RX 460 Sistem DVI-D to VGA Dönüştürücü Çalışmaması

VGA analog, HDMI ise dijital veri yoluna sahiptir. Monitörünüz dijital girişlerden (HDMI - DVI - DİSPLAYPORT) analog sinyalleri (VGA) alamaz, anlayamaz.
Elinizdeki dönüştürücü yalnızca fiziksel olarak 2 portu birbirine dönüştürüyor olmalı. Aktif olarak analog to dijital dönüşüm yapan bir convertera ihtiyacınız var. Resimdeki ile sinyal alabilirsiniz ;

Eki Görüntüle 212603
aynisindan war inca marka ama ekrana bi turlu goruntu gitmiyor

VGA analog, HDMI ise dijital veri yoluna sahiptir. Monitörünüz dijital girişlerden (HDMI - DVI - DİSPLAYPORT) analog sinyalleri (VGA) alamaz, anlayamaz.
Elinizdeki dönüştürücü yalnızca fiziksel olarak 2 portu birbirine dönüştürüyor olmalı. Aktif olarak analog to dijital dönüşüm yapan bir convertera ihtiyacınız var. Resimdeki ile sinyal alabilirsiniz ;

Eki Görüntüle 212603

Nereden aldınız bir link atar mısın?
INCA HDMI TO VGA JAKLI SES KABLOSU DAHİL 20CM

Dosya Ekleri

• IMG_3820.JPG
    IMG_3820.JPG
    496,2 KB · Görüntüleme: 337
VGA erkek uzatma kablosunda bir sorun olmadığından eminiz değil mi? Normal şartlar altında bu dönüştürücü ile görüntü alabilmeniz gerekiyor.

Bilgisayarındaki çözünürlük ayarı monitörünün desteklediğinin üzerinde değil dimi? Çözünürlüğü düşürüp bir de öyle dener misin eğer yüksek ise.

VGA erkek uzatma kablosunda bir sorun olmadığından eminiz değil mi? Normal şartlar altında bu dönüştürücü ile görüntü alabilmeniz gerekiyor.
sabah o kabloyla eskı ekran kartıma bağlıydı bgun yenı aldığım ekran kartına para warken hdmı alım dedım o olmadı işin kotusu bu ekran kartındakı dvi gırısı benm elımde olanla farklı

Bilgisayarındaki çözünürlük ayarı monitörünün desteklediğinin üzerinde değil dimi? Çözünürlüğü düşürüp bir de öyle dener misin eğer yüksek ise.
walla her seyı denedım olmadı kafayı yıcem nıe görmez şuan kucuk tv ye direk hdmı ile bağladım öle görüyor ama dönüştürücüyü takınca monıtore goruntu gıdıyo

Şimdi yeni bir başlık açmaktansa buradan ben de derdimi anlatayım istedim. Arkadaşın resimde atmış olduğu vatanbilgisayardan alınmış bir adet hdmi to vga dönüştürücüsü bende de mevcut ve aynı sorun bende de var. Bunun gibi dönüştürme yapan ürünler fiyat olarak +70 lira gibi fiyatlara sahip, aralarında en hesaplı olanı inca (keşke almaz olaydım) ama benim bir hevesle yeni aldığım rx 460 ile çalışmıyor. Ekrana görüntü veriyor ama oyun açtığım anda (cs:go, batman: arkham origins, League of Legends, Grim Dawn) istisnasız ekranda pembe karıncalanmalar çıkıyor, oyun sesi geliyor hala çalışıyor ama ekran bir daha düzelmiyor. Aynı dönüştürücüyü Nvidia 9600 gt ile denediğimde ise monitöre hiç görüntü gelmiyor. Sanırım bu dönüştürücüde bir problem mevcut. Zaten ilk aldığım ürün direk ayıplı çıktı, mağazaya geri götürdüğümde denediler orada da çalışmadı, yenisini verdiler, o da dediğim gibi sorun çıkarıyor. Burada hdmi to vga kullanan ve sorunsuz çalıştıran arkadaşlardan birisi marka model yazabilirse sanırım hepimiz için çok yararlı olacak. Şimdiden teşekküler.

