RX 460 Sistem DVI-D to VGA Dönüştürücü Çalışmaması

DVI-I portundan DVI-I to VGA dönüştürü kullanarak ANALOG SİNYAL alabilirsin. Görüntü gelir.
DVI-D portu ise yalnızca DİJİTAL çıkış sğalayan bir portur. Standart dönüştürücülerle sinyal alamazsın. Gerçek zamanla convert işlemi yapan dönüştürücülere ihtiyacın olur bunların da fiyatı +50 civarında olur minimum.
downloadfile.jpeg

Bu şekilde bir pasif dönüştürücü kullanırsam belirttiğim porttan görüntü alabilir miyim? Birde sizi yoruyorum ama size bahsettiğim bu konu hakkındaki açtığım konuyu aşağıdaki linkten inceler misiniz? Kafam çok karıştı çünkü. Birde cevabı buraya yazarsanız sevinirim. Konuyu hortlatmayalım.:D
Asus ROG STRIX GTX 1050Ti VGA monitör için dönüştürücü

Konunun hortlamasında bir sakınca yok :) DVI -I dediğimiz port hem dijital hem de analog sinyal verebilen bir port. Kartın kendi içerisinde converter olması gerekir yani. Dolayısıyla resimdeki dönüştürücünün de işe yaraması gerekiyor normal şartlarda.

Resimdeki gibi DVI-D to VGA dönüştürücü alsan çalışmaz, ancak DVI-I da böyle değil durum.
Resimdeki dönüştürücünün pinler de tam, bilgisayarda yüksek çözünürlük olduğu için çalışmıyor desem ondan da kaynaklanmaz.

Sen al o dönüştücüden bir dene zaten çok ucuz. Çalışmazsa da ekran kartının içerisinde aktif dönüştürücü yok demektir. En kötü DP to VGA veya HDMI to VGA veya DVI to VGA aktif dönüştürücü bulursun.

Konunun hortlamasında bir sakınca yok :) DVI -I dediğimiz port hem dijital hem de analog sinyal verebilen bir port. Kartın kendi içerisinde converter olması gerekir yani. Dolayısıyla resimdeki dönüştürücünün de işe yaraması gerekiyor normal şartlarda.

Resimdeki gibi DVI-D to VGA dönüştürücü alsan çalışmaz, ancak DVI-I da böyle değil durum.
Resimdeki dönüştürücünün pinler de tam, bilgisayarda yüksek çözünürlük olduğu için çalışmıyor desem ondan da kaynaklanmaz.

Sen al o dönüştücüden bir dene zaten çok ucuz. Çalışmazsa da ekran kartının içerisinde aktif dönüştürücü yok demektir. En kötü DP to VGA veya HDMI to VGA veya DVI to VGA aktif dönüştürücü bulursun.

Resimdeki DVI-I ama siz bilirsiniz :)

Herkese merhaba, sorunum çözülmüş gibi görünüyor, şimdi anlatıyorum. Inca markasının hdmi to vga dönüştürücüsü 60Hz üzerindeki monitörlerde sorun çıkarıyor. Onun yerine bugün yeni bir tane ile değiştirdim. s-link SL-HVS12 ile şu anda sorunsuz bir şekilde ekran kartından gelen hdmi görüntü vga ya aktarılıyor. 75Hz e kadar destekliyor. Onun üzerinde bir seçenek yok ekranda en yüksek bu değeri atayabiliyorsunuz. 720,1080i,1080p destekliyor. Şu anda 1 saattir deniyorum sorun çıkarmadı. Eğer bir şey olursa onu da yazarım. Bilgi paylaşan herkese teşekkürler.

Selamlar RX 460 kartım var ve yeni monitör almayı düşünüyorum. Alacağım monitör bu.
Casper 21.5" 2ms (Analog+DVI) Full HD Led Monitör Fiyatı

Bu dönüştürücü ile S-Link Sl-Dh020 S-Lınk Hdmı Erkek - Dvı 24+5 Dişi Çevirici Fiyatı monitörden görüntü alabilir miyim? Teşekkürler.
Ekran kartında DVI portu varsa ki mutlaka vardır, evet alabilirsin. Dijital gelen görüntüyü yine dijital boyutta, yalnızca farklı bir porta çevirmiş oluyorsun hepsi bu.
Ekran karında DVI-I mı DVI-DualLink mi var iyi bak, ona göre dönüştürücü tercih et. Olur da portun desteklediği maksimum çözünürlükte görüntü almak istersen sorun yaşamayasın.

Ekran kartında DVI portu varsa ki mutlaka vardır, evet alabilirsin. Dijital gelen görüntüyü yine dijital boyutta, yalnızca farklı bir porta çevirmiş oluyorsun hepsi bu.
Ekran karında DVI-I mı DVI-DualLink mi var iyi bak, ona göre dönüştürücü tercih et. Olur da portun desteklediği maksimum çözünürlükte görüntü almak istersen sorun yaşamayasın.
Ekran kartında HDMI, Display ve DVI-D çıkışlar var. HDMI çıkışından monitörün DVI girişine bağlantı yaparak görüntü alabilir miyim?

Ekran kartında HDMI, Display ve DVI-D çıkışlar var. HDMI çıkışından monitörün DVI girişine bağlantı yaparak görüntü alabilir miyim?
Netçe açıklamışsın, sağol :) Evet basit bir dönüştürücü kablo ile bunu yapabilirsin. Bizim sanal gerçeklik kasalarında da sürekli kullandığımız bir kablo. Bu kablo ile sorunsuzca görüntü akışı sağlayabilirsin.

CDLDV-303-DVI.jpg

Konuyu hortlatayım az biraz. Şimdi benim yarın diğer gün RX 580 gelecek inşallah. Benim monitörde baya antika sadece VGA çıkışı var. Şimdi ben konuyu anladım dijital analog mevzusu tamamdır.
Sorum şu şekilde, VGA to HDMI , VGA to DP, VGA to DVI-D bu üçüde dijital hangisini tercih etmeliyim.
Philips 1080p 5ms dandik monitörüm mevcut. Bir fark olurmu aralarında.
@BilgisayarKurdu

Blueway Projeksiyon Uyumlu HDMI TO VGA Kablo Çevirici Fiyatı
Yorumlar umut verici.

Yeni konular

Geri
Yukarı