RX 7600 kaç yıl götürür?

Oyunların ani şekilde çok iyi grafiklere ulaşması pek uzak durmuyor o yüzden kesin bir şey diyemem ama FSR gibi destekler ile rahat 3 yıl gider. Tabii bunun yanında işlemci ve RAM'de önemli.
3 yıl götürse yeter zaten sonra değiştiririm tekrar ekran kartını.

Ben 3090 için 6 yıl gider mi diye düşünüyorum. 7600 için diyorlarsa benim ekran kartı da götürür herhalde.
Rx7600 6 yıl götürmez hocam. Ve 3090 sizi daha çok götürür yolu uzun.

Doğru söylüyorsun 6 abartıda 4 yılı aşırı rahat var.
Aşırı rahat değil be hocam. 4 yılı zorlar 2-3 yıl rahat götürür. Oyunların grafikleri, detayları vs vs arttıkça götüreceği yıl da azalır. Oyun sektöründe değişkenlikler olur. Bir anda oyunların ekran kartı tüketimi, kullanımı ve gereksinimleri artarsa 4 yıl götürmez.

Konu shaibi yüksek ayarlar demiş, herkesin belli bir standardı var. 750 Ti kullananın kendi seçimi ama yeni oyunlardan o kartla bir şey anlaşılacağını düşünmüyorum.

Ultra değil de high ayarlar ve 1080p dediği için dedim zaten. Sonuçta 1080p çözünürlükte RX580 bile çoğu oyunu yüksek grafiklerde oynatabiliyor. Neredeyse 6 7 yıllık bir karttan bahsediyorum.

Ultra değil de high ayarlar ve 1080p dediği için dedim zaten. Sonuçta 1080p çözünürlükte RX580 bile çoğu oyunu yüksek grafiklerde oynatabiliyor. Neredeyse 6 7 yıllık bir karttan bahsediyorum.

Çoğu oyun dersek yanlış olur, çünkü piyasayı ve gereksinimleri AAA oyunlar belirler. Son 3 senede çıkmış AAA oyunların %90'ınında yüksek ayarlar 60 FPS veremedi RX 580 bu da vaktinin aslında dolduğunu gösteriyor. Starfield ile CP77 Phantom Liberty'de sergileyeceği performansı göreceğiz, az kaldı.

Geri
Yukarı