dandik ürün üreten bir firma değil.

Sistem genel hatlarıyla güzel. Sadece Kioxia yerine kc3000 ya da Samsung evo 980 pro alabiliyorsan daha iyi. WD Sn580x de olabilir. Psu da modüler msi a750 olan seri tercih edilebilir. Kasa akvaryum olacaksa Lian Li daha iyi olur. Bütçe değişmiyorsa en büyük hoşnutsuzluğu SSD ile yaşayacağını düşünerek ssd yi değiştirmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
SSD Dram'li o yüzden tercih ettim bir hoşnutsuzluk yaşamaz.

Kasa gayet güzel. Vento zaten FSP'ye bağlı bir kuruluş. Dandik ürün üreten bir firma değil.
Vento mu dandik ürün üreten firma değil :D
FSP'ye bağlı olması bir şeyi etkilemiyor, FSP kasalar da öyle önerilecek kasalar değil ki zaten marka değil, model bazlı yorum yapıyoruz. Patlatmalı PCI yuvası, 150mm PSU desteği, berbat bir ön toz filtre tasarımı ve fazlasıyla giriş seviyesi bir PSU. 65000 liralık sistemde değil, 25000 liralık sistemde yer alabilirler belki.

Vento mu dandik ürün üreten firma değil :D
FSP'ye bağlı olması bir şeyi etkilemiyor, FSP kasalar da öyle önerilecek kasalar değil ki zaten marka değil, model bazlı yorum yapıyoruz. Patlatmalı PCI yuvası, 150mm PSU desteği, berbat bir ön toz filtre tasarımı ve fazlasıyla giriş seviyesi bir PSU. 65000 liralık sistemde değil, 25000 liralık sistemde yer alabilirler belki.

1714560273778.png

55 bin TL'lik sisteme Gaming gen TR gibi firmaların koydukları kasa ve ürüne bak. Patlamalı PSU'ymuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2183564

55 bin TL'lik sisteme gaming gen tr gibi firmaların koydukları kasa ve ürüne bak biraz az sallayın patlamalı PSU'muş.
Onlar koyuyor diye iyi mi oluyor? A620 anakart, TiS'e 2X Ventus, DRAM'siz SSD, Auto RGB akrilik kasa (üstüne bir de MSI), gelip bunu mu örnek veriyorsun gerçekten? Eleştiriyi kabullenebilmen lazım biraz, ettiğimiz iltifata pişman ediyorsun. Ve patlatmalı PSU değil canım, patlatmalı PCI yuvaları :). Hani büküp kırarak çıkartıyorsun, yerine geri takamıyorsun, görselliği bozuyor, arasında support beamler olduğu için dikey montaj kiti tarzı şeyler takamıyorsun falan ya, bariz bir kalite seviyesi belirteci falan ya hani :D

Onlar koyuyor diye iyi mi oluyor? A620 anakart, TiS'e 2X Ventus, DRAM'siz SSD, Auto RGB akrilik kasa (üstüne bir de MSI), gelip bunu mu örnek veriyorsun gerçekten? Eleştiriyi kabullenebilmen lazım biraz, ettiğimiz iltifata pişman ediyorsun. Ve patlatmalı PSU değil canım, patlatmalı PCI yuvaları :). Hani büküp kırarak çıkartıyorsun, yerine geri takamıyorsun, görselliği bozuyor, arasında Support beamler olduğu için dikey montaj kiti tarzı şeyler takamıyorsun falan ya, bariz bir kalite seviyesi belirteci falan ya hani :D
Tamam kardeşim sen laf anlamazsın aynı kasadan 7 tane kullandım hiçbiri patlamadı ama bu patlayacak en bilgili sensin yüce bilgili PC toplayıcımız daha hangi ssd'de dram var onu bilmiyor ama PSU öğretiyor bize.

Tamam kardeşim sen laf anlamazsın aynı kasadan 7 tane kullandım hiçbiri patlamadı ama bu patlayacak en bilgili sensin yüce bilgili PC toplayıcımız daha hangi SSD'de dram var onu bilmiyor ama PSU öğretiyor bize.
Daha okuduğunu anlamaktan acizsin, neyden bahsediyorsun :D
Ben sana kasa mı patlıyor dedim, PSU mu patlıyor dedim? Patlatmalı PCI slotu dedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şunlar yani hani, gözlerinin çalıştığını tahmin etmekteyim. Bunları kırarak söküyorsun kasadan, teneke kutu içeceğin kapağını açar gibi. Bir sefer çıkarttıktan sonra geri takamazsın, tek kullanımlıktır.
Bu arada NV2 DRAM'siz bir SSD'dir, öğren ;)

Komik komik yorumlar yapmadan önce okuduğunu tam anla, araştırmanı da düzgün yap.

Daha okuduğunu anlamaktan acizsin, neyden bahsediyorsun :D
Ben sana kasa mı patlıyor dedim, PSU mu patlıyor dedim? Patlatmalı PCI slotu dedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şunlar yani hani, gözlerinin çalıştığını tahmin etmekteyim. Bunları kırarak söküyorsun kasadan, teneke kutu içeceğin kapağını açar gibi. Bir sefer çıkarttıktan sonra geri takamazsın, tek kullanımlıktır.
Bu arada NV2 DRAM'siz bir SSD'dir, öğren ;)

Komik komik yorumlar yapmadan önce okuduğunu tam anla, araştırmanı da düzgün yap.
Kingston olanı önerdiğimi hatırlamıyorum. Ayrıca o parçayı geri takmak çok önemli sanki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç milyon liraya aldığın Mercedes'te 4 cam otomatiği olmasın ister miydin? İstemezdin. Aynı şey. Düşük kalite bir kasa, yüksek bir bütçede a-lın-maz. Kendin kullandın/kullanıyorsun diye Meksika savunması yapmana gerek yok. Bu kasa ve PSU ikilisi mevcut bütçenin yarısında tercih edilebilecek bir ikili, ki onda da aynı fiyatta yine daha iyi kalite buluyorsun çünkü bunların kalitesi berbat.

Yeni konular

Geri
Yukarı