RX 6500XT kaç yıl götürür?

Hocam onu bunu bırakın da size göre tatmin edici mi beni pek de tatmin etmedi (gibi) yani oyunlarda misal elden ringte Max ayarlarda 45-50,rdr 2'de high ayarlarda 50-60 Fps veriyor sizce yeterli mi?
Ayrıca kasma donma olmaz değil mi ?
Bana göre oyunlarda 30 FPS üstünde oynamak yeterlidir. Tatmin eder ve kasmaz. Ama herkesin isteği farklıdır dostum. Kimisi 60 FPS altına düşerse oynamam diyor mesela. Kimisi de ayarları düşüğe almam diyor. Böyle takıntıların yoksa, eldekiyle idare etmeyi bilirsen 6500 XT uzun süre işini görür.

Bana göre oyunlarda 30 FPS üstünde oynamak yeterlidir. Tatmin eder ve kasmaz. Ama herkesin isteği farklıdır dostum. Kimisi 60 FPS altına düşerse oynamam diyor mesela. Kimisi de ayarları düşüğe almam diyor. Böyle takıntıların yoksa, eldekiyle idare etmeyi bilirsen 6500 XT uzun süre işini görür.
AAA oyunlarda ultra ayarlarda 40-60 Fps arası alıyor iyi gibi

Optimize hocam. Oyunlar da muhtemelen bunun gibi FPS verecektir. Böyle grafikler için daha iyi ekran kartı gerekeceğini hepimiz biliyoruz.
Birader bana da hiç mantıklı gelmiyor. Hiçbir firma orta segment pc sahiplerini gözardı edemez. Satışları dibe vurur. Sonuçta en çok RX 6600'ün altı ve RTX 3060'ın altındaki kartlar satılıyor.

Birader bana da hiç mantıklı gelmiyor. Hiçbir firma orta segment pc sahiplerini gözardı edemez. Satışları dibe vurur. Sonuçta en çok RX 6600'ün altı ve RTX 3060'ın altındaki kartlar satılıyor.
Zaman ilerledikçe sistemlerimiz oyunlara yetmez hale geliyor. Bu her zaman böyleydi, yapabilecek bir şey yok. Ben RX 570 alırken 2030 yılında da bana yeter diyerek almadım. Gelecekte neler olacağını zaten biliyordum. Videodaki oyun optimize değil diyenler için bir tane de sistem gereksinimleri gösterebilirim. RTX 2070 Super yazısını görebilirsiniz.

S2.jpg

Zaman ilerledikçe sistemlerimiz oyunlara yetmez hale geliyor. Bu her zaman böyleydi, yapabilecek bir şey yok. Ben RX 570 alırken 2030 yılında da bana yeter diyerek almadım. Gelecekte neler olacağını zaten biliyordum. Videodaki oyun optimize değil diyenler için bir tane de sistem gereksinimleri gösterebilirim. RTX 2070 Super yazısını görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1358835
Valla bilemeyeceğim hocam. Ben şahsen GTA 6 falan çıkarsa 570 580 gibi sistemlerin kaldırabileceğini düşünüyorum. Rockstar güzelce optimize edecektir.

Eki Görüntüle 1358835
Hocam unreal engine 5 teknolojisi daha çok çok çok yeni 10 yıla zaten anca normalleşme ye başlar böylesi oyunlar

Ben 4000tl bütçeyi aşamadığım için ve taksit ile almak zorunda olduğum için RX 6500XT tercih ettim pişman değilim keşke olsaydı üstüne ekleyip Rtx 3050 alsaydık ama maalesef

Geri
Yukarı