Arkadaşlar DVI-D " Yalnızca Dijital " sinyal çıkışı sağlayan bir porttur. Dijital bir veri ile de monitörlerin VGA yani " Yalnızca Analog " sinyal kabul eden portlarına görüntü aktaramazsınız. Monitörünüzden VGA portunu seçtiğiniz halde " Sinyal Yok" demesinin sebebi budur.
DVI-D to VGA kablonun işe yarayabilmesi için arada mutlaka dijital veriyi analog sinyallere dönüştüren bir çeviricinin olması gerekir. Bu da maliyeti oldukça artırıyor. Fiyatından bile anlaşılabilir az çok, herhangi bir converter'a sahip olup olmadığı.

Bu mantıkla HDMI to VGA kabloları da sinyali taşımanıza yardımcı olamayacaktır. HDMI da yalnızca DİJİTAL veri aktaran bir port. Dönüştürücüsü elbette var ancak fiyat olarak bir tık yukarılarda olabilir.
Aman ha HDMI to VGA kablo veya kablo vazifesi gören dönüştürücü ler almayın aşağıdaki resimlerdeki gibi, onların içi boş, onlar pinleri fiziksel olarak birbirine bağlıyor diyelim.
Mesajın en altına gerçek HDMI to VGA dönüştürücüsünden birer örnek koydum.

DVI-D portunu yan çizgisinden tanıyabilirsiniz : Eki Görüntüle 197698

DVI-I DualLink portunu ise çizgi etrafındaki +4pin ve sol taraftaki aralıksız pin yapısından tanıyabilirsiniz : Eki Görüntüle 197699

Çözüm olarak ise : Ekran kartınız üzerinde bulunan ( Varsa ) DVI-I DualLink portuna birer adet " Erkek DualLink DVI-I to Dişi VGA " converter alıyorsunuz. Erkek VGA to VGA kabloyu da dönüştürücü ve monitöre takıyorsunuz.

Ekran kartınızda DVI-I varsa almanız gereken Dijital to Analog converter ise tam olarak bu :
DVI-I hem analog hem de dijital veri yolu sunabildiği için sinyal monitör tarafından algılanabilecektir. Arada herhangi bir Dijital - Analog veri dönüştürmeye gerek duymaz. Ekran kartından çıkan veri direkt olarak uyumludur zaten monitörün VGA portu ile.

Eki Görüntüle 197700

HDMI to VGA dönüştürücü alacaksanız da aşağıdaki gibi +50TL üzeri düzgün bir converter almanız gerekiyor. Çok ucuza kaçıp 10TL'ye mahalle bakkalından alırsanız zaten içerisinde dönüştürücü olmadığı için hiç sinyal alamazsınız. Çok ucuza kaçıp gerçekten dönüştüren ancak giriş seviyesi ürünler alırsanız da görüntü kalitesinde ve yenileme kalitesinde kusurlar oluşabilir bir ihtimal.
Umarım anlaşılmıştır konu.

İyisi mi kaliteli bir dönüştürücü tercih edin : Eki Görüntüle 197704
Pc topluyorum ve parçaların bir kısmını aldım geri kalanı ise 15-20 gün sonra alacağım. Aldığım ekran kartı GTX 1050 TI ve üzerinde DVI-I portu var. Sanmıyorum ama acaba bu porttan analog görüntü alabilir miyim? Elimde eski sistemimde kullandığım DVI-I to VGA dönüştürücü var. Forumda konu açmıştım, alamazsın demişlerdi. Birde size sorayım dedim.:DYoksa dönüştürücü alacağım.
PicsArt_03-08-03.21.03.jpg

Pc topluyorum ve parçaların bir kısmını aldım geri kalanı ise 15-20 gün sonra alacağım. Aldığım ekran kartı GTX 1050 TI ve üzerinde DVI-I portu var. Sanmıyorum ama acaba bu porttan analog görüntü alabilir miyim? Elimde eski sistemimde kullandığım DVI-I to VGA dönüştürücü var. Forumda konu açmıştım, alamazsın demişlerdi. Birde size sorayım dedim.:DYoksa dönüştürücü alacağım.
Eki Görüntüle 219640
DVI-I portundan DVI-I to VGA dönüştürü kullanarak ANALOG SİNYAL alabilirsin. Görüntü gelir.
DVI-D portu ise yalnızca DİJİTAL çıkış sğalayan bir portur. Standart dönüştürücülerle sinyal alamazsın. Gerçek zamanla convert işlemi yapan dönüştürücülere ihtiyacın olur bunların da fiyatı +50 civarında olur minimum.

Yeni konular

Geri
Yukarı