RX 6500M laptopta FPS stutter oluyor

İlginç. Şurada bir şeyi biliyoruz, yardım etmeye çalışıyoruz bir de bilmiş bilmiş cevap geliyor. Seninki ısınmıyor sen takıla takıla oyna, iyi günler.

Yardım nerede göremedim tek dediğin cihaz ısınıyor. Isınıyor olsa bilirim. Alt Tab yapıyorum FPS saçmalıyor diyorum hala ısınıyor diyorsun. İyi günler.

Yardım nerede göremedim tek dediğin cihaz ısınıyor. Isınıyor olsa bilirim. Alt Tab yapıyorum FPS saçmalıyor diyorum hala ısınıyor diyorsun. İyi günler.
"Ekranda FPS stutter sorunu yaşıyorum." Drop değil de stutter olarak ele aldığın için bu serinin kronik sorununu söylüyorum. FPS drop durumunda sabit düşüş beklenir ve bu bilgisayarın gücünün yetmemesinden olur genelde, stutter-kekemelik-takılma ne dersen artık o genelde sıcaklık ya da yazılım sorunundan olur. Konunun devamında info olsa belki diyeceğim ki sürücü ayarlarından oluyor ya da oyun içi örnek veriyorum FSR uygun çalışmıyor. HWInfo kapsamı bize çok şey veriyor. VRAM doluyor belki ALT+TAB sonucu, nereden bileyim?

Neyi ispat etmeye çalışıyorsun dostum. Oyuna girdiğim gibi neden ısınsın cihaz
Oyuna girdiği gibi ısınacak şekilde dizayn edilmiş bilgisayardasın zaten. Önce bu tarz bir sorun olmadığından emin olmak gerekiyor.

"Neyi ispat etmeye çalışıyorsun dostum."
Bu cevap gelince anlatmaya ve çözüm bulmaya değer olmayı yitiriyorsun.

"Ekranda FPS stutter sorunu yaşıyorum." drop değil de stutter olarak ele aldığın için bu serinin kronik sorununu söylüyorum. FPS düşmesi durumunda sabit düşüş beklenir ve bu bilgisayarın gücünün yetmemesinden olur genelde, stutter-kekemelik-takılma ne dersen artık o genelde sıcaklık ya da yazılım sorunundan olur. Konunun devamında info olsa belki diyeceğim ki sürücü ayarlarından oluyor ya da oyun içi örnek veriyorum FSR uygun çalışmıyor. HWiNFO kapsamı bize çok şey veriyor. VRAM doluyor belki Alt+Tab sonucu, nereden bileyim?

Oyuna girdiği gibi ısınacak şekilde dizayn edilmiş bilgisayardasın zaten. Önce bu tarz bir sorun olmadığından emin olmak gerekiyor.

"Neyi ispat etmeye çalışıyorsun dostum."
Bu cevap gelince anlatmaya ve çözüm bulmaya değer olmayı yitiriyorsun.

Sorun şurada AMD degerlerinde ekstra bir sıcaklık yok. Oyuna girdiğim gibi aralıklarla ve uzun süren FPS düşüşü yaşanıyor. Defalarca driver silip kurdim DDU ile temizledim Win Update kapadım. Garantiye göndermeyi düşünüyorum artık. Çözümsüz çünkü. Kabalık etmek istemedim sorun bana aşırı aptalca ve çözümsüz geldiği için sinir bozuyor artık.

Geri
Yukarı