RX 6600 kaç yıl götürür?

Kozmos

Hectopat
Şubat ayında aldık, XFX model, iyi gidiyor, oyunlar akıyor ancak yeni yeni çıkan ekran kartlarını gördükçe benimkine ekmek veresim gelmiyor. Şu an için nasıl bir kart? Beni ne kadar götürür?

Şubat ayında aldık, XFX model, iyi gidiyor, oyunlar akıyor ancak yeni yeni çıkan ekran kartlarını gördükçe benimkine ekmek veresim gelmiyor. Şu an için nasıl bir kart? Beni ne kadar götürür?

3060 ya yakın bir kart 5 yıla yakın götürür hala 1050 Ti kullanan var 4 5 yıldır.

3060'a yakın bir kart, 5-7 sene götürür.

RX 6600 bence gayet iyi bir kart. Güç olarakta iyi durumda. Biraz garip geldi söyleminiz. Yeni kartları görünce ekmek veresiniz gelmiyorsa, satıp RTX 4090'a geçmemek için sorununuz yok demektir. Bazen elindekiyle mutlu olmak gerek. Bahsettiğimiz kart GTX 1050 2GB değil R7 360 değil yani.

Beklentinize göre daha en az 3 sene götürür diye düşünüyorum. Tabii bu konuda ileride gelişecek teknolojilerin de etkisi var. Öyle teknoloji çıkar ki biraz bile eski kartlar desteklemez veya çok çabuk güçlerini aşar 😅 Bilemeyiz tabii, fakat 3 seneyi çıkarır gibi.

8 sene götürür. Sanki her gün Cyberpunk veya Crysis gibi süper grafik isteyen oyunlar çıkıyormuş gibi... Çok rahat yeter. Artık oyun firmaları oyunlarını NVIDIA gibi sürekli kart çıkaran firmalara değil oyunu oynamak isteyen oyunculara yapıyorlar. Optimizasyon vs ile zaten çoğu oyun medium da bile kötü görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